.

Boskovice a boskovický hrad

Cestování

Boskovice a boskovický hrad

Čtenářka Alenka0010 ráda obráží o prázdninách hrady. Společně se svým synem jich letos navštívila již šest a chystá se na další. Nejvíce je zaujal hrad Boskovice.

Navštívenku na hrad Boskovice zaslala čtenářka Alenka0010. Zajímavé je i okolí - lesy a židovské město, westernové městečko...


Vážená redakce Ženy-in,

také já bych chtěla přispět k dnešnímu tématu, jsem totiž nadšená navštěvovatelka hradů, spolu s 10ti letým synem objezdíme každoročně asi desítku hradů nebo jejich zřícenin, kde nám fantazie pracuje na plné obrátky. Letos jsme navštívili již vámi zmiňovaný Pernštejn a dále Svojanov, Boskovice, Dívčí Hrady, Sirotčí Hrádek, Holštejn v Moravském Krasu a další.
Mého syna nejvíce nadchla právě zřícenina hradu Boskovice, proto jeho návštěvu doporučím i vám. Tento hrad je poprvé uváděn v roce 1312 a založili ho pánové z Boskovic. Původní hrad údajně stával v místech dnešní takzvané Bašty, která se nachází asi 400 metrů západně od hradní zříceniny. V průběhu staletí se na hradě vystřídali různí majitelé, hrad byl několikrát zbořen a znovu vystavěn. Dnes ho vlastní rodina Mensdorf-Pouilly. Návštěvní doba během prázdnin je možná denně od 9 do 18 hodin a vstupné činí 30 korun, pro děti 20. Z hradu je nádherná vyhlídka na město, můžete dohlédnout až do westernového městečka.
Pokud se budete vracet stejnou cestou do města, doporučuji ještě navštívit i židovské město přímo pod hradem. Kdo nejezdí autem, ale volí raději vlak nebo autobus jako my, může se dát přímo z hradu po červené turistické značce přes Baštu do Skalice nad Svitavou k železniční stanici, je to velice příjemná asi 5 km procházka lesem.
Nebo můžete navštívit westernové městečko Wild-West-City, to snadno najdete směrem za městským hřbitovem ve starém pískovcovém lomu. Vstupné činí 250 pro dospělého a 150 Kč pro dítě, malé děti, tuším do 3 let, jsou zdarma. Další penízky si ale musíte nachystat na výměnu za takzvané „dolary“, kterými se v městečku platí. My jsme raději táhli dál k dalšímu hradu 
Škoda, že vám nemůžu poslat i fotografie hradu, ty totiž tady u sebe v PC nemám. Tak snad příště a přeji pěkný výlet a hlavně vydařené počasí.

S pozdravem,
čtenářka Alenka0010

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne (které jste chtěly) 16. srpna 2011: Hrady a zámky, kde to frčí!

Posílejte mi své tipy na hrady a zámky, kam byste chtěla pozvat ostatní čtenářky na výlet, nebo třeba na nějakou konkrétní akci.

Pozvánka musí obsahovat...

 • Jméno hradu či zámku
 • Stručný popis cesty
 • Důvod, proč tam čtenářky zvete
 • Doušku z historie místa

Otištěn bude vždy pouze jeden tip na jedno konkrétní místo. Zasílat příspěvky na toto téma můžete dnes (16. 8. 2011) do 15.00 hodin.

Vaše pozvánky očekávám na e-mailové adrese redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek ocením krásným dárkem: krásné publikace Na cestě po České republice 1. a 2. díl (nakladatelství JOTA).

na cestěna cestě

   
16.08.2011 - Tipy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [4] RosaGloriaDei [*]

  zajedeme se tam podívat

  superkarma: 0 30.09.2012, 22:39:27
 2. avatar
  [3] Alenka0010 [*]

  malvina — #1 JJ, taky sbíráme, jen teda ty zámky moc nemusíme, ty si obhlídneme jen zvenku a jdeme dál, raději máme právě ty zříceniny nebo třeba jeskyně a rozhledny. 

  superkarma: 0 17.08.2011, 07:33:39
 3. [2] hot [*]

  hlavně nechoďte do restaurace pod hradem....Sml68Sml43

  superkarma: 0 16.08.2011, 14:14:48
 4. avatar
  [1] malvina [*]

  taky jsem s dětma objíždela české hrady a zámky.Dokonce jsme sbírali i turistické známky....Sml16

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #3
  superkarma: 0 16.08.2011, 12:34:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme