O jednu opravdu povedenou příhodu se s námi v dalším sousedském příspěvku podělila čtenářka Boženečka.

Krásný den
Musím se s vámi podělit o jednu opravdu povedenou příhodou s mojí sousedkou.Nazvala bych ji:Sousedka zasahuje.Ale popořádku. Je to asi tři roky,co se vedle mého bytu v panelovém domě nastěhovala jedna postarší paní. Když jí stěhováci vynosili všechny její věci na chodbu před byt,šla jsem a nabídla jí,že jí ráda pomůžu,jelikož jsem viděla,že má problémy s nohama a ovázanou pravou ruku. Ale nová sousedka mě docela ledově odbyla,prý si poradí sama, že nic nepotřebuje.Ihned mi dala touto ledovou sprchou najevo, že žádné kamarádšofty nebudou,žádné návštěvičky, žádné sousedské povídání při kávě. Docela mě to zamrzelo a zpočátku i šokovalo.

Pak jsem nad tím mávla rukou a říkala si,že paní má asi špatné zkušenosti s lidmi,nebo nějaký jiný světabol,díky němuž zatrpkla a lidskou rasu odepsala. A opravdu,sotva jsme se pozdravily, cesty výtahem byly dlouhé a tiché, paní sousedka si ani nepřála, aby u mě nechávala pošťačka její poštu,když nebude doma. Byla jako ledová královna. Zamračená,nepřístupná, nerudná, přímo hermeticky uzavřená jen v jakémsi svém světě.

Ale asi po roce se to stalo. Jdu takhle z nákupu,celá rozzářená, jaké nádherné a přitom levné boty se mi podařilo sehnat. Už před domem jsem si všimla sanitky a policejního auta. Trochu mi zamrzl blažený úsměv na tváři.V yjedu výtahem k bytu a co nevidím! Na patře dva policisté, lékař držící člověka, který byl potřísněný krví a sousedka s válečkem na nudle. Zprvu jsem fakt nechápala,co se vlastně stalo. Pak se ale všechno objasnilo. Chtěl se ke mně vloupat zloděj! Jindy nevšímavá sousedka si toho všimla, neváhala,popadla „zbraň“ a po svém zasáhla. Uštědřila zloději pár řádných ran válečkem,t en omdlel, sousedka zavolala sanitku i policii. Chtěla jsem jí moc poděkovat, upekla jí dort, koupila čerstvou kávu a šla k jejím dveřím. Počítala jsem s tím, že mi ani neotevře,nebo mě vyrazí. Ale pozvala mě dál, slupla půl dortu, vypily jsme kávu, pak i víno a becherovku a konečně jsme se pořádně poznaly. Měla holt těžký život a osud se s ní nemazlil, proto se před světem zcela uzavřela a byla na něho zlá ,tak jak on na ni. Padly jsme si do noty,mám ji ráda,je s ní legrace, našla jsem v ní dobrou a spřízněnou duši a hlavně svého bodyguarda!!!
Krásný den a milé sousedy přeje Vaše Boženečka

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_______________

Hezký příběh. Mám podobného souseda, ale ten k nám byl vstřícný už od našeho nastěhování.
Děkuji za pěkný příběh s dobrým koncem a paní sousedku určitě pozdravujte!
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama