Kdo by neznal legendární božkovský tuzemák s plachetnicí na etiketě! Jeho síla ovšem nemusí vyhovět každému. Prostě, chtělo to něco jemnějšího. Proto přichází na trh novinka Božkov Speciál, která z tuzemáku vychází, ale překvapí velmi jemnou a hladkou lahodnou chutí. Božkov Speciál totiž kombinuje tuzemák s delikátním charakterem špičkové kávy.

BožkovBožkov Speciál je favoritem pro všechny, kdo milují dobrou kávu s přídavkem něčeho malinko ostřejšího. Vychází z tradice nejoblíbenějšího tuzemáku v zemi, zároveň však přináší další aromatické a chuťové vjemy díky přídavku etiopské kávy. Tato překvapivá kombinace zjemňuje chuť Božkova Tuzemského, současně však zachovává jeho časem prověřené charakteristiky a přidává krásnou vůni. Výsledek je příjemně pitelný a určitě jej ocení i všichni jimž tradiční Božkov Tuzemský připadá příliš drsný.

Božkov Speciál vytváří zcela novou kategorii, která je sice velmi blízká tuzemáku, ale přece jen se od ní odlišuje. V degustacích, které předcházely uvedení na trh, jej spotřebitelé charakterizovali nejčastěji jako „tuzemák, který zahřeje a krásně voní, ale má lahodnější chuť a lehce klouže do krku“. Vynikající je přitom nejen samotný, ale i v kombinaci s colou, kávou nebo připravený jako grog.

Historie vzniku nové receptury Božkova Speciál je lehce pikantní. Prazáklad Božkova Speciál totiž vznikl zcela náhodou již v 50. letech minulého století, a to právě v Božkově. Pracovnice provozů v Božkově tehdy tajně vynášely z provozů malá množství rumu. Aby zamaskovaly obsah a vyhnuly se kontrole na vrátnici, přelévaly si jej do termosek na kávu. Božkov Tuzemský se tak promíchal se zbytky kávy v termosce a vytvořil základ nové lahodné kombinace. Samozřejmě, že tento improvizovaný drink měl ještě na hony daleko k dnešnímu Božkovu Speciál, který prošel mnohaměsíčním vývojem a byl podroben přísným degustačním testům. Nicméně právě tehdy bylo zřejmě v Česku objeveno vynikající souznění kávy a tuzemáku, které si nyní můžete vychutnávat v podobě Božkova Speciál.

Takže dobrou chuť!

Reklama