Vztahy

Bože!!! Ta ženská nám snad nedá pokoj!

 

Kdo z vás bydlí ve městě v paneláku, určitě ví, že mít za souseda nepříjemného, nesympatického, či dokonce zlého člověka, není žádná slast.

 

Naše sousedka není zlá či protivná.... naše sousedka trpí tím, že žije sama a tak společnost vyhledává, kde se dá.

A bohužel, moji rodinu vyhodnotila jako bezvadné zpestření života.

 

Když u nás stále ona stará paní zvonila a chtěla cukr, sůl, chléb – budiž. Říkala jsem si, že je to starý člověk, tak proč mu nepomoci....

 

Jenže jak se říká – pro dobrotu na žebrotu.

Stará paní se naučila u nás zvonit večer co večer, víkend co víkend.

 

Hlídá z okna, kdy přijedeme domů, a sotva zavřeme dveře bytu, šup! A už u nás zvoní. Je to únavné, obtěžující a vyčerpávající.

 

Chápu, že je sama, nemá nikoho, s kým by si popovídala, ale my máme svoji rodinu a chceme mít i své soukromí.

 

Když přijde kluk ze školy, tahá ho k sobě do bytu, takže to skončilo přísným zákazem a důrazným příkazem, že k ní nesmí chodit.

 

Když jsem toto řekla sousedce do očí, plus jí řekla, že také chceme mít své soukromí a že toto její chování je už neúnosné, rozplakala se a vykřikovala na celý dům, jaký je chudák...

Byla to opravdu velice trapná scéna.

 

Nic méně již druhý den se sousedka chovala, jakoby náš rozhovor vůbec neproběhl! Dokonce nám přinesla borůvkový koláč, který jsem odmítla převzít.

 

Ač je mi stařeny líto, nehodlám akceptovat její zásahy do mé rodiny, její věčné zvonění, ťukání na dveře...

 

Bohužel se obávám, že vysvětlením, byť důrazným nic nezmůžu. Chová se stále stejně, stále dokola a dokola, den co den nás obtěžuje. I když se k ní chovám již nehezky a jasně jí říkám, ať nám dá pokoj, neakceptuje to.

 

Nevím, co s ní už mám dělat. Když zvoní na dveře a my jí neotevřeme, střídavě zvoní a ťuká také třeba hodinu... Obávám se, že už jí vzhledem k jejímu věku vůbec nedochází, jak se chová, jak nás obtěžuje.

 

Každopádně toho mám plné zuby a chci již tuto zoufalou situaci jednou pro vždy vyřešit.

Jen bohužel nevím jak... a přeci se kvůli sousedce nebudeme stěhovat!

 

Prožil jste někdo něco podobného? Napadá vás nějaké řešení? Budu ráda, když mi poradíte.

   
13.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [64] labella [*]

  Nedávno jsem viděla docela pěknou komedii. Jmenuje se to "Baba na zabití". Určitě si to pusť, protože ta tvoje sousedka to musela na 100% vidět, nebo tu komedii natočili podle ní, jinak to nevidim.

  superkarma: 0 17.07.2005, 12:28:04
 2. avatar
  [55] Odemětobě [*]

  Taky jsem měla babičku,která rodinu mojí maminky obtěžovala a rodinu druhé dcery protěžovala. Zajdi na sociálku a charitu,pomůžou nebo poradí. Zapíráním se nic nevyřešíš.Ona potřebuje společnost a vyplnění prázdnoty.Jinak souhlasím s názorem,že děti kopírují chování svých rodičů.

  superkarma: 0 14.07.2005, 11:50:18
 3. avatar
  [54] psycho [*]

  magdaléno: já nevidím jiné řešení než babu "naprášit" za obtěžování (na což paragrafy existují) na MÚ nebo ji zastřelit, ale to byste asi měli zase problémy vy.

  superkarma: 0 14.07.2005, 08:03:00
 4. avatar
  [53] psycho [*]

  sarume (30.) - do bytu nemusíš pustit nikoho, jen majitele na předchozí ohlášení a toho, kdo má povolení od soudu.
  akrejcova (23.) - a proč by se měla stydět, že jí baví sex?
  mam-ča: to radši ne, ještě by se chtěla přidat :-)) nebo by chtěla manžela alespoň půjčovat.
  BábaBára: taková ti do žádného klubu nepůjde, to otravování je její nejoblíběnější sport.

  superkarma: 0 14.07.2005, 07:55:39
 5. [52] Zdenka04 [*]

  opr, Babička hi hi

  superkarma: 0 14.07.2005, 07:54:54
 6. [51] Zdenka04 [*]

  Magdalenko máš to těžké opravdu obrnit se trpělivostí a jak tu bylo řečeno vypnot zvonek ,nebo nebylo by na škodu Jehovisti opravdu jejich všude dost a oni rádi mluví a mluví tak možná to zabere fakt jinak na soc. péči bych šla já !!! a kolik má roků ??stará baička ??

  superkarma: 0 14.07.2005, 07:53:44

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [50] vrba [*]

  viz mam-ča, příspěvek 18. - ale bez ručníku kolem beder, vypolstrovat dveře a odpojit zvonek.

  superkarma: 0 13.07.2005, 22:39:02
 2. avatar
  [47] phoebe24 [*]

  Nyotaimori: tak jsem si v prvním momentu říkala, jak se ale hnusně vyjadřuješ o své babičce, ale trvalo to asi 0,1 sekundy a uvědomila jsem si, že já své "babičce" asi od osmi let spiklenecky se svým otcem říkala "tchýně" a oba jsme to mysleli v tom nejhorším slova smyslu. A s tou naší babou to bylo taky čím dál horší a jenom je mi líto mámy. Na psychiatrii sice neskončila, ale zdravotně se to na ní podepsalo až hrůza.

  superkarma: 0 13.07.2005, 19:07:50
 3. avatar
  [44] lenka33 [*]

  Elina: Já to zprvu s tím počítačem myslela taky vážně, ale pak mi napadlo, kdo by té staré paní platil internet. Z penze by asi na to neměla, a paní Magdalena z článku ji zřejmě sponzorovat nebude. Je to těžké. Určitě by si tady na Ženě-in dobře popovídala a možná našla i kamarádku vhodnou ke svému věku, třeba zrovna tak opuštěnou.

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:44:11
 4. avatar
  [43] Nikusa [*]

  Ona nikoho nemá(rodinu,známé(?

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:22:44
 5. [42] Apo [*]

  Nebo pokud máš menší děti dát jí je na hlídání.Po pár dnech si jistě ráda od vaší rodiny odpočine.

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:19:36
 6. avatar
  [40] pajda [*]

  A co takhle sehnat nejbližší Svědky Jehovovi? Ti přece mají přímo za povinnost pečovat o staré a opuštěné lidi a pomáhat jim...a to nemyslím až tak zlomyslně - stará paní je asi věřící, měla by s kým promluvit a koneckonců třebas k naší sousece takhle léta chodila paní, která s ní vařila, pletla...a ještě z toho měla zásluhy.

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:09:10
 7. avatar
  [39] Meander [*]

  Bába Bára: Ty si opravdu myslíš, že ta paní by se nechala zlákat klubem důchodců? Nebuď bláhová.

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:00:30
 8. avatar
  [38] Bába Bára [*]

  Já vím, že teď budu vypadat jako nějaká mravokárce, ale z většiny příspěvků pod článkem je mi moc smutno. Sice úplně chápu Magdalenu, ale řešení opravdu není v hulvátství. Upozornit na tu paní nějakou sociální službu nebo jí nasměrovat na klub důchodců apod. (jak se tu už psalo) by přece nezabralo tolik času. A nejenom kvůli vlastnímu svědomí, ale taky jako příklad dětem. Pak se divíme, jak se někteří puberťáci chovají ke starým lidem. Jenže pokud malá dítě vidí rodiče, jak řvou na starou babku (důvod samozřejmě nepochopí), tak si takové chování zafixují jako normální.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:48:12
 9. avatar
  [37] lenka33 [*]

  A co takhle sehnat nějaký starší počítač, zapojit internet, porychtovat na Ženu-in a my se o ní už nějak podělíme. Je nás tu dost né.(to myslím ve srandě). Nicméně řešení by to bylo, ale vím co prožíváš, chápu tě, zažila jsem podobné návštěvy s kamarádkou a jejími 3-mi dětmi. Nedávno se odstěhovala a já i moje rodina máme konečně klid.

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:41:16
 10. avatar
  [36] Majdinka [*]

  Tak to tě fakt lituju, protože dát to na "přestupky" ti nic nevyřeší. Něco o tom vím, protože je řeším. Hlavně se nenechat vyprovokovat k nějakým hrubým výrazům nebo urážkám, což asi bude někdy stát hodně sil. Protože babka si pak dojde stěžovat "k nám", bude mít na to svědky a nakonec dostaneš flastr ty. Bohužel takový jsou zákony, nehodnotím je, řeším to podle nich, konec konců mě za to platí. Snad zkusit její příbuzné, aby jí domluvili, nereagovat, vypnout zvonek, protože řešení, že na zavolám policii, je blbost a volat záchranku, že je paní "na hlavu" je taky řešení snad jedině poslední. Přeji pevné nervy.

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:20:09
 11. avatar
  [35] Linde [*]

  po přečtení všech příspěvků bych navrhla přitvrdit. Po zazvonění prudce otevřít dveře a na babu zařvat : "nemám na vás náladu, běžte pryč" a zabouchnout. Já vím, je to kruté a hnusné, ale pokud nepomohla domluva ani nepříjemné chování, tak asi by mohlo být úspěšné toto. A pokud zazvoní znovu, zakřičet přes celou chodbu, ať pořád neobtěžuje, že to dáš k přestupkové komisi. Asi tolik dokážu poradit. Nemám v povaze takto jednat s lidmi, ale život mně naučil. Držím palce a pevné nervy

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:50:36
 12. avatar
  [34] kemy [*]

  je mi líto vás i té paní. myslim, že až natáhne bačkory, bude vás to mrzet. ale nemůžete si necha narušovat soukromí, nota bene od cizího člověka. jinak poradit nic neumim.

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:22:39
 13. avatar
  [33] breberka [*]

  Když jsem ještě bydlela s rodiči, tak jsme v baráku měli taky "super" sousedku .Např. v 23,00 v noci na nás zvonila, aby se zeptala, kolik je hodin, že se jí zastavil budík , prostě blázen.Nebo k nám donesla kýbl nějakého hnijícího a kvasicího sajrajtu, prý pro slepice .Slepice sice měla bábina, ale ten šílený smrad, co se linul z kýble, by nežrala, ani ta kůra .Můj otec je ale trouba, jelikož jí nikdy nedokázal říct,"NE!".Vždycky stál ve dveřích jak opařený a jenom beznadějně pokývával hlavou, hlavně aby sousedka odcestovala zpátky do bytu.Jednoho dne, milá sousedka na nás zazvonila, jestli by k ní otec nemohl zajít, že potřebuje něco opravit...za hodinu se vrátil a první co bylo....letěl zvracet do záchodu...sousedka mu uvařila odporné kafe do mastného hrnku .Ona totiž byla neuvěřitelné čuně.V bytě nevětrala a když, tak stylem:"otevřu na chodbu, ať si druzí počuchají" .Smrad, že si každý myslel, že tam má mrtvolu.Prádlo prala jedině v savu a po pověšení z něho kapala tak špinavá voda, že člověk nechápal, kde se tam bere.Nejlepší bylo období, kdy milou sousedku každou noc o půlnoci navštěvoval jeden exmanžel, ožrala a špína první kategorie.Celou noc na sebe řvali přes dveře těmi nejsprostějšími slovy, jaké člověk kdy slyšel a pak tam většinou nocoval.....po pár hodinách, asi tak ve tři ráno, si na nás klidně zazvonil"že má žízeň, že chce něco na pití a sirky" To už ani otec nevydržel a chlapadoslova vykopl z baráku.......sousedka se odstěhovala...a tento rok jí tam chudáci mají zpátky

  superkarma: 0 13.07.2005, 10:56:34
 14. avatar
  [29] Vivian [*]

  Žábina: taky se mi zdá, že jediné řešení je ignorace .
  Nechte ji zvonit, ono ji to brzy snad přestane bavit, když uvidí, že to má marné. Vysvětlování a domluvy jsou evidentně k ničemu, takoví lidé mají selektivní hluchotu a co nechtějí, to neslyší
  Paní je sice asi opravdu osamělý chudák , ale ty nejsi povinná to řešit, pokud nechceš...

  superkarma: 0 13.07.2005, 10:05:31
 15. avatar
  [28] mam-ča [*]

  akrejcova: Já se tomu směju, protože jsme měli v domě taky takovou dámu. Dokonce jsme zpočátku volali policajty, protože jsme mysleli, že jí někdo vraždí.
  Pak se to vysvětlilo, tak už jsme se jen smáli. Ale pravda, ta "naše" paní sousedka souložila jen ve dne...

  superkarma: 0 13.07.2005, 09:38:29
 16. avatar
  [27] Žábina [*]

  vypnout zvonek, na ťukání nereagovat
  jelikož si to nenechá evidentně vysvětlit, jeví se mi to jako jediná možnost

  superkarma: 0 13.07.2005, 09:29:35
 17. avatar
  [24] mam-ča [*]

  akrejcova: Jestli Ty jí trochu nezávidíš ?!
  Předpokládám, že kdokoli z domu jí potká, tak se na ní vědoucně usmívá.
  Hele, říkáš "každou chvíli" (ona má manžela v domácnosti ?) nemá ona nakonec nepovolenou živnost ? To byste jí mohli prásknout financům...
  Jestli by je tedy neuplatila plody své nepovolené práce.

  superkarma: 0 13.07.2005, 09:03:43
 18. avatar
  [22] Cleara [*]

  mam-ča: . My máme u nás v ulici sice taky docela vlezlý sousedy, ale proti Magdě to je teda slabý kafe.

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:32:49
 19. avatar
  [21] Gabi [*]

  mam-ča: . Měli jsme deset let také podobnou babiznu v baráku - ale byla to "dáma" pouze středního věku v invalidce, která ještě uklízela barák a její muž dělal "údržbáře". Něco strašného. Trochu pokoj od ní byl, až se konečně z BD stalo sdružení vlastníků - ona už nebyla v žádném "orgánu" a o barák se začala starat správní firma. Ale stejně je dobře, že už jí nemáme poblíž.

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:13:35
 20. avatar
  [20] raddre [*]

  plně Tě chápu,ale jediné řešení je opravdu co navrhuje Irka1
  a modroocka, stáří sice není nemoc,ale k něktrým starým lidem se musíme chovat jako k nemocným

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:12:10
 21. avatar
  [19] batka [*]

  možná nechovat se k ní "nehezky", ale velmi důrazně a přímo jí říct, budeme rádi, když přijdete jednou za týden na návštěvu, ale častěji nás to obtěžuje. Pokud budete chodit častěji zavolám policii, nebo psychiatra, podle toho co myslíte, že na ni víc platí.

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:07:27
 22. avatar
  [18] mam-ča [*]

  Tak na to mám radu : Když bábi zaklepe, ať se manžel rychle svlékne, obtočí nějaký miniručník kolem beder, a milé bábince otevře. Až se bábi začne omlouvat, že ruší, tak stačí, že jí manžel řekne…no, právě jsme souložili, ale tu sůl (nebo co) vám rád přinesu.
  Vsaď boty, že příště už bábi nezazvoní…

  superkarma: 0 13.07.2005, 08:04:04
 23. [15] Ivča [*]

  připomíná mi to sousedku moji mamky, ta sice neni stará, má malou dcerku a dospělého syna, ale nechce se ji makat a tudíž je stále bez peněz. Chodí si půjčovat jídlo, peníze k mojí mamce a neustále jí otravuje. Moje máti má vysoké sociální cítění, které ona velice dobře umí využít. Tak jsme nastoupili my, paní jsme si slušně podali a vysvětlili ji, že na to, aby měla na chleba pro svoji holčičku bude muse chodit do práce nebo jsou zde sociálky, které budeme třeba sami kontaktovat.
  U té staré paní je to spíš opuštěnost a potřeba starého člověka být něčím užitečný. Třeba se na ni vlastní rodina vykašlala. I to se stává.

  superkarma: 0 13.07.2005, 07:52:16
 24. avatar
  [14] Stes [*]

  něco podobného máme s mámy mámou, tedy mojí babi. Bydlí s námi v rodinném domku. Mě nemá od dětství ráda, takže spolu moc nekomunikujeme, tituluje mi mrchou, krávou atd. Když se ale vrátí manžel nebo přijde nám s manželem nebo mamce s tátou návštěva už je u nás. Člověk na ní blbě kouká a ona se na něj usměje a dělá že to nevidí. Domluva taky nepomáhá. Po poslední scéně s ní nekomunikuju vůbec a manžel, protože byl přítomný, tak také ne. Nebudu si od ní nechávat bezdůvodně nadávat. Alespoň máme klid. Takhle se s manželem vidím tak 2-3 hod. denně a z toho u nás babka proseděla i hodinu a půl. Děsný. Nic před ní nemůžete říct, protože by to každému vykecala .....

  superkarma: 0 13.07.2005, 07:46:57
 25. avatar
  [12] breberka [*]

  Já bych vypla zvonek příchodem domů a dělala bych, že jsem na klepání hluchá .Ale ono to asi není řešení .

  superkarma: 0 13.07.2005, 07:23:30
 26. avatar
  [11] dzijana [*]

  To mi připomíná film:Bába na zabití

  superkarma: 0 13.07.2005, 06:59:36
 27. avatar
  [10] svetluszka [*]

  Už se taky bojím stáří

  superkarma: 0 13.07.2005, 06:29:07
 28. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  Kdybyste probourali zed, nemusela by chudera zvonit. Byste tam hezky zili i s babrlinkou.

  superkarma: 0 13.07.2005, 03:02:26
 29. avatar
  [4] evita_ij [*]

  Na obtěžovatele a obtěžovatelky se volá Městská policie - číslo 156. co jiného???

  superkarma: 0 13.07.2005, 00:24:13
 30. avatar
  [3] Irka1 [*]

  A co se prvni stavit hned u ni, rict, ze jen chcete vedet, ze je v poradku a ze si ted jdete odpocinout, aby vas tukanim nerusila . Ona bude mit pocit, ze vam neni ukradena a vy budete mit klid (mozna ).

  superkarma: 0 13.07.2005, 00:13:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme