Čtenářka Boženečka nám v dnešním zubařském příspěvku popisuje horor ze svého dětství, který je naštěstí vykompenzován pohádkou v dospělosti.

Krásný den.

Na dnešní téma se upřímně těším, protože já mám na zubaře hororové i pohádkové vzpomínky. Začnu od těch hororových. Jako malá holka-což už je teda hezky dávno-jsem vyrůstala na vesnici. Zubaře jsme tam neměli,ale každý čtvrtek v měsíci tam přijížděl zubař se svou pojízdnou ordinací. Ano,pojízdnou. Vypadalo to jako autobus,ale vevnitř místo sedadel byla docela primitivní ordinace. Křeslo,okřápaná vysoká lampa,pár hadiček,vrtaček a místo plivátka odřený,původně asi bílý lavor. I pan doktor nebudil zrovna důvěru,jelikož mu chyběl jeden přední zub a vycházel z něho jemný odér domácí slivovice-pravděpodobně jeden z úplatků. Z pana doktora i jeho ordinace na kolečkách jsem měla šílenou hrůzu.M alým a poměrně mladým dětem a lidem bolavé zuby vrtal a plomboval,ale těm starším je rovnou trhal,prý to nemá cenu léčit . Za boha jsem k němu nechtěla chodit,raději jsem říkala,že mě nic nebolí,i když kolikrát bolelo a moc. Jezdil k nám dlouhá léta,než na jeho místo nastoupil jiný pan doktor, poměrně mladý a moc šikovný. Dokonce mu vedle obecního úřadu zřídili i novou,na tehdejší dobu poměrně moderně vybavenou ordinaci.I když umrtvovací injekce se tehdy ještě nedávaly,už jsem se tolik nebála a brala to jako nutné zlo,které se dá ale přežít.

Dnes už chodím ke své paní zubařce moc ráda. Je moc šikovná,ohleduplná,obratná a sympatická.Všechno mi vysvětlí, ukáže i obrázky toho, jak by to dopadlo,kdybychom zuby neléčili. Je velmi šetrná, máloco mě bolí. Popovídáme si o chrupu i o životě, no pohádka.Chodím k ní ráda, bez sebemenších obav, její ordinace působí velmi příjemně. Všude samá orchidej,příjemná hudba, milá sestřička, zkrátka si to na rozdíl od mého mládí moc užívám.
S pozdravem a širokým úsměvem zdravých a nebolavých zubů
Vaše Boženečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Boženečko, děkuji za hororový příběh k odpolední kávě. Omlouvám se, že jsem to mrazivé ráno odbourala, ale příspěvky chodí už od včerejška a beru je postupně.
Pěkný den a srdečný pozdrav Vaší paní zubařce :)
Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

Reklama