Novinky

Božská Florence zapěje v kinech

Ve čtvrtek vstupuje do českých kin očekávaný film Božská Florence se stejně božskou Meryl Streep. Fascinující pravdivý příběh o nejhorší zpěvačce na světě vás přenese do světa newyorské smetánky čtyřicátých let minulého století. A kdo by si jej raději přečetl, může už zítra vyhrát knihu.

Hříšně bohatá Florence Foster Jenkins (Meryl Streep) se v roce 1944 sluní na vrcholu newyorské společnosti. Se svým manželem a manažerem v jedné osobě,  St. Clair Bayfieldem (Hugh Grant), velkorysým patronem klasické hudby, oblažují městskou smetánku výběrem slavných operních árií v podání samotné božské Florence. Jediným nedostatkem jejích vystoupení je skutečnost, že Florence nejenže nedokáže udržet při zpěvu melodii, ale její hudební nadání a hlas jsou prostě příšerné. 

flo1

Takovouto drobnost ovšem dokáže dobrý milující manžel vyřešit. Bayfield udržuje svou Florence v přesvědčení, že její zpěv je přímo nadpozemsky krásný. A tak Florence vždy zpívá pro pečlivě vybrané a dobře zaplacené publikum či velmi loajální přátele.

flo2

Zdroj foto: BIOSCOP

Povzbuzena svými úspěchy, Florence se rozhodne splnit si celoživotní sen: vystupovat v Carnegie Hall. Ve své neskonalé štědrosti rozdá na svůj chystaný koncert tisíce vstupenek veteránům vracejícím se z války. Bayfield, který ji láskyplně chrání před krutou pravdou  o jejím talentu, nyní čelí nejtěžší výzvě svého života… Uznávaný britský režisér Stephen Frears (Královna, Philomena) obsadil do hlavní role Florence všestranně talentovanou a stále krásnou Meryl Streep, která na rozdíl od svého skvělého pěveckého výkonu v muzikálu Mamma Mia, nyní musela dokázat zpívat co nejvíc falešně. Jejího elegantního, aristokratického manžela ztvárnil okouzlující a neodolatelný Hugh Grant.

Božská Florence je film, který musíte slyšet, abyste uvěřili. Pokud ale máte dobrou představivost, s chutí si jej přečtete. Už zítra máte na Žena-in možnost napsat si o stejnojmennou knihu a jako bonus k ní získáte kosmetický balíček Mary Kay.

bfmarykay

   
24.08.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Já jsem ten příběh viděla v divadle - dokonalé Sml67 Takže se těším i na film, určitě zajdu.

  superkarma: 0 25.08.2016, 12:54:21
 2. avatar
  [3] Kadla [*]

  knihovna — #1Třeba to nebude tak špatné, jak myslíš. Meryl Streep si velice pečlivě vybírá filmy, ve kterých bude hrát. Zatím jsem s ní neviděla jediný špatný film. Takže věřím, že i tento bude v pohodě.

  superkarma: 1 25.08.2016, 10:14:21
 3. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16viděla jsem - nádherný citlivý film - zasmála jsem se i slzu jsem v oku měla ......Sml67

  superkarma: 0 25.08.2016, 08:31:06
 4. [1] knihovna [*]

  Teď právě běží v tv Vzpomínky na Afriku. To je, panečku, ještě film! A né tyto slátaniny!

  1. na komentář reaguje Kadla — #3
  superkarma: 0 24.08.2016, 22:22:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme