Jestli je odpočatá i čtenářka s nickem Boros, to už se dozvíte po klinutí na její příspěvek. Ale oproti pobytu ve školce asi ano. :)

Jako dítě jsem byla strašný nespavec. Ve školce, těch facek kvůli tomu, že ostatní vzorně spí a já jediná jen ležím a nespím- už tam jsem se neučila přetvařovat a ležet se zavřenýma očima. Doma to ani nezkoušeli, prostě jsem po obědě nespala a hotovo. Večer to stejné- v 8,00 jsme museli být v posteli a já ještě kolikrát slyšela tlouct 10. Nikdy jsem neměla problémy s nespaním, spíše se spaním.

Měla jsem i jeden sen, který se mi jako malé vracel- že mne honí traktor a já že utíkám a utíkám a mám jen dvě možnosti- buď se nechat přejet nebo skočit do rokle plné vlků- vždycky jsem skočila a vzbudila se.  

Šel čas a ve škole, na střední škole,  na nástavbě- pořád žádný problém. Pak jsem šla do práce- dělala a dělám stále na střídavé nepravidelné směny, teď jsem začala 26. rok. Zpočátku jsme měla problém i po těch nočních vůbec usnout, ale i když usnu, vzbudím se za pár hodin. Nejlépe jsem se vyspala, když jsem byla těhotná- to jsem usnula, kam jsem sedla, večer v 9 už jsem spala- i u dalších dětí, ty starší byly hodné a spinkaly celou noc.(mám během 3 let 3) Přece jen pak té práce bylo víc a když jsem šla do práce, už jsem někdy začala pociťovat, že bych si měla schrupnout i přes den.

Po noční spím tak 3 hodiny a pak jak kdy- někdy si hodím i ½ hodinového šlofíka po obědě.

Ve 42 letech jsem se rozhodla pro VŠ dálkově a kde brát čas? Na úkor spaní- školu mám, ale mám také životní zkušenost- práce nemá nožičky, neuteče za chvilku, když se mi chce spát, tak si prostě lehnu a schrupnu- stačí mi akutně opravdu málo, málokdy to protáhnu na hodinu, ale ono se to asi za ty roky nasčítalo a teď si tělo řekne…

Čím dál častěji vzpomínám na babičku, která nám neustále opakovala, že ona se vyspí až v hrobě (když jsme nespaly a chtěly po ní číst)- už tak chudák spí 33 let. Nezáleží na tom, jestli člověk spí dlouho nebo krátko, v posteli nebo ve vlaku, ale na tom, jak odpočatý se probudí a  hlavně- jestli se probudí sám, anebo ho z toho nejsladšího spánku vytrhne vřeštivý zvuk budíku.

Boros

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Tak vřeštivý zvuk budíku, to je to nejhorší, co bylo na náš lidský organismus v souvislosti se vstáváním vymyšleno. Zlatí kohouti :)
Děkuji, že jste napsala a přeji Vám krásný víkend. (ale ty noční Vám nezávidím)
Saša

Téma 23. srpna: Spánek

 • Spíte rády?
 • Jak dlouho?
 • Zdřímnete si i přes den?
 • Jak se vám ráno vstává?
 • A jak se vám večer uléhá?
 • Budíte se v noci ve spánku?
  Z jakého důvodu nejčastěji?
 • Hážete sebou ve spaní?
 • Chodíte v noci čím dál častěji na záchod?
 • Pamatujete si sny?
  Napište nám nějaký svůj krásný (i špatný) sen
 • Má na váš spánek vliv momentální nálady? (starosti, radosti, smutek…)
 • Má na váš spánek vliv počasí? (horko, zima)
 • Má na váš spánek vliv, s kým spíte :)

Spánek je téma široké. Doufám, že jste se na dnešek dobře vyspaly (anebo taky ne) tak nám o tom napište
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor

darekryorvlaskosmetika

Reklama