Letošní léto je zvláštní. Nejdřív byla dlouho zima, pak velký déšť a povodně, následovala vedra a mezi nimi bouřky. Tolik změn v počasí si už dlouho nepamatuju... Máte rády bouřky?

Jako všechno v životě má i bouřka své vědecké vysvětlení. Bouřka nevzniká náhodou, ale tehdy, když se změní tlak, když jsou na obloze správné mraky... Definici bouřky si můžeme přečíst v každém odborném článku nebo encyklopedii.

bouřka

To všechno je hezké, ale mně to stejně připadá zvláštní, nevysvětlitelné. Jak to, že je příroda tak mocná, že tohle dokáže? Takovou nádhernou podívanou by ani lidé nestvořili. Co je proti hře blesků na tmavé obloze takový ohňostroj?

Jsou lidé, kteří se bouřek bojí. Já je mám ráda (samozřejmě v teple a suchu domova, ať si venku zuří, jak chce :-)). Je to krása, ležet na gauči v obývacím pokoji a sledovat velkými okny, jak se nad nedalekými horami blýská a hřmí. A k tomu do oken buší déšť... Romantika jako ve filmu.

Jednou jsem se ale při bouřce bála. Je to už několik let, děti byly malé a manžel se jel s nimi projet na kole do nedalekých Brd. Asi po půl hodině od jejich odjezdu začalo pršet a hřmít. Bouřka na sebe nenechala dlouho čekat. Začala jsem být značně nervózní, ale co jsem doma mohla dělat? Auto jsme v té době neměli, dovolat jsem se nemohla. A tak jsem jen čekala, až se objeví. Přijeli úplně promočení asi po třiceti minutách, ale byli v pořádku. Rychle jsem napustila horkou vanu a uvařila teplý čaj. Naštěstí jim chvíle v mokru nijak neuškodila.

Máte vy nějaké zážitky s bouřkou? Napište mi.

Téma dnešního dne: Bouřky

  • Jaký máte vztah k bouřkám?
  • Bojíte se bouřek?
  • Zažila jste někdy nějakou zvláštní příhodu v bouřce?
  • Zastihla vás někdy bouřka na špatném místě?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá skvělý dárek, velký zelený deštník! Kdyby vás někde zastihla bouřka, radši ho ale nevytahujte. :-) Psát můžete do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BOUŘKA. Předem moc děkuju a přeju hezký den!

dest

Reklama