Bulvár

Boty půjdou do světa


České boty pro Afriku

Boty jsou pro nás každodenní záležitostí, které nevěnujeme příliš velkou pozornost. Většina z nás vlastní minimálně pět, deset i mnohem více párů. Vybíráme si je podle materiálu, barvy, anebo třeba jen momentální nálady. S klidným srdcem je také po nějaké době odkládáme a vyhazujeme.
Jsou však lidé, pro které boty znamenají doslova přepych. Proto se značka Kiwi, světový výrobce prostředků pro péči o obuv, rozhodla u příležitosti stého výročí od zaležení uspořádat charitativní akci na podporu chudých Afričanů. Cílem projektu, který probíhá v několika vyspělých zemích, je shromáždit sto tisíc párů obuvi pro obyvatele černého kontinentu.

Záměrem značky Kiwi je shromáždit v různých zemích světa – v Evropě, Americe, Asii a Austrálii –  na 100.000 párů obnošené, avšak stále použitelné obuvi. Tato sbírka poté bude v rámci rozvojové pomoci směřovat do těch nejchudších oblastí v Africe.

Akce s názvem Malaki probíhá také v České republice, a to od 3. do 7. července. Zapojit se do ní může každý, kdo ve svém botníku najde nepoužívaný pár obuvi a rozhodne se jej věnovat – čím více párů, tím lépe. Vhod přijde jak obuv dámská a pánská, tak zejména dětské boty. Důležité ovšem je, aby všechny botky byly v dobrém stavu, bez funkčních vad a aby mohly nadále sloužit svému účelu.
Vhodnou obuv je možné posílat na adresu Balírny Douwe Egberts a.s., K Žižkovu 282/9, 190 00 Praha 9 s označením projektu „Malaki“. Darované boty zde budou shromážděny a poté poputují do sedmi afrických zemí (Jihoafrická republika, Keňa, Rwanda, Etiopie, Malawi, Tanzánie a Zimbabwe), kde budou předány potřebným rodinám a jednotlivcům.

Značka Kiwi dnes patří mezi světové jedničky v oboru péče o obuv. již delší čas se zajímá o rozvojové oblasti světa a na jejich podporu zorganizovala celou řadu projektů. Je tedy jen logické, že při oslavách svého výročí nezapomíná ani na potřebné.

Podrobné informace o značce Kiwi najdete na stránkách www.kiwicare.cz.


O ZNAČCE KIWI
Před více než 100 lety Australan Viliam Ramsay pojmenoval na počest své ženy původem z Nového Zélandu vlastní výrobek na leštění obuvi. Ve 20. a 30. letech díky módě charlestonu a naleštěných kovbojských bot byly výrobky k dostání nejen po celé Austrálii a Velké Británii, ale i v USA a Asii. Během 2. světové války patřila krabička kvalitního Kiwi krému k nezbytné výbavě každého vojáka spojeneckých armád. Dnes se Kiwi prodává ve více než 170 zemích světa (v ČR od roku 1994). Přípravky pro péči o obuv lze rozdělit do čtyř základních kategorií: čištění, péče a ochrana, leštění, impregnace. Tyto kategorie jsou zároveň jednoduchým návodem na správnou péči o obuv. Jde o čisticí spreje a tekuté prostředky na semišovou a outdoorovou obuv, ochranné krémy a vosky na všechny druhy obuvi, leštící vosky a praktické samolešticí houbičky.

   
30.06.2006 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Linde [*]

  tomáš: to jo, v Olomouci je taky, ale ty věci z charity zůstávají pouze v ČR, kdežto dále se nedostanou. A v té Africe to 100% potřebují více.
  Do charity vozívám jednou ročně oblečení.

  superkarma: 0 30.06.2006, 11:35:35
 2. avatar
  [8] tomáš [*]

  u nás má charita velkou bednu s výklopným otvorem - je to velice fajn řešení kam s věcmi, které se ještě třeba budou někomu hodit...stále je tam někdo s taškami..Vkládat je možné oblečení i boty.

  superkarma: 0 30.06.2006, 10:29:34
 3. avatar
  [7] Linde [*]

  Vivian: hm, bylo by to jednodušší a praktičtější. Nejspíše by i přispívalo více lidí
  arjev: moje první a nikdy neříkám nikdy - takže dost možná ne poslední

  superkarma: 0 30.06.2006, 10:27:25
 4. avatar
  [6] Vivian [*]

  Škoda, že na to nejsou nějaká sběrná místa, jako jsou na oblečení. Nějaké boty bych klidně vyřadila, ale balit je a nosit na poštu se mi teda nechce

  superkarma: 0 30.06.2006, 09:49:19
 5. avatar
  [5] Beruška1 [*]

  Také mám doma nepoužívané bílé lodičky do špice, velikost 5, podpatek cca 10 cm. A nejsem si jista, že právě ty by v Africe někdo unosil.

  superkarma: 0 30.06.2006, 09:36:19
 6. avatar
  [4] arjev [*]

  linde: na své vlastní první a poslední?

  superkarma: 0 30.06.2006, 08:36:18
 7. avatar
  [3] Linde [*]

  Bridgetj: jiné na mou svatbu jsem nesehnala, u oltáře jsem přežila, ale na hostině jsem seděla bosa a tančila jsem na vlastní svatbě jen jednou

  superkarma: 0 30.06.2006, 06:33:52
 8. avatar
  [1] Linde [*]

  prolezu doma botník, co tam najdu zachovalého .
  Takové akce mám ráda, vždyť doma se toho nepoužívá a tam v Africe nemají ani na boty
  Nic mně to nestojí, nemusím sáhnout do kapsy a přitom pomůžu
  Akorát nevím, jestli někdo užije svatební lodičky za 3000, velikost 5 a podpatek 11 cm

  superkarma: 0 30.06.2006, 06:20:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme