Kdo by neznal legendární božkovský tuzemák s plachetnicí na etiketě! Jeho síla ovšem nemusí vyhovět každému. Prostě, chtělo by to něco jemnějšího. Božkov Speciál, z klasického tuzemáku vychází, ale překvapí velmi jemnou a hladkou lahodnou chutí. Božkov Speciál totiž kombinuje tuzemák s delikátním charakterem božkovšpičkové kávy.

Božkov Speciál je favoritem pro všechny, kdo milují dobrou kávu s přídavkem něčeho malinko ostřejšího. Vychází z tradice nejoblíbenějšího tuzemáku v zemi, zároveň však přináší další aromatické a chuťové vjemy díky přídavku etiopské kávy. Tato kombinace zjemňuje chuť Božkova Tuzemského, současně však zachovává jeho časem prověřené charakteristiky a přidává krásnou vůni. Výsledek je příjemně pitelný a určitě jej ocení i všichni, jimž tradiční Božkov Tuzemský připadá příliš drsný.

Historie vzniku nové receptury Božkova Speciál je lehce pikantní. Prazáklad Božkova Speciál totiž vznikl zcela náhodou již v 50. letech minulého století, a to právě v Božkově. Pracovnice provozů v Božkově tehdy tajně vynášely z provozů malá množství rumu. Aby zamaskovaly obsah a vyhnuly se kontrole na vrátnici, přelévaly si jej do termosek na kávu. Božkov Tuzemský se tak promíchal se zbytky kávy v termosce a vytvořil základ lahodné kombinace. Samozřejmě, že tento improvizovaný drink měl ještě na hony daleko k dnešnímu Božkovu Speciál, nicméně právě tehdy bylo zřejmě v Česku objeveno vynikající souznění kávy a tuzemáku, které si můžete vychutnávat v podobě Božkova Speciál.

Božkov Speciál vytváří zcela novou kategorii, která je sice velmi blízká tuzemáku, ale přece jen se od ní odlišuje. Jde totiž o nápoj, který nejen zahřeje a krásně voní, ale také lehce klouže do krku. Vynikající je přitom nejen samotný, ale i v kombinaci s colou, kávou nebo připravený jako grog. Takže pokud chcete o Vánocích skutečně zaujmout, dejte přednost Božkovu Speciál.

Vyzkoušejte ty nejlepší recepty:

božkov

  • Czech Colada

4 cl Božkov Speciál
2 cl mangový likér
2 cl smetana)
15 cl ananasový džus

  • John Coffee

4cl Božkov Speciál
1cl Lime juice
8cl Ananasový džus
8cl Pomerančový džus

  • Božkovský punčák

4 cl Božkov Speciál 
15 cl bílé svařené víno
Citron, pomeranč, cukr na ochucení

Dobrou chuť!

Reklama