Velmi mě pobavil příspěvek od čtenářky s nickem Boženečka. Je to jako z nějaké filmové veselohry. Jednou jedinkrát se opozdila, ale takový trest si snad nezasloužila. :) Více se dozvíte, když kliknete.

Já patřím mezi ty jedince,kteří se řídí heslem,že dochvilnost je vlastnost králů. Být dochvilný a přijít včas je projevem úcty a slušnosti vůči druhé straně.Vždycky přijdu na sjednanou schůzku včas,složenky platím klidně o 10 dní dříve,než je jejich splatnost,na zastávce autobusu stojím klidně i půl hodiny před odjezdem,dokonce i termíny porodů jsem předstihla o pár dní dřív.Jsem takový starý poctivec a dokážu to ocenit i u ostatních.Jednou jedinkrát jsem se zpozdila a spustila jsem neskutečný řetězec smůly.A to byl asi ten trest za mou nedochvilnost.

Je to asi pět sedm zpátky,kdy jsem měla odjet za kamarádkou na víkend do jednoho malého penzionku na jižní Moravu. Těšila jsem se neskutečně,věci jsem měla nachystané asi 3 dny před odjezdem,všechno pečlivě naplánované,rozvržené.Pomalu jsem odpočítávala hodiny do odjezdu a těšila se,jako malé dítko na Ježíška.Nastal den D. Budík jsem si nařídila na pátou hodinu,pro jistotu o dvě hodiny dřív,co kdyby,že?Asi ještě pětkrát jsem ho zkontrolovala,abych se ujistila,že je vše v pořádku a šla spát.Samozřejmě jsem nedočkavostí nemohla usnout,musela jsem si vzít prášek.Samozřejmě,zákony schválnosti fungují naprosto vždy a přesně.Zaspala jsem!Budík,který spolehlivě funguje skoro 11 let,nezvonil a já po prášku na spaní spala jako Šípková Růženka. Probrala jsem se(nikoliv díky něžnému polibku) asi 15 minut před odjezdem autobusu.Na pyžamo jsem v té hrůze hodila kabát,vlasy jsem jakžtakž srovnala ve výtahu,který jel toho rána neskutečně pomalu.

Vyletěla jsem na ulici a zjistila,že nemám s sebou nabalenou cestovní tašku! Tak jsem to vzala po schodech-jako zamlada. Sáhnu po klice-otevřeno! Já ani nezamkla! Vejdu dovnitř a zjistím,že jsem sice ve stejném bytě,ale o patro níž!Sousedka si právě vařila čaj a já ji pěkně vyděsila.Rychle jsem se omluvila a utíkala o patro výš.Popadla jsem tašku,zamkla a pádila( a to do slova a do písmene) na autobus.Ten mi samozřejmě ujel a další jel až za 4 hodiny.Celé 4 hodiny jsem proseděla pro jistotu na zastávce a v jejím blízkém okolí,aby mi neujel další spoj.

Neujel a já konečně cestovala za kamarádkou.Po cestě jsme se stali bohužel svědkem dopravní nehody,která nás tím pádem zdržela o další téměř tři hodiny.Na hotel jsem dorazila o půl 12 v noci místo ve 3 odpoledne.Ospalý recepční mi neochotně odemkl,ale pak mi sdělil,že tady žádná rezervace pro dvě dámy není.Bodejď by byla,když jsem si spletla hotel!Naštěstí se nade mnou smiloval a nechal mě přespat v kumbálku pro uklízečky.Druhý den ráno jsem konečně našla ten správný hotel,ale kamarádka v něm nebyla! Další zrada,to už bylo na mě moc a tak jsem se vydala smutná,zklamaná,neupravená a unavená domů.Doma jsem našla na mobilu,který jsem samozřejmě v tom spěchu nechala na botníku,asi deset zmeškaných hovorů od kamarádky,která mi volala,že nemůže přijet,protože manžela odvezla záchranka s infarktem do nemocnice.Byla jsem z toho všeho tak zmatená a unavená,že jsem nakonec byla ráda,že jsem doma.

Vidíte,jednou jedinkrát jsem se opozdila a jak to dopadlo!Podruhé už si to nelajznu a na víkendový pobyt pojedu pro jistotu už ve středu!

Krásný den všem,Vaše Boženečka.

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

__________________

Na víkendový pobyt ve středu? :):) Tak to tu ještě nebylo. Vy jste fakt správná. Děkuji za příspěvěk, opravdu jsem se nasmála, mohla byste psát scénáře k filmovým komediím. V hlavní roli Boženečka... a třeba ještě Luděk Sobota.

Mějte se moc hezky a pozor na budík. :)

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

 

Reklama