Společnost Xella CZ, výrobce pórobetonu Ytong, dnes oslavila úspěšný projekt. V Bolaticích u Opavy ve spolupráci se stavební firmou DK1 dokončila stavbu rodinného domu o rozloze téměř 144 m2 včetně přístřešku a terasy. Hrubá stavba byla postavena za 24 hodin a za pouhých 30 pracovních dnů od prvního výkopu je už stavba připravená k nastěhování.

Dne 17. 9. 2012 se obyvatelé Bolatic u Opavy přišli podívat na závod s časem. Stavební firma DK1 totiž během 24 hodin postavila hrubou stavbu rodinného domu z pórobetonových tvárnic. A 5. 11. se vrátili, aby si prohlédli už hotový dům k nastěhování.

„Stavba z tvárnic je rychlá a přesná, což šetří peníze i čas. Náklady na hrubou stavbu sice tvoří pouze cca 9 % hodnoty domu, ale použitý materiál výrazně ovlivňuje jeho provoz. Kvalitní obvodové zdivo je proto základem pro úsporné domy. Tvárnice Ytong dýchají a výborně izolují, takže přispívají k úspoře nákladů na vytápění,” vysvětlil Ing. Daniel Kozel, majitel firmy DK1. Pórobetonové tvárnice lze snadno opracovat a jsou masivní -  zajistí tak stavbě dlouhou životnost.

Harmonogram pro dokončení stavby se společnosti DK1 podařilo dodržet, nejvíce je zdržely objednávky materiálů pro vnitřní vybavení. Hrubou stavbu tak během měsíce doplnily vnitřní příčky, elektrické podlahové vytápění, obklady a fasáda.

„Přálo nám počasí, a tak jsme vše zvládli za 30 pracovních dní. Pokud se do podobné stavby chcete pustit také, je lepší si nechat rezervu pro zpoždění v dodávkách materiálu, nepřízeň počasí nebo jiná zpoždění,” dodal Ing. Kozel.

Bolatice jsou nejen místem, kde rekordní stavba vyrostla, ale také rodnou vesnicí mnoha zaměstnanců ze stavební firmy DK1. „Stovky obyvatelů Bolatic přišly podpořit tento projekt. Byli nadšeni, že se takto propaguje rychlost stavby, i zručnost občanů Bolatic a krása vesnice samotné,” připomněl Mgr. Herbert Pavera, starosta Bolatic.

„Naším dlouhodobým cílem jsou spokojení stavebníci, kterým se snažíme vycházet maximálně vstříc. Díky tomuto projektu můžeme i ostatním stavařům ukázat, že postavit hrubou stavbu extrémně rychle, třeba i za jediný den, už není pouze přáním, ale stalo se skutečností. O to víc náš těší, že můžeme být díky společnosti DK1 a Ytongu u toho,“ dodává Ing. Milan Koukal, technický poradce společnosti Xella.

A co bude dál? „Kolaudační řízení, montáž kuchyně a stěhování,” ukazuje Ing. Daniel Kozel hotový dům na místě, kde před šesti týdny byla jen zelená louka.

O společnosti Xella

Nadnárodní koncern Xella International, působící ve 32 zemích Evropy, Ameriky a Asie, je v České republice reprezentován společností Xella CZ, s.r.o.. Xella tak u nás zastupuje jak proslulou značku pórobetonu YTONG tak i sortiment akustických vápenopískových tvárnic Silka a minerálních tepelněizolačních desek Ytong Multipor. Výrobky značky YTONG jsou na našem trhu velmi dobře známé a oblíbené, představují synonymum mezinárodního stylu, který je moderní a inovativní.

Společnost Xella CZ získala prestižní ratingové ocenění ČEKIA Stability Award AAA excelentní a řadí se tak mezi nejstabilnější firmy v České republice.

O společnosti DK1:

Firma DK1 působí ve čtyřech hlavních oblastech, a to projekce, kde dokáže zákazníkům nabídnout nejen výběr projektů z vlastních typových autorských návrhů, ale hlavně zcela jedinečné projekty dle zákazníkova přání a představ. Nosným programem pro DK1 je realizace nízkoenergetických rodinných domů na klíč. Cílem je postavit dům formou kompletního servisu, od přípravy projektu, přes vyřízení povolení ke stavbě, až po vlastní realizaci, kolaudaci a budoucí servis. Další oblastí je velkoobchodní i maloobchodní prodej stavebnin v prodejnách v Kravařích a v Bolaticích, ve kterých zákazníci najdou materiál pro stavbu i zahradu. Recyklace, která zpracovává stavební suť, odpady a zabývá se také prodejem kameniva a paliva. Mimo tyto oblasti poskytuje firma DK1 kontejnerové služby, dopravu a zemní práce pomocí nejmodernější stavební mechanizace.

Reklama