Platformy byly vždy poněkud kontroverzní obuví. Pochází ze starořeckých koturn, bot určených pro herce důležitých rolí, kteří na vysoké podrážce s podpatkem více vynikli. Jsou však také charakteristickou obuví benátských a florentských prostitutek v šestnáctém století. V sedmdesátých letech dvacátého století znovu pronikly do dámských botníků, bývaly však spojovány s hippies, ale také s prostitutkami nebo feministkami.

V devadesátých letech tento hanlivý přídech ztratily a staly se běžnou obuví mladých žen. Jen jejich extrémní forma byla stále spojována se sexuálními službami. A právě toho se rozhodli využít návrháři v rámci The Aphrodite Project, nazvaného příhodně podle řecké bohyně lásky. Provedli průzkum mezi prostitutkami a pokusili se vyjít vstříc jejich potřebám. Vznikly tak speciální platformy pro prostitutky.

Tyhle boty do roboty obsahují GPS systém, který umožňuje určit místo, kde se prostitutka nalézá, nouzové tlačítko, které vyšle tichou žádost o pomoc některé z organizací, které se do projektu zapojily a pohyb prostitutek monitorují, hlasitý zvukový alarm, jehož cílem je odstrašit nebezpečného zákazníka a přivolat pomoc, a v luxusní verzi také LCD monitor a audio zařízení, které mají sloužit k přilákání pozornosti zákazníka.

Zdroj: http://www.theaphroditeproject.tv/

Jak se Vám takové boty do roboty líbí? Hodily by se Vám třeba ve verzi pro neposlušné dcery? A co Vy, nosíte platformy? Jak vysoké? Nebo byste si v nich zlomila kotník?

Reklama