Velmi jsem se pobavila u příspěvku, který poslala čtenářka Boženečka. Opět příběh, který dokáže napsat jen sám život. Klikněte a bavte se také. :)

Krásný den.
Jsem již staršího data „vydání“ a mám velkou možnost porovnávat. Dnešní doba se mi moc líbí hlavně v tom,jak moc a jak dalece pokročila medicína,obdivuji různé úžasné lékařské přístroje a metody. Medicíně moc fandím,držím jí palce při dalším rozvoji a vývoji,jen ať je těch úspěchů a objevů v lékařství co nejvíce.

Ale k tématu.Gynekologů a gynekoložek jsem za svou „kariéru“ zažila hned několik. Většinou jsem byla spokojená. Na co však nikdy nezapomenu,je vzpomínka na mou úplně první paní doktorku v tomto oboru.Je to už skoro čtyřicet let,když jsem otěhotněla a chodila na prohlídky. Tenkrát ještě nebyl žádný ultrazvuk, paní doktorka prohmatala břicho a takovým „trychtýřem“ poslechla dětátko .Jelikož jsem měla extrémě veliké břicho a údajně i podle poslechu, mi paní doktorka sdělila,ať počítám s dvojčaty .Z prvotního šoku jsem se rychle vzpamatovala a začala se moc těšit. Všechny babičky,tetičky, kamarádky i já jsme začaly hromadně plést, šít a háčkovat výbavičku a oblečky vždy po dvou stejných exemplářích. Tatínek vyrobil dvě postýlky,dvě kolébky,my s manželem sehnali kočár pro dvojčata značky LIBERTA. A přišel den „D“.P orod byl rychlý, jako první se narodil obří chlapeček. A já,p řesvědčená, že tam musí být ještě jedno miminko, o stošest tlačila dál. Pan porodník mi říkal,že porod skončil,ať už netlačím. Ale já se s ním začala hádat,že tam musí být ještě jedno,že mi to říkala moje paní doktorka a ať se tam pořádně podívá, že tam musí někde být.Ale nebylo. Místo drobných dvojčátek se mi narodil jeden obr, který vypadal jako barokní andílek a vážil skoro 5 kilo. Když se tu novinu všichni příbuzní a známí dozvěděli,litovali mě,protože si mysleli, že to druhé dítě nepřežilo. Ale časem se všechno vysvětlilo,my měli svého obříka,tetičky a babičky musely vypárat a přešít všechny malinké dvojí oblečky pro dvojčátka a udělat z nich jeden velký pro toho našeho macka.Kočárek jsme vyměnili,druhou postýlku i kolébku darovali mé kamarádce a těšili se z našeho maximimča,které stejně vydalo za dva.

Na svou paní gynekoložku jsem však nezanevřela,musela sem jí však syna přinést ukázat,protože si opravdu myslela,že to budou dvojčata.No jo,trychtýř zklamal a ultrazvuk byl ještě velké sci-fi.

S pozdravem Vaše Boženečka.

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

____________

U vašeho příběhu jsem se pobavila, ale také zavzpomínala. I nám se narodil obřík (o něco menší - 4 700). Měnili jsme pak celou výbavičku, všechno mu bylo malé. A do těch dnešních kočárků? To by se tam ty naše děti ani nevešly )))
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama