Děkujeme za další, jistě zajímavý pohled na dnešní téma. Poslala nám čtenářka s nickem Božena a Jakub

Zdravím všechny čtenářky ŽI, i celou redakci! Dlouho jsem přemýšlela, zda mám taky k dnešnímu tématu napsat, nebo ne a pak jsem přišla na to, že ano. Ale netýká se to přímo "rodičáku". Pročetla jsem si vaše příspěvky a všechny mě pobavily a v některých se skutečně vidím.

Dokud dcera chodila do školy na vesnici, do zvané malotřídky, bylo všechno dobré. Měla jedničky, byla hodná, poslušná. Co ale začala chodit do velké školy ve městě, bylo to trošku jinak. Už neměla samé jedničky, ( i když už je to se známkama zase dobré, chvíli trvalo, než se srovnala), měla i horší známky, vyrušovala, běhala po chodbách..

No nyní je v 9. třídě, říkají si mazáci a ředitel školy konstatoval, že naši Boženku nemusí být vidět, ona je všude slyšet. To že běhají po chodbách, vyrušují, smějí se téměř všichni žáci učitelům, to už nám na třídních schůzkách ani paní učitelka neříká. No a o dceři řekla:" No to je prostě Boženka, jiná nebude, puberta s ní cloumá, ale není to tak hrozné, nepřekračuje to dané meze." Tak to jen odkývám a jdu. Co na to říct? Asi nic, protože vím, že dcera je taková a nebudu tvrdit, že je svatá, když vím, že není.

No ale co mě ještě trápí je 3,5 letý syn ve školce. To že jsem sepsala a dala do kupy petici pro prodloužení provozní doby MŠ, tak mám pocit, že se mi ředitelka a i učitelky mstí. Můj syn je zlobivý, nevydrží u ničeho dlouho a nejvíc mě rozčiluje, že se už 2 krát stalo, že rozbil hračku, která už byla téměř na rozpadnutí a učitelka mi to dala domů na opravení. Copak se ty hračky nedají dát na odpis?

Švagrová dělá ve školce v Praze a nestačí se divit, co se to u nás ve školce děje. Nikdy nedají domů na opravu jakoukoliv hračku, vše se odepisuje, a rozhodně "nežalují" na děti. Když se jí nějaký rodič zeptá, zda zlobil nebo něco podobného, tak jim odpoví, že určitě ví, jací jsou jejich děti. Vždyť od toho jsou ty učitelky ve školkách, aby to tam zvládly. Snad tím nepobouřím nějaké učitelky, myslím to v dobrém. Co mají říkat učitelky, které mají ve třídách 30 dětí a né 15, jako je tomu u nás. Vím, že můj syn taky není svatý, zjistila jsem, že se velice snadno dá strhnout okolím na nějakou lumpárnu, ale tak příšerný, vím, že taky není. Když je doma, sedne si, dívá se na pohádku, hrajeme spolu pexeso, čteme si.....a říká to i babička a děda i druzí prarodičové, že když je sám, tak je moc hodný a šikovný.

Když si jdu pro něho do školky, tak trnu hrůzou, co mi zas řeknou, co provedl, nebo rozbil. Co s tím mám dělat? Má mu dát na zadek? Samozřejmě, že když už doma něco provede, tak na zadek dostane, ale nepřeháním to, nechci, aby si pamatoval z dětství, že byl jen bit. Vždycky se snažím mu domluvit, ale neovlivním, co se děje po mém odchodu. Ale už taky jen nemlčím, protože i já mám výhrady k jejich chování. Syn má vadu nožiček a musí mít ortopedické vložky do bot. No a jelikož máme nárok jen na jedny, tak musíme vložky z bot do bot přendávat. Zjistila jsem, že to učitelky nedělají, tak jsem jim to už taky řekla. A to, že mu to "záchodku" špatně nebo vůbec neutřou zadeček, tak to už jsem jim taky řekla. Nebudu jak šedá myš, která si nechá všechno líbit. No a to celé souvisí s tím, že už teď si říkám, jaké budou rodičáky ve škole, když to teď takhle probíhá ve školce.

Omlouvám se, pokud jsem tímto rozlobila nějakého rodiče nebo učitele. Je to jen můj názor, postřeh.... Zdravím všechny Božena a Jakub

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za otevřený názor.

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Máme si od učitelů nechat všechno líbit? Jak jste na tom vy? Bráníte se, nebo je vám hloupé se ozvat? Bojíte se před celou třídou vyjádřit svůj názor? Už jste se někdy domluvila s ostatními rodiči a zastávkovala? Napište nám

redakce@zena-in.cz

Soutěž: Obr 5

Kozačky 5

 

Reklama