Polívka ze zemčat
Oloupá se pro 6 osob dvanáct prostředních zemčat a pokrájejí se na lístky, nechají se buď na pokrájeném čerstvém hovězím loji, neb na čerstvém másle s pokrájenou cibulkou hezky dozlatova usmažit, pak na ně nalej čtyry žejdlíky dobré hovězí polívky a nech je doměkka rozvařit, pak je rozmačkej, rozmíchej a proceď. Zatím oloupej zase 12 malých pěkných stejných kulatých zemčat a pokrájej je na na stýblo tenké koláčky a opět je buď na loji, neb na novém másle dozlatova vysmaž, dej je do mísy polívkové, polívku okořeň květem a nalej na zemčata. Kdo tuto polívku trochu přihoustlejší míti chce, může zemčata, dříve než na ně k rozvaření polívku naleje, dvěma kávovýma lžícema pěkné mouky poprášit a ještě trochu smažit nechat, pak teprv polívku na ně nalejt a dále s rozmícháním, jak prv psáno, pokračovat.

Tak takhle vařila bramborovou polévku hodně dávno Magdalena Dobromila Rettigová. Pochoutka, co myslíte?

Když jsme u nás měli na návštěvě zdejší čtenářku borůvku, chopila se vařečky a připravila pro nás poctivou bramboračku, tak jak ji vařila její babička. Naštěstí jí navařila plný hrnec, protože byla opravdu výborná!

Na borůvčinu poctivou bramboračku pro čtyři strávníky si připravte:
asi 4 střední brambory
kořenovou zeleninu - mrkev, celer, petržel - záleží na vaší chuti (ideální jsou asi tři ne příliš velké mrkve, dvě petržele, půl celeru)
velikou cibuli (nebo dvě malé)
kus másla (máte-li rádi sádlo, tak sádla)
sušené houby
hladkou mouku nebo hotovou instantní jíšku 
česnek
černý pepř, majoránku, kmín, sůl

Ze všeho nejdříve namočte sušené houby do vody a nechejte je trochu nasát. Očistěte si kořenovou zeleninu, kterou nakrájejte na drobné nudličky. Můžete si pomoci robotem, je to pochopitelně rychlejší. Cibuli nakrájejte na drobné kostičky.
V hrnci rozpusťte máslo, na kterém osmahnete cibulku, později přihoďte i nakrájenou kořenovou zeleninu a kmín. Chvíli smahněte a poté zalijte vodou. Přidejte houby (pokud jich máte málo, vlejte do hrnce i všechnu vodu, ve které jste houby máčeli).
Oloupejte brambory, které vhodíte do hrnce, nakrájené na kostičky či plátky. Dokořeníte majoránkou i pepřem. Nezapomeneme také osolit.
Vařte asi 10-15 minut, než se uvaří brambory. Poté přidejte česnek podle chuti, můžete ještě znova dokořenit a dosolit, až bude polévka chuťově podle vašich představ.
Nakonec můžete (ale nemusíte) zahustit zásmažkou či instantní jíškou.

TIP od borůvky: můžete přidat i ovesné vločky, které polévku zahustí.

Dobrou chuť přeje borůvka

***

Co ještě můžete přidat do bramboračky?
- 200 g uzeného bůčku
- klobásku
- trochu sladké či pálivé papriky
- pažitku

Bramborovou polévku můžete také připravit podle ne zrovna tradičního receptu...

Bramborová polévka s pórkem
Suroviny:
500 g brambor, 250 g pórku, 400 ml drůbežího vývaru (může být z kostky), 20 g másla, sůl, čerstvě mletý bílý pepř, kari, muškátový  oříšek, 400 g sýra (nejlépe lučina či žervé), 1 svazek zelené petrželové nati, 4 plátky toastového chleba, 150 g bylinkového krémového sýra.

Postup: Brambory oloupeme, omyjeme a nakrájíme na větší kostky. Vaříme v osolené vodě doměkka. Polovinu brambor vyjmeme a uchováme horké. Zbývající rozmačkáme na kaši a taky uchováme horké.
Očištěný pórek nakrájíme na kolečka, a zatímco se brambory vaří, podusíme ho na rozehřátém tuku. Pórek ochutíme kari, podlijeme drůbežím vývarem a vaříme při velmi mírné teplotě asi 10 minut.
Jakmile pórek změkne, přidáme brambory a kaši. V horké, nikoliv však vroucí polévce rozmícháme rozetřený sýr.
Polévku okořeníme a přimícháme najemno nasekanou petrželku.
Toastový chleba zbavíme kůrky, silně jej potřeme krémovým sýrem a zapečeme jej v grilu. Opečené toasty podáváme jako přílohu.

Další varianty bramboračky
Bramboračka od naší Stračeny
Kopřivová bramboračka
Bramboračka s vejcem
Rybí bramboračka
Rýžová bramborová polévka

Patří bramboračka také mezi vaše oblíbená jídla? A jak ji připravujete?

Reklama