.

Bosé nohy v písku

Cestování

Bosé nohy v písku

 

 

Určitě mi dáte za pravdu, že o dovolené si chceme především odpočinout. Každý z nás má o odpočinku poněkud jiné představy a někdy je problém vybrat místo pro rodinnou dovolenou tak, aby vyhovovalo všem jejím členům.

 

Pokud se rozhodnete strávit letošní dovolenou třeba v Tunisku, máme pro vás skvělý tip na jedno nádherné a úžasné místo. Samozřejmě, že takových míst je v Tunisku mnoho, ale dnes vám představíme jedno překrásné letovisko – Hammamet Yasmin.

 

Leží přímo na břehu Středozemního moře a už na první pohled si zde budete připadat jako ve skutečném ráji. Nádherné domy, palmové promenády, všude čisto, klid a nad vámi blankytně modrá obloha a zářící slunce.

 

A každý si zde navíc může najít aktivity, které mu nejvíce vyhovují. Já jako žena jsem ocenila výborné zázemí hotelu. Ten, ve kterém jsem byla ubytována, se jmenoval Iberostar Belisare a poskytoval vše, po čem moje znavená dušička toužila.

Klid, pohodu, možnost všelijakých masáží, aerobic… to vše korunováno velmi příjemným personálem. Skutečně – od recepčního přes pokojské až po obsluhu v restauraci byla na velmi vysoké úrovni. Tunisané jsou velmi vstřícní a milí a v podstatě stále se usmívají. Pokud přijdete se svými dětmi, dostane se jim opravdu velké pozornosti. Tunisané jsou totiž svým výborným vztahem k dětem pověstní.

 

Možností, které většina hotelů nabízí, je ale mnohem více. Můžete si třeba zahrát tenis, navštívit golfové hřiště, využívat saunu, páru vnitřní i venkovní bazén. Řeknu vám, takové příjemné poleženíčko u bazénu se sklenkou koktejlu v ruce, to je opravdové pošušňáníčko.

Můžete si tak třeba odpočinout po výletě, který jste absolvovali. Tak jako já, když jsem relaxovala a vstřebávala zážitky z návštěvy Kartága. Ale o tom napíšu příště.

 

Dnes bych vám chtěla ještě představit areál, který se též nachází v Hammamet Yasmine a který bude doslova rájem pro vaše ratolesti. Karthagoland je totiž plný atrakcí, na kterých se vyřádí nejen vaše děti, ale troufnu si tvrdit, že i vy alespoň na chvíli zapomenete na dospěláckou důstojnost.

Až se do Karthagolandu vypravíte, nemusíte se bát, že byste ho přehlédli. Hned u vchodu se totiž potkáte s pěticí slonů v životní velikosti. A uvnitř už pak záleží vše na přáních vašich potomků. Projížďka na velbloudu, na koni, kolotoč, plavba lodičkou….Připravte se, že zde strávíte opravdu hodně času.

 

A až si budete chtít po tomto zábavné reji odpočinout, stačí přejít o kousek dál a navštívit Medínu. Ta sice není původní a historická, byla postavena až v současné době, ale její návštěva rozhodně stojí za to. Sama pro sebe jsem si toto místo nazvala jako „umělá historie“. A jakkoli jsem k takovým místům většinou skeptická, zcela upřímně a po pravdě říkám, že Medína v Hammamet Yasmine je prostě nádherná. Žádná umělá hmota! Kdepak. Všechno je velmi citlivě postaveno tak, aby celý dojem působil skutečně původně a vy jste měli pocit, že se nacházíte v místech, která za sebou mají celá staletí.

 

S mými přítelkyněmi jsme tuto Medínu několikrát během našeho pobytu navštívily, poseděly zde u sklenky výborného tuniského červeného vína a také zhlédly jakýsi malý festival, který se zde konal. Tradiční tance, hudbu…. nechyběli samozřejmě ani velbloudi a také kobry. Ty byly k mému velkému zděšení stočené do klubíčka a s hlavičkami vztyčenými nehnutě pozorovaly ten šrumec, který se kolem nich odehrával. Žádný plot, žádné ohrazení, nic. Jen dva kroky od nich stál fakír, který bedlivým okem pozoroval nejen své miláčky, ale také všechny, kteří vytáhli fotoaparát a chtěli si je vyfotit. To pak rychle přispěchal a dožadoval se bakšiše. Inu, i za takové věci se v Tunisku platí. Je to pochopitelné, pro toho fakíra je cvičení a předvádění hadů obživa. A za svou práci bereme plat asi všichni, že? :o)))

 

A málem bych zapomněla. Pláže, moře! Co k tomu dodat… užila jsem si i nekonečnou procházku po pláži s bílým pískem. Šla jsem a šla… .vlnky mi omývaly kotníky, sukni jsem měla dole celou zmáčenou… a bylo mi prostě nádherně. V tu chvíli neexistovaly žádné starosti, problémy, nikde na mě nečekaly žádné povinnosti. Byla jsem jen já, šumící moře, modré nebe, v dáli plachetnice…. a moje bosé nohy v písku….

 

Příště vám napíšu, jak jsem coby zarytá milovnice historie navštívila Karthago, jak jsem se tak trošku dojala při návštěvě městečka Sidi Bou Said, kde se točil film Angelika a sultán a co mě zaujalo v městské hromadné dopravě v hlavním městě Tunis.

 

Více informací nejen o Tunisku najdete na www.fischer.cz.

Nabídka je opravdu lákavá! Do Tunisu můžete letět již za 7 990,- Kč!

Nabídku hotelů najdete ZDE

   
16.06.2005 - Zahraničí - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [58] katkaP [*]

  tak to naše rodina podniká last minute zájezdy pouze přes německé cestovní kanceláře, neboť jsme si již zvykli na komfort, který nabízejí

  superkarma: 0 11.01.2011, 12:40:03
 2. avatar
  [56] Eva_CZ [*]

  Meryl: Zase tak casto nepises...

  superkarma: 0 16.06.2005, 16:10:28
 3. avatar
  [54] Eva_CZ [*]

  Meryl: jo - furt stejnej, tam dole.

  superkarma: 0 16.06.2005, 15:32:25
 4. avatar
  [53] Chica [*]

  V Tunisku byla ségra a líbilo se ji tam, jen výlety byly pěkně drahý, nejlepší byla jízda na velbloudech po sahaře

  superkarma: 0 16.06.2005, 15:27:20
 5. avatar
  [51] Terunka [*]

  Do Tuniska se chystáme v září, snad to vyjde

  superkarma: 0 16.06.2005, 15:09:15
 6. avatar
  [50] Amélie [*]

  Ach jo, tyhle články mě zbytečně dráždí. Letos jsme s plánovali dovolenou v Tunisku, ale nakonec jsme dali přednost stěhování do nového bytu a hypotéce.Na dovolenou už nezbyde .

  superkarma: 0 16.06.2005, 15:05:38
 7. avatar
  [49] hvenda [*]

  Milá Meryl..tak jsem se díky tobě na chvilku přenesla do Tunisu-alespoň v představách. Musím přiznat, že to byly představy velice příjemné. Bohužel letošní dovolenou strávím u moře......práce:Nejdřív sušení sena na třičtvrtěhektarovém sadě u našich na chalupě, a pak výměna oken, kompletní předělávání elektriky a vody doma..a taky rekonstrukce koupelny!

  superkarma: 0 16.06.2005, 15:05:36
 8. avatar
  [48] stafford [*]

  Meryl....ty se máš.My jedeme letos do Itálie.S dvěma dětma a autíkem.Už teď mám z té cesty hrůzu.Radši bych nasedla do letadla a byla u moře razdvatři.Ještě jsem nikdy neletěla.
  To brouzdání v písku a válečka u moře to je moje vysněná dovča.Nějak mě neberou poznávací zájezdy,ale třeba k tomu taky někdy dojdu.

  superkarma: 0 16.06.2005, 14:56:04
 9. [45] esunad [*]

  mě tak dneska bolí nohy,ale ta představa procházet se bosa po pláži je úžasná

  superkarma: 0 16.06.2005, 14:24:48
 10. avatar
  [44] Kekka [*]

  Byl teda někdo z vás v Tunisu s malými dětmi? Pokud ano, jak se vám tam líbilo? Letos nejedeme nikam, ale příští rok bychom chtěli něco zajímavého. Děkuji za odpověď.

  superkarma: 0 16.06.2005, 14:20:02
 11. [43] Laurynka [*]

  Děkuji za tip, v dětství jsem byla v Monastiru a na výletě v Sousse, a myslela jsem si že mě z Tuniska nedokáže nic překvapit, opak je pravdou, podle fotek Hammamet vypadá nádherně

  superkarma: 0 16.06.2005, 14:10:17
 12. avatar
  [42] Trinii [*]

  No Tunis mě nikdy moc nelákal, kamarádka měla špatnou zkušenost, že bohužel byla v místě, kde to bylo špinavé a celý pobyt jim nevyšel...
  Ale po přečtení tohohle článku mě to docela nalákalo a jela bych hned tak možná příští rok, letos už máme zajištěné Řecko. Takže díky za super článek

  superkarma: 0 16.06.2005, 14:05:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [41] macasev [*]

  To je můj sen.Užít si dovolenou se všemi vymoženostmi žádné kodrcání a škudlení ikdyž v Tunisu bych to asi přežila je tam nádherně jen to horko by mohlo být menší.No zkusím to doma navrhnout.

  superkarma: 0 16.06.2005, 14:03:09
 2. avatar
  [40] Pajinka [*]

  Kocicka: Já zase když už k moři, tak jedině letecky, autobusem a autem jsem se už nacestovala až až, raději si připlatím, ušetřím dva dny dovolené a spoustu nervů a potu při nekonečné cestě.

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:52:12
 3. avatar
  [39] martisa [*]

  Až mimi trochu povyroste a až přišetříme nějaké peníze, snad se tam taky podíváme. Známí v Tunisku byli a byli jím úplně nadšení. My jedeme tento rok "jenom" do Chorvatska.

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:47:53
 4. avatar
  [38] grice [*]

  Leninka : moc gratuluju a at se vám ta svatební cesta vydaří. Užijte si to!

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:42:12
 5. avatar
  [36] catcat [*]

  Tak jsem se na chvíli zasnila o dovolené... Mám 2 fajn verze:
  1. krásné letní ráno na chatě, snídaně venku na zahradě, v poklídku čteme noviny, bosýma nohama brouzdáme v ještě orosené trávě a nikam nespěcháme
  2. krásné letní ráno, prázdná pláž a já si tam tak pochoduju a případně posedím na kamenech a pozoruju jak to tam šplouchá...
  A praxe vypadá tak, že jedu na týden se skauty své dcery dělat hospodyni (ne kuchařku). Ó ta romantika spaní v podsaďáku a posezení u ohýnku...

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:35:23
 6. avatar
  [35] Kocicka [*]

  Letos se chystám poprvé k moři(tedy vlastně po druhé před 6 lety jsem si namočila nohu v benátkách v kanálu :-))A tak bedlivě zkoumám a bádám kam vyrazit.Chtěla bych se zeptat Meryl jak se tam cítila jako žena evropanka? Všude se mluví o různých zákazech na plážích, tak jak je to tam? A jaká byla cesta letadlem? Docela mě to tam táhne,ale většina těch zájezdů je leteckých a já ještě v sobě nenašla zatím dost odvahy:-)

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:35:14
 7. avatar
  [34] Lenika [*]

  Včera jsem dostala trochu dopředu dárek - svatební cestu. A tak dnes místo papírování cestuju po internetu, hopsám z jedné exotické země do druhé, skáču z jednoho bazénu do druhého, brouzdám pískem chvilku v písku, chvíli poskakauju na rozpálených kamíncích. Ale teď už mám vybráno.. Není nic lepšího než skvělá recenze, která vás vtáhne do děje. A proto - Vzhůru za hnízdečkem pro lásku do Tunisu .
  Mj. nevíte jaké je tam počasí v říjnu?

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:21:50
 8. avatar
  [33] renike [*]

  ja chci k mori..je vedro

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:21:43
 9. avatar
  [32] žafra [*]

  Tunis je jedno z mnoha míst,kde jsem ještě nebyla,ale díky malým dětem a finanční situací se tam ani tak brzy nepodívám,tak si aspoň občas přečtu takový hezký článek a hned se tam vidím.

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:14:29
 10. avatar
  [31] Pajinka [*]

  Kekka: Je fakt, že s námi tam byla spousta rodin s malými dětmi, ale kvůli hygienickým podmínkám a střevním problémům bych si to já osobně netroufla. Podle vyprávění známých můžu doporučit Bulharsko nebo Chorvatsko.

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:07:15
 11. avatar
  [30] Kekka [*]

  Poraďte někdo, kde je nejvhodnější dovolená pro rodinu s malými dětmi. Tunis asi nebude to pravé ořechové. Ví některá z vás o nějakém pěkném místečku?

  superkarma: 0 16.06.2005, 13:04:02
 12. avatar
  [27] Landriel [*]

  Do Tunisu včera odletěla moje kolegyně z práce a já jí můžu jen tiše závidět... ...moc ráda bych se tam taky podívala, ale bojím se, že pro malé by tam bylo touhle dobou příliš horko.

  superkarma: 0 16.06.2005, 12:41:25
 13. avatar
  [26] Ryta [*]

  Článek mě docela navnadil - ráda bych se k moři vypravila i s , ale vzhledem k tomu, že jsme si pořídili tak nevím nevím jak by to dopadlo. Hafana nám hlídat nikdo nechce, protože je lehce hyperaktivní , letos jedeme na Moravu , ale příští rok nejspíš nechám miláčka i hafana doma a vyrazím k moři s babincem :o)))

  superkarma: 0 16.06.2005, 12:25:10
 14. avatar
  [25] renike [*]

  v Tunisku jsem zatim nebyla,ale opravdu receno me to ani nelakalo,ale nevim proc ted jak jsem to precetla..neco ve me zmenilo..ale asi s malima se tam nevyrazim

  superkarma: 0 16.06.2005, 12:08:05
 15. avatar
  [21] Happines [*]

  V Tunisku jsem ještě nebyla, ale po přečtení článku bych se tam ráda podívala. Už se vidím na pláži při západu slunce. Snad se tam někdy podívám.

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:46:10
 16. avatar
  [20] LinaX [*]

  V Tunisku jsem byla a moc se mi tam líbilo - byli jsme v Sousse. Článek od Meryl mi tu atmosféru báječně připomněl, hned bych jela zase...

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:20:58
 17. avatar
  [19] Julča [*]

  evita_ij: gratuluji a hezky si to užijte

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:18:12
 18. avatar
  [18] Julča [*]

  Boruv.ka: jsem ráda,že nejsu sama.Ta výhra je ti opravdu platná.
  Taky bych se ráda kvůli dětem někam podívala.Ale to je otázka budoucnosti.To už děti pojedou sami

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:17:07
 19. avatar
  [17] evita_ij [*]

  My s přítelem vyhráli zájezd od SunnyDays !!!!!!!Jsem taaaaak happy -poprvé jsme vyhráli něco tak velkého !!!!

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:16:31
 20. avatar
  [16] brunhilda [*]

  a nevite nekdo o miste, kde neni blbej pisek, ale oblazky (krome chorvatska..)v katalogu CK da strasnou praci takovy mista hledat :((

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:15:04
 21. [15] Angel79 [*]

  Tunisko je naprosto úžasný. Naposled jsem tam tam byla jako puberťačka v patnácti letech. Nemohu zapomenout, jak mne mamina s tetou chtěly z legrace prodat za 15 velbloudů místnímu obchodníkovi. Taky -ale pšt nikomu to neříkejte - za to, že si mamka nechala šáhnout ( lehce přes tričko na prsa ) dostala slevu 100 dolarů na kožené kabelky! Takže jsme pořídily za cca 15 dolarů - 3 kabelky a batoh. O Tunisku bych mohla psát ještě deset let. Tahle země za poznání určitě stojí!

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:06:11
 22. avatar
  [14] Kekka [*]

  Taky mě tyto končiny lákají, ale mám dvě malé děti, tak pojedeme akorát tak na zahrádku. Přeji všem krásnou dovolenou.

  superkarma: 0 16.06.2005, 11:02:50
 23. avatar
  [13] Lhasa [*]

  Eva_Fl: A připojila bych k tvýmu výčtu ještě Evu Rajlichovou
  Merylko

  superkarma: 0 16.06.2005, 10:52:31
 24. avatar
  [12] Pajinka [*]

  Felina: Sunny Days

  superkarma: 0 16.06.2005, 10:44:51
 25. avatar
  [11] grice [*]

  Hned bych si dala říct Ještě nikdy jsem v Tunisu nebyla,ale rodiče byli před dvěma lety a z fotek mi přecházel zrak,prostě nádhera. Snad se někdy poštěstí i mě

  superkarma: 0 16.06.2005, 10:37:01
 26. avatar
  [9] Boruv.ka [*]

  Ještě jsem nikdy nikde nebyla, bohužel, o Tunisku si prozatím můžu jen nechat zdát. Sice jsem vyhrála poukaz na dovolenou v hodnotě 5000 kč od CK Fischer, ale vůbec nevím k čemu mi bude( až ho dostanu ), když nemám cca 20 000 k tomu, abychom mohli vyrazit celá rodina někam na dovču, natož do Tuniska. A tak, ať Merylka krásně píše o cestách, vpluju do jejího vyprávění aspoň uvnitř mě a budu se kochat dočasně aspoň sny. Ale jednou to přijde !!! Tak holt letos to jistí chaloupka uprostřed hor a výlety směr Ještěd :-)))

  superkarma: 0 16.06.2005, 10:25:26
 27. avatar
  [8] miluska [*]

  Merylko-piš,piš,piš -je to nádhera,človek se tam málem vidí

  superkarma: 0 16.06.2005, 10:12:11
 28. avatar
  [5] Pajinka [*]

  My jsme byli v Tunisku vloni a bylo to , ovšem co se týká pořádající CK, tak to bylo spíš .

  superkarma: 0 16.06.2005, 09:48:25
 29. avatar
  [3] Aja [*]

  Tam by se mi lííííbilooo!
  Až budu velká holka, tak tam taky pojedu
  Ta upoutávka na Merylíny je dobrej nápad!

  superkarma: 0 16.06.2005, 08:02:36
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Malem jsem o tenhle clanek prisla... Meryl, kdyz uz tak poctive rozesilate redakcni e-maily s upoutavkama na souteze, nemohli byste mi psat, ze vysel tvuj nebo Marketin clanek?
  Predem dekuji.

  superkarma: 0 16.06.2005, 00:36:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme