Další mikulášský příspěvek přišel od Borůvky. Popisuje v něm své trable v roli anděla. Pokud máte dobrou představivost, přeji skvělou zábavu :)

Tak na toto téma musím napsat.

U nás ve vsi je velký hasičský sbor a protože už dlouho nikde nehořelo, hasiči hasí místo požáru žízeň. Jak jsou potom nacamcaní tak děcek jenom přibývá.

Mikuláš je u nás pod vedením hasičského velitele velikou tradicí. Čerti mají masky, že by se jich samo peklo leklo, Mikuláš je taky dobrý, dělá ho samozřejmě pan velitel, protože Mikuláš je ve všech rodinách vážený a dostává největší štamprli.
Čertů je asi dvacet, ale anděla mají jen jednoho. Nikdo z chlapů si nechtěl přilepit andělská křídla, stejně by mu nedržely. Roky dělala anděla Jarka Silná, ale poté, co ji jeden z čertů uvedl do „požehnaného stavu“, tak toho nechala.

Hledal se nový anděl. Pokud možno takový, který neuvede do varu ani toho nejopilejšího čerta. A na koho to padlo? Před pěti lety přede mnou klečel brácha na kolenou:(slastný okamžik, už ho tak asi nikdy neuvidím) a prosil se sepnutýma rukama: „Borůvko, přece nás v tom nenecháš, už dva roky po sobě jsme neměli anděla.“ „A proč ho neděláš sám, když ti to sepnutí tak jde?“ Dokonce i ten výraz měl andělský. Nakonec jsme se dohodli. Paní Silná (maminka Jarči) mi ušila krásný andělský kostým, vzhledem k mé postavě musela pořídit dvakrát víc materiálu než u své dcery, ale kostým se moc podařil.

Na své první mikulášské chození jsem se moc těšila. Táta nadával: „s bandou ožralých chlípníků dopadneš jak Jaruna.“ a maminka: „však už na to má věk“... s tímto rodičovským požehnáním a bráchou pod paží jsme se vydali k hasičárně, kde už se scházeli všichni čerti.

A teď... rok co rok se opakuje ta samá scéna. Vyjdeme z hasičárny, jako první jdeme k paní Silné (tímto zdravím), naší „maskérce“, která zkontroluje, zda je všechno v pořádku a pak to bereme skoro dům od domu. (Díky naší vesnici česká populace nevymře). Čerti udělají budliky budliky, Mikuláš rozdá dárky, které mu předtím dali rodiče, a já tam poletuji jak balón a uklidňuji plačící děcka. Účinek nad očekávání, ale jen do té doby, než nějaký všeználek zakřičí: „Jééé, to je Borůvka!“ A všechno je v pytli. Čerti i Mikuláš nasraní, že jsme prozrazeni a hned mě strkají dozadu. Čím dál častěji Mikuláš zavelí: „Ty počkej tady, každý Tě pozná a celé strašení je v prdeli.“ Tak stojím za rohem jak padlý anděla a čekám, než čerti dostraší a dopijí štamprle, a než Mikuláš rozdá nadílku, vypije dvě štamprle...a pokračujeme dál. Anděl vynechává zhruba každý druhý barák.

Až jsme na konci celé mikulášské skce, Mikuláš už nemůže ani chodit a přes celou ves křičí : „hóóóóříííí...“ čerti místo děcek straší dorostenkyně a anděl je zmrzlý jak hovno. Zařekla jsem se, že se jim na to tento rok vykašlu. Ale zatím je teplo, nemrzne, tak snad bych to čekání za stromem, za kostelem nebo nebo barákem, letos nějak vydržela.

Všem pěkného Mikuláše a bohatou nadílku (nejlépe brambor, ty letos podražily)
Borůvka

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

__________________

:)) :)) Fakt jsem se pobavila! Jak se ta vesnice, odkud pocházíte, jmenuje? To by se mělo jet natočit!
Borůvko, moc děkuji, že jste po dlouhé době zase napsala a doufám, že dnes budete chodit - a ne stát za rohem.
Pěkného Mikuláše a ještě jednou díky :))
Saša

 

Téma dnešního dne 5. prosince: Mikuláš

  • Chodila jste (případně chodíte) převlečená za čerta, Mikuláše nebo anděla?
  • Věří vaše děti v tyto bytosti?
  • Věřila jste vy jako dítě?
  • Nadělujete dětem do punčochy?
  • Máte nějakou povedenou mikulášskou historku?
  • A co mikulášský vtip?
  • Nebudu dnes určovat moc bodů, mikulášská tématika je rozsáhlá.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

A můžete přiložit i nějako pěknou čertovskou fotografii z loňska :)

Jednu pisatelku odměním malou mikulášskou nadílkou ))

 

mikulas

Reklama