Bulvár

Boženka je stále v nesnázích

Nuda, tak to jsem ještě nezažila. V mém životě není nouze o události, které se hned tak nepřihodí, a už můj papá tvrdil, že kdyby byl ve Vltavě jediný krokodýl, tak  by mě určitě sežral.

Přitahuju události a tvrdím, že je to nějaké vlnění, které musím vyzařovat, takže mě uštkla zmije tam, kde ji v životě neviděli ani starousedlíci, a ještě si kvůli tomu vlezla do rybníka (ta zmije), a poštípaly mě včely, ačkoliv strýc včelař tvrdil, že to není možné.

Věcí, které „nejsou možné“, se mi stává mnoho. Srazilo mě auto na přechodu pro chodce, ale naštěstí v něm seděl lékař, takže mi stačil zachránit život, než přijela sanitka. Na porodním sále mi řekli, že mám ještě spoustu času, a nechali mě samotnou,  dítě pak vylítlo jak špunt ze šampusu a ze všech stran po něm chňapaly vyplašené ruce. 

Když jsem si po rozvodu řekla, že to bez chlapa nevydržím, a začala čile inzerovat, zažívala jsem totální šílenosti, počínaje mladistvým kameníkem, který chtěl vědět, jaké mám auto, a konče tatínkem zamilovaným do synka, kterého nesnesli nejen vychovatelé na táboře, ale ani jeho vlastní matka, a o kterém jsem na našem jediném randeti poslouchala celé dvě hodiny. Pak rande naštěstí skončilo.

No a když už jsem si po  roce podobných randat myslela, že to radši vzdám, dostala jsem dopis sice senzační, leč od pána, který nesplňoval ani jeden z parametrů mnou požadovaných – jsme svoji už sedm let. Platí to když nakupuju a platí to, když sháním psa.

Nudu neznám, nikdy jsem se nenudila ani vteřinu, a můj problém je, že nemám dost času, abych prožila všechny svoje nápady naplno, takže spousta věcí čeká na dobu, „až budu mít na ně čas“. Takže čeká povídka k dopsání, čeká lipový špalík na vyřezávání, čeká kuchyně na přebudování a měla bych si něco ušít, ale nemůžu sehnat pořádnou látku na tancovací sukni, protože nemám čas prolejzat obchody.

A když mi náhodou zbude chvilka večer, tak je spousta knížek, které bych si strašně ráda přečetla.  Trochu nudy bych si určitě dala – jen abych si chvilku oddechla.

Tak je to se mnou.

Boženka


Milá Boženko, psát ti, aby ses nikdy nenudila, když si to vybíráš výše popsaným způsobem, by bylo ošklivé. Proto nechť nudu zaháníš do budoucna jen příjemným způsobem :)

A co vy, jak jste na tom s nudou? A nuděním?

   
18.08.2005 - Společnost - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Boženka [*]

  Že zmije do vody nechodí tvrdili místní lidé - byla tam, na mělčině rybníka, nešlápla jsem na ni a neurážela ji hrubostmi.
  Evo_Fl, je mi dvaapadesát, jmenuju se jinak, asi stejně jako Lucik, Zdendula a dajája, ale nick Boženka jsem si vybrala po své babičcě, které se tak říkalo, i když jí bylo pětaosmdesát. Jsem ráda, že se ptáš. Skutečné jméno si nikdy zdrobňovat nenechávám. Boženku jsem si vybrala třeba taky proto, že moje švagrová odmítla babičku Boženku jako kmotru, pro prvorozenou dcerku, protože se jí jméno nelíbilo, a vzala si za kmotru druhou babičku, která byla s Boženkou na kordy, což ji strašně urazilo. Baví mě, co je pro koho důležitý, a tak tenhle nick je jen pocta Božence.

  superkarma: 0 19.08.2005, 08:58:37
 2. [8] r1911 [*]

  Eva_Fl: Když se řekne jméno Božena, tak se mi kromě naší sousedky vždy vybaví paní Zázvorková v komedii Zítra to roztočíme, drahoušku (tedy aspoň doufám, že to je tento film). Nastupovala jako uklízečka a prvně se setkala s kolegyní Růžičkovou. "Tak jak ti říkají?" "Boženka." "Fajn, Božka..." Ale to jsem poněkud odbočila od tématu.

  superkarma: 0 19.08.2005, 08:29:49
 3. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  Bozeno, kolik ti je, ze si rikas zdrobnele?

  superkarma: 0 18.08.2005, 22:07:47
 4. avatar
  [5] dajája [*]

  takže až budu chtít nějakou zmiji utopit tak se nečapu..

  superkarma: 0 18.08.2005, 14:41:42
 5. avatar
  [4] Zdendula [*]

  Jsem na tom s časem jako Boženka, jestli se někdy dočkám důchodu tak nebudu mít čas ani umřít

  superkarma: 0 18.08.2005, 14:39:48
 6. [2] Rikina [*]

  Lucik007: hadi plavou - dost rychle...

  superkarma: 0 18.08.2005, 14:35:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme