Rodina

Brácha byl chodec, já plazič

Nedávno jsem měl příležitost být u prvních krůčků jednoho škvrněte. Maminka byla celá překvapená, stalo se tak totiž na svatbě kamarádky. Davídek, tak se capart jmenuje, si to začal štrádovat sálem. Přítomní se neubránili vzpomínkám...

dite

Když se před několika dny vdávala kamarádka, byli na svatbě i rodiče malého Davídka. Klučina si pro ně připravil parádní překvapení. V půlce hostiny si to začal štrádovat napříč sálem. Rodičové byli celí překvapení a Davídek si své první krůčky náležitě užíval. Dopadlo to očekávatelně - na všechny čtyři.

„Ty jsi šikula!“ zvolala maminka.
„Bylo jich aspoň patnáct!“ přidal se vesele tatínek a přiskočili k potomkovi, aby mu zase pomohli na nohy. Přítomní se neubránili vzpomínání. Když někdo hodil k dobru historku, jak ten jejich capart je neuvěřitelný chodec, že ujde i několik kilometrů, začal jsem vzpomínat také...

Sourozenci se neubrání srovnání

Jaký jsem byl chodec já? Samozřejmě si to nepamatuji, ale dle mámina vyprávění mě bavilo chodit po čtyřech - bal jsem tedy spíš lezec nebo plazič. I když už jsem chodit uměl, v přesunu po čtyřech jsem byl mistr. Maminka mě musela hlídat zrakem ostřížím, sic se co chvíli ozvala rána a dětský pláč - to jak jsem se pokoušel po beraním způsobu (je to mé sluneční znamení) projít různé překážky.

Bratr na tom byl o poznání jinak. Jak jsem pochopil, byl v chůzi nadanější, leč rozum mu brzy začal velet, že je přece zbytečné někam chodit, když po chvíli nenásilného přesvědčování přijde hora k Mohamedovi. Chůzi po dvou tedy zvládal bravurně, manipulaci s předměty na dálku rukou rodičovskou však ještě líp.

I když si to nevybavuji, myslím, že jsme museli být s bratrem povedená dvojka. On, coby o dva roky starší generál, vysílal průzkumnou čtyřnohou obrněnou jednotku do boje za čest, slávu, hračky a sladkosti.

Téma dne 20. září 2011: Jak se vaše dítě naučilo chodit?

 • Zavzpomínejte na váhavé dětské krůčky!

Své příspěvky formou příběhu zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Bylo to vaše malé velký chodec? A nestalo se mu v této souvislosti něco pozoruhodného? Za svůj příspěvek k můžete získat krásnou deskovou hru Včelky, kterou vydala firma Efko a je určena pro děti od pěti let. Chcete-li mít šanci hru získat, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka: Příspěvek zasílejte nejpozději do 20. září 2011, 14.30 hodin.

Včelky

   
20.09.2011 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [9] átéčko [*]

  Anai — #2 Můj synáček vážil 13kg ale ta váha mu zůstala téměř stejná do tří let. Jakmile začal chodit, začal běhat. Zhubla jsem i já...

  superkarma: 0 20.09.2011, 21:19:32
 2. avatar
  [8] carmi [*]

  Benykuska — #5 Podobnou metodu mi poradila moje tchýně. Dcera se při prvním pokusu o chůzi bouchla židlí do zubů. Pak se bála chodit, pořád se mě musela držet za ruku. Tchýně mi poradila, ať jí dám do ruky vařečku a za druhý konec ji držím. Párkrát jsme takhle spolu chodily a pak jsem vařečku pustila a ona šla a držela vařečku v ruce. Od té doby to zkusili i jiní a vždy s úspěchem.

  superkarma: 0 20.09.2011, 17:27:32
 3. avatar
  [7] Marbulka [*]

  Benykuska — #5 Sml59Sml59Sml30

  superkarma: 0 20.09.2011, 12:32:36
 4. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Benykuska — #5 To jsi měla dát Kubovi do poštySml67i

  superkarma: 0 20.09.2011, 12:29:33
 5. [5] Benykuska [*]

  Vařčka není jen výchovný nástroj.

  V létě 1978 jsme byli celá rodina na výměnné dovolené v Polsku u moře ve městě Mrzezino, kde jsem se seznámila s paní, která byla Polka a bydlela ve Waršavě.Vyměnily jsme si adresy, že si budeme psát. Byla to tenkrát krásná  dovolená. Po návratu z dovolené jsem zjistila, že jsem těhotná. S kamarádkou z Polska jsme si psali a když jsem porodila, dostala jsem od kamarádky z Polska krásné věci na miminko. Později mne i pozvala k sobě do Waršavy. Narozené dceři v té době nebyl ještě ani rok a manžel mi řekl ať jedu se starší dcerou a že se o Kamilku postará.Po dlouhém rozhodování jsem odjela. Ve Waršavě bylo krásně, denně jsem byla s manželem v telefonickém spojení, protože kamarádka pracovala na telefonní centrále, tak jsem mohla volat zadarmo. Vše probíhalo dobře, ale jednu věc mi manžel neřekl. A to, že naše 11 ti měsíční dcera už chodí, nechal to pro mne jako překvapení. Když jsem se vrátila nestačila jsem se divit, to moje miminko mi přiběhlo naproti. Když jsem se zeptala jak to za 14 dní  dokázal,odpověděl mi, že obyčejnou vařečkou.To jsem už nevydržela a začala jsem nadávat, že ji bil.Pak mi vysvětlil, že to bylo jinak a já byla hrdá na svého muže, že na to přišel sám a snad jediný. Vzal vařečku z obou  stran ji držel rukama a Kamilka se jí oběma ručičkama držela uprostřed. Manžel pomalu couval a ona držíc se vařečky šla za ním. Každý den přidával o několik kroků víc a když takto přešla celý obývák, pomalu se pouštěl vařečky,ale ruce nechal u vařečky. Dcerka si myslela, že ji drží vařečkou a tak šla sama s vařečkou v ruce.Pak chodila sama po bytě s vařečkou v ruce. Takto radím známým  aby děti učili chodit a vždy to vyjde.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  2. na komentář reaguje Marbulka — #7
  3. na komentář reaguje carmi — #8
  superkarma: 0 20.09.2011, 12:10:28
 6. avatar
  [4] Marbulka [*]

  Anai — #2 14kg má moje dcera v pěti letech Sml52Sml30

  superkarma: 0 20.09.2011, 12:10:10
 7. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Anai — #2 Sml30 Znám, také se z prvních krůčků nejvíc radovaly mé bicepsy

  superkarma: 0 20.09.2011, 10:42:28
 8. [2] Anai [*]

  Jelikož můj syn v roce vážil 14 kg a jeho první krůčky teprve ve 14 měsících (jeho bratr v 9) jsem vítala s obrovským nadšením: nevešel se totiž už ani do sporťáku, kterým se říkalo "golfové hole" a pokud nebyl sníh abych ho tahala na saních, tahala jsem ho v náručí.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #3
  2. na komentář reaguje Marbulka — #4
  3. na komentář reaguje átéčko — #9
  superkarma: 0 20.09.2011, 09:04:28
 9. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml16

  superkarma: 0 20.09.2011, 08:17:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme