Teď tu pro vás mám jednu hádanku... Ale nejdřív si musíte přečíst, o čem nám napsala čtenářka Brixik. Můžu říct jen to, že s bouřkami je spojeno mnoho záhadných jevů.

Sama nevím, co to mohlo být, milá Brixik. Ale musel to být nezapomenutelný zážitek... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Bouřka je lepší než ohňostroj

Bouřky naprosto miluju. Je to pro mě divadlo, sledovat její příchod, kdy se v atmosféře vyvíjí mohutné Kumulonimby s kovadlinovou základnou a obloha postupně tmavne a tmavne. Pak se z dálky ozývají hromy a zanedlouho je vidět i blesky. Každý blesk má trošku jinou barvu i tvar a jeho světlo vždy na chvilku nádherně prozáří celou oblohu a pak se ozve dunivá rána hromu. Zrovna nedávno jsme na balkoně sledovali s přítelem bouřku nad Brnem a konstatovali jsme, že je to lepší podívaná, než celé Ignis Brunensis (slavnost ohňostrojů).

Mám s bouřkovými jevy i jeden záhadný zážitek - no posuďte sami. Bylo to někdy kolem 25. 10., tedy pro bouřky již v čase méně obvyklém. Mamka zrovna slavila padesáté narozeniny a my jsme jí se ségrou secvičily na koních čtverylku na hudbu. Připravovaly jsme si jízdárnu a obloha byla téměř modrá, jen sem tam nějaký mráček a trošku foukalo. Naráz se udělalo úplné ticho, ani větvička se nepohnula, ani ptáček nezazpíval. Prostě takové to klasické ticho před bouří, což jsem taky podobně okomentovala. A ségra dodala: „A vtom uhodil hrom!“ Ticho trvalo ještě dvě sekundy a zničehonic se ozvala obrovská rána, jako by uhodilo opravdu nedaleko. A pak se vše vrátilo k normálu. Obě jsme na sebe zíraly v němém úžasu a doteď nechápeme, co se vlastně stalo. Co myslíte, že to mohlo být?

Brixik

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Bouřky

  • Jaký máte vztah k bouřkám?
  • Bojíte se bouřek?
  • Zažila jste někdy nějakou zvláštní příhodu v bouřce?
  • Zastihla vás někdy bouřka na špatném místě?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá skvělý dárek, velký zelený deštník! Kdyby vás někde zastihla bouřka, radši ho ale nevytahujte. :-) Psát můžete do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BOUŘKA. Předem moc děkuju a přeju hezký den!

dest

Reklama