Novinky

Bouřka je lepší než ohňostroj

Teď tu pro vás mám jednu hádanku... Ale nejdřív si musíte přečíst, o čem nám napsala čtenářka Brixik. Můžu říct jen to, že s bouřkami je spojeno mnoho záhadných jevů.

Sama nevím, co to mohlo být, milá Brixik. Ale musel to být nezapomenutelný zážitek... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Bouřka je lepší než ohňostroj

Bouřky naprosto miluju. Je to pro mě divadlo, sledovat její příchod, kdy se v atmosféře vyvíjí mohutné Kumulonimby s kovadlinovou základnou a obloha postupně tmavne a tmavne. Pak se z dálky ozývají hromy a zanedlouho je vidět i blesky. Každý blesk má trošku jinou barvu i tvar a jeho světlo vždy na chvilku nádherně prozáří celou oblohu a pak se ozve dunivá rána hromu. Zrovna nedávno jsme na balkoně sledovali s přítelem bouřku nad Brnem a konstatovali jsme, že je to lepší podívaná, než celé Ignis Brunensis (slavnost ohňostrojů).

Mám s bouřkovými jevy i jeden záhadný zážitek - no posuďte sami. Bylo to někdy kolem 25. 10., tedy pro bouřky již v čase méně obvyklém. Mamka zrovna slavila padesáté narozeniny a my jsme jí se ségrou secvičily na koních čtverylku na hudbu. Připravovaly jsme si jízdárnu a obloha byla téměř modrá, jen sem tam nějaký mráček a trošku foukalo. Naráz se udělalo úplné ticho, ani větvička se nepohnula, ani ptáček nezazpíval. Prostě takové to klasické ticho před bouří, což jsem taky podobně okomentovala. A ségra dodala: „A vtom uhodil hrom!“ Ticho trvalo ještě dvě sekundy a zničehonic se ozvala obrovská rána, jako by uhodilo opravdu nedaleko. A pak se vše vrátilo k normálu. Obě jsme na sebe zíraly v němém úžasu a doteď nechápeme, co se vlastně stalo. Co myslíte, že to mohlo být?

Brixik

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Bouřky

 • Jaký máte vztah k bouřkám?
 • Bojíte se bouřek?
 • Zažila jste někdy nějakou zvláštní příhodu v bouřce?
 • Zastihla vás někdy bouřka na špatném místě?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá skvělý dárek, velký zelený deštník! Kdyby vás někde zastihla bouřka, radši ho ale nevytahujte. :-) Psát můžete do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BOUŘKA. Předem moc děkuju a přeju hezký den!

dest

   
13.08.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Brixik [*]

  Klára Wimmerová — #3 Náhodou, já mám duchařské vysvětlení ráda. Třeba to fakt byla "Vyšší moc" a chtěla nás upozornit, že takhle si teda zahrávat nemáme Sml57.

  superkarma: 0 13.08.2013, 13:37:53
 2. avatar
  [3] Klára Wimmerová [*]

  Já bych určitě strachy z toho koně spadla... asi bych si to vysvětlovala nějak nadpřirozeně, jak se znám, že to bylo zrovna v takové situaci a zničeho nic... ale určitě to bude mít reálné vysvětlení, žádná duchařina. Sml30

  1. na komentář reaguje Brixik — #4
  superkarma: 0 13.08.2013, 13:24:12
 3. avatar
  [2] Brixik [*]

  marde — #1 Hmm, zrovna jednoho meteorologa jsem potkala na sommeliérském kurzu, sakra, že jsem se ho nezeptala...

  superkarma: 0 13.08.2013, 11:15:39
 4. avatar
  [1] marde [*]

  Meteorolog nebo fyzik by vám to určitě dokázali vysvětlitSml16

  1. na komentář reaguje Brixik — #2
  superkarma: 0 13.08.2013, 11:07:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme