Další šťastná čtenářka, které změny času nikdy nevadily, je Boženečka. Přečtěte si její příspěvek, ve kterém se mimo jiné dozvíte i o to, co ráda poslouchá. Hudba to není.

Krásný, rozfoukaný den!

Vím, většina z nás nemá ráda změnu času a nejraději by to zrušila. Mně změny času nikdy nevadily, nikdy jsem neměla problém si seřídit hodinky,nikdy se ta hodinka, ať už vpřed nebo vzad, nepodepsala na mé psychice, nikdy jsem kvůli posunu času nezaspala a nic nezmeškala. Já mám změnu času docela ráda a dokonce se na ni těším.Miluju dlouhé podzimní a zimní večery,kdy mám konečně čas na spoustu svých koníčků, které během jara a léta prostě nestíhám a nemám na ně čas. Teď budu mít času habaděj.

Mám ráda tu atmosféru pozdního podzimního večera,kdy za okny fičí studený vítr a zběsile nahání po ulici spadané listí. Ráda poslouchám bubnování dešťových kapek na okenní tabule. Dlouho stojím u topení u okna a pozoruju mlhu, jak se snáší dolů a zahaluje chodníky a cesty. Ráda a trošičku škodolibě sleduju chodce,jak se snaží rychlým krokem utéct té psotě a slotě venku a jak se jim vítr snaží ukrást deštníky. A když ne ukrást,alespoň převrátit. Když se vynadívám z okna dosytosti, uvařím si čaj, usednu do starého ušáku ještě po mé babičce, pohodlně se uhnízdím, sáhnu po dobré knížce nebo zajímavém časopise a začtu se.

Taky ráda pletu ,háčkuju,luštím křížovky a podrobně popisuju fotky a řadím do alba. Na tohle všechno na jaře a v létě není čas,ani ta správná nálada. Na to jsou nejlepší právě ty dlouhé večery. A i když je venku pošmourno a temno, má to svoje kouzlo a zvláštní atmosféru. Jen si najít hezkého koníčka, nebo něco, co máte rádi. Počasí neporučíme, tak nezbývá nic jiného, než čekat na další změnu času, která nám zase ten den prodlouží a prosvítí prvními jarními paprsky. Říká se, že změna je život!

Krásný den všem přeje
Vaše Boženečka.

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

__________

Děkuji za další krásný, pozitivně laděný příspěvek. A Vy máte ušák po babičce? To musí být nádhera v něm sedět! Pošlete někdy fotografii.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 26. října zní: Změna letního času na zimní – a naopak

 • Dělá vám posouvání času problémy?
  Ať už ze zimního času na letní, nebo z letního na zimní.
 • Zapomněla jste si někdy na hodinách a hodinkách přetočit změnu času?
 • Působí tato změna na vaši psychiku?
 • Máte raději letní čas, nebo zimní čas?
 • Byly byste pro, aby zůstal jen jeden čas?
 • Jste skřivan, nebo sova?
 • Máte raději východ slunce, nebo západ slunce?
 • Zaspala jste někdy?
 • A zaspala jste něco důležitého?
 • Když máte někam daleko cestovat, umíte si bez problému přivstat?

Vaše veselé historky i příspěvky ohledně času pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem.

Pokud jste ranní ptáče – hrr do práce, možná oceníte pracovní elektronickou myšku k počítači od firmy Microsoft. A pokud se nemůžete probrat, doporučuji šálek čaje Pickwick - směs květů, bylin a ovoce.

darecekk

Reklama