Nedávno jsem měl příležitost být u prvních krůčků jednoho škvrněte. Maminka byla celá překvapená, stalo se tak totiž na svatbě kamarádky. Davídek, tak se capart jmenuje, si to začal štrádovat sálem. Přítomní se neubránili vzpomínkám...

dite

Když se před několika dny vdávala kamarádka, byli na svatbě i rodiče malého Davídka. Klučina si pro ně připravil parádní překvapení. V půlce hostiny si to začal štrádovat napříč sálem. Rodičové byli celí překvapení a Davídek si své první krůčky náležitě užíval. Dopadlo to očekávatelně - na všechny čtyři.

„Ty jsi šikula!“ zvolala maminka.
„Bylo jich aspoň patnáct!“ přidal se vesele tatínek a přiskočili k potomkovi, aby mu zase pomohli na nohy. Přítomní se neubránili vzpomínání. Když někdo hodil k dobru historku, jak ten jejich capart je neuvěřitelný chodec, že ujde i několik kilometrů, začal jsem vzpomínat také...

Sourozenci se neubrání srovnání

Jaký jsem byl chodec já? Samozřejmě si to nepamatuji, ale dle mámina vyprávění mě bavilo chodit po čtyřech - bal jsem tedy spíš lezec nebo plazič. I když už jsem chodit uměl, v přesunu po čtyřech jsem byl mistr. Maminka mě musela hlídat zrakem ostřížím, sic se co chvíli ozvala rána a dětský pláč - to jak jsem se pokoušel po beraním způsobu (je to mé sluneční znamení) projít různé překážky.

Bratr na tom byl o poznání jinak. Jak jsem pochopil, byl v chůzi nadanější, leč rozum mu brzy začal velet, že je přece zbytečné někam chodit, když po chvíli nenásilného přesvědčování přijde hora k Mohamedovi. Chůzi po dvou tedy zvládal bravurně, manipulaci s předměty na dálku rukou rodičovskou však ještě líp.

I když si to nevybavuji, myslím, že jsme museli být s bratrem povedená dvojka. On, coby o dva roky starší generál, vysílal průzkumnou čtyřnohou obrněnou jednotku do boje za čest, slávu, hračky a sladkosti.

Téma dne 20. září 2011: Jak se vaše dítě naučilo chodit?

  • Zavzpomínejte na váhavé dětské krůčky!

Své příspěvky formou příběhu zasílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Bylo to vaše malé velký chodec? A nestalo se mu v této souvislosti něco pozoruhodného? Za svůj příspěvek k můžete získat krásnou deskovou hru Včelky, kterou vydala firma Efko a je určena pro děti od pěti let. Chcete-li mít šanci hru získat, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka: Příspěvek zasílejte nejpozději do 20. září 2011, 14.30 hodin.

Včelky

Reklama