Vztahy

Boženečka: Ženy jsou z Venuše, muži z Marsu

Pěkně vystihla dnešní téma už v úvodu čtenářka Boženečka. A jelikož je vdaná už 36 let, dobře ví, o čem ve svém příspěvku mluví, dobře ví, o čem je život.

Krásný,sluníčkem zalitý den.Ono chtě nechtě platí, že ženy jsou z Venuše, muži z Marsu.

To,co žena zvládá každodenně,rychle,s přehledem,s nadhledem,s jakousi lehkostí a kolikrát s úsměvěm na tváři,muž prostě nezvládá.(Je holt z toho Marsu).

A to,co dokáže kolikrát udělat,vytvořit,vymyslet zase šikovný mužský,to zase mnohokrát nechápe a neumí ženská(je holt přece jen z té Venuše).

A tak je to asi správné.Každý chvilku tahá pilku. Každý ať dělá to,co je mu milé,co ho baví,v čem je dobrý. A o ty ostatní běžné věci v životě,jako je nakupování,starost o děti a dům,se musí zasloužit a podělit oba dva. A nejlíp je,když si z toho udělají společného koníčka.Já svému muži s radostí přenechávám ryze chlapské práce-řezání dřeva,stavění plotu,obkládání koupelny,rytí zahrady,péči o dům a auto.Já zase vařím,mám na starosti domácnost,účty a teplo domova.Naprosto nám tato dělba práce vyhovuje a oba jsme spokojení.

Jednou jedinkrát se můj muž pokoušel vyprat prádlo a uvařit.Prádlo sice vypral,ale všechno dohromady a na vyvářku,navíc místo aviváže tam nalil Domestos,který ležel hned vedle zmiňované aviváže.A jeho kuchařské schopnosti jsou rovněž velmi chabé,tak mě raději sem tam pozve na výbornou večeři.Já jsem zase jednou místo nafty natankovala benzín a místo nemrznoucí směsi do ostřikovačů jsem nalila olej.
Takže jsme poučeni,vyléčeni z toho,plést se do práce a umu toho druhého.Každý máme své,maximálně nám to vyhovuje,nehádáme se kvůli tomu,kdo měl kdy vynést koš či umýt vanu. Funguje nám to takhle již 36 let a doufám, že ještě dlouho bude.

Mějte se moc krásně,vaše Boženečka.

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Váš příspěvek i přístup k životu se mi líbí. Děkuji, že jste napsala a posílám pozdrav Vám i panu manželovi.

Saša

Téma dnešního dne: 27. září 2011: U čeho si nedokážu svého manžela (přítele) absolutně představit

 • A nebo, co mu naopak sluší
 • Co dělá lépe než vy
 • Co byste mu nesvěřila, ani kdybyste měla duši vypustit
 • Kuriozní historku, co kdy udělal
 • Nebo třeba někdo z vašeho okolí
 • Co byste ho nechala dělat za trest
 • Co za odměnu

Téma je to lehké, doufám, že se pobavíme.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu hospodyňku odměním takovým hodně namíchaným dárkem, ale opět hodícím se k tématu.

Takže, ať už váš partner dělá doma cokoliv, až skončí, upravte se pro něj, třeba pomocí vlasového tužidla Taft, nebo kondicionéru Pantene - a společně si dejte kafíčko, posílám i čtvrt kila kávy Douwe Egberts. :)

darek

   
27.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [1] pinokio [*]

  Co to s těmi muži je,že neumí vyprat?Můj manžel je to samé to váš,co se týče praní.Já zase neumím pokácet strom.Jak jste řekla,každý umí něco jiného.A je jedno,jestli to je muž nebo žena.

  superkarma: 0 27.09.2011, 14:13:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme