První příspěvek přišel od čtenářky s nickem Borůvka. Píše sice jen občas,  ale její příspěvky jsou vítané. Vtipně se nám vyjádřila i k podzimu.

Dobré ráno  

Za hodinu musím být v práci a protože jsem tvor nevzhledný, pozdní příchod by mi na rozdíl od mé sexy kolegyně neprošel. Nemohla jsem v noci na dnešek spát (že by tím podzimem?), a tak jsem si přivstala a šla ještě na váš web, a co nevidím, podzim. K tomu se rozhodně musím vyjádřit. I když se mi říká Borůvko (tato přezdívka nijak nesouvisí s krásnou Mirkou Šafránkovou v Básnících, ale spíš s mojí kulatostí), tak i když se mi říká tímto kulaťoučkým letním lesním ovocem, jsem spíše tvor podzimní.  Podzim mám ráda z několika zásadních důvodů: za prvé se nepotím, moje sádélko zůstává ve stavu tuhém, za druhé si můžu na sebe nabalit několik vrstev „ležérního oblečení“, tozn., ne už letní, kde jde všechno vidět, a ještě ne zimní, kdy vypadám jak Michelin. (nesnáším péřové bundy, který s prominutím vůl, je vymyslel?), ale zpátky k podzimu, barvy, jo barvy má podzim krásné, ale ty mě ani tak neberou, nemám s kým obdivovat romantickou procházku v parku plném barevného listí, to si radši zalezem s bráchou do sklepa, kde popíjíme tátův vynikající burčák, takže podzim mám spojený i s mojí první opičkou.

Pak mám ráda podzim i proto, že v televizi konečně začínají i pokračování různých seriálů, jejichž poslední děj jsme sice za ty dva měsíce letních prázdnin zapomněli, ale v takové Růžovce se zase brzy dostaneme zpátky. Podzim je i výborný v tom, že děcka jsou ve školách a neřvou nám pod okny, a také že mi pořád někdo nosí do práce jabka, hrušky a hrozny (prý se po ovoci nepřibírá, no nevím, u toho, které dostávám já, to určitě neplatí), a ještě kvůli jedné věci mám ráda podzim, kvůli houbám, sice je nesbírám, protože na ně přes své silné dioptrie nevidím, ale vášnivě ráda je dostávám a zpracovávám.
Tolik můj „milovaný“ podzim. A já už letím do práce, třeba zase někdo přinese jabka… hrušky.
Borůvka

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

____________________

A nebo někdo přinese houby :) Děkuji za Váš příspěvek, pobavil možná víc než předchozí hudební ukázky. Mějte se moc krásně a upalujte do práce...

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

  • Proč máte ráda podzim?
  • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
  • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
  • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
  • Zažila jste někdy pouštění draků?
  • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
  • Špatná nálada nebo radost?
  • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

 

Reklama