Chcete-li udělat ze starého chlapa blázna, dejte mu mladou ženu. To se tvrdí v jedné české pohádce a už mnohokrát se ukázalo, že na tom bude něco pravdy. Jak to je ale naopak? Co když si starší žena „narazí“ mladíka? Zdá se, že většině to velmi svědčí…

Když se před necelým týdnem objevila ve Státní opeře na předávání Českých slavíků moderátorka Lucie Borhyová (36), všichni byli překvapeni, jak je pár měsíců po porodu zase ve formě. V Televizních novinách to tak nevynikne, ale naživo je na první pohled patrné, že dvacet těhotenských kilogramů je prostě pryč. Lucie tvrdí, jak už to tak u většiny celebrit bývá, že za štíhlou figuru může hlavně péče o malou dcerku Lindu, je ale zřejmé, že v tom bude něco jiného. Lucie se vrátila brzy na obrazovku a kamera jak známo rozšiřuje, musela tedy na sobě rychle zapracovat, aby vedle kolegy Reye Korantenga nevypadala jako loď. Druhým velkým důvodem však dozajista bude její o 11 let mladší partner Michal Hrdlička, pohledný moderátor Sportovních novin, kterého by Lucii ráda přebrala nejedna mladší kolegyně.

Po boku o 17 let mladšího partnera jen kvete i prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová (42). Před pár týdny na charitativním galakoncertu Noc nadějí v Bratislavě jí to slušelo jako nikdy předtím. Viditelně zhubla – však také prý několikrát týdně dře v posilovně, a zamilované úsměvy rozdávala na všechny strany.

Vyšlo jim to!

Když si začne starší žena s mladším mužem, zlí jazykové tvrdí, že takový vztah nemůže dlouho trvat. Jsou však páry, kterým to vyšlo. Herečku Lenku Vlasákovou a Jana Dolanského dělí 6 let, a i když se nevzali, jsou spolu už řadu let a mají tři děti. „Vztahem s mladším mužem jsem překvapila nejvíc sama sebe,“ přiznala Vlasáková v jednom rozhovoru. Také manželství zpěvačky Báry Basikové a o 15 let mladšího Petra Poláka nedával nikdo mnoho nadějí. Přesto jsou spolu už šest let, vychovávají syna Theodora a klape jim to. Přesto si zpěvačka úskalí velkého věkového rozdílu uvědomuje. „Až bude v nejlepších letech, bude mu 45, bude to krásný chlap a bude mít vedle sebe šedesátiletou paní. Zasloužil by si mladší ženu,“ uvedla v rozhovoru pro televizi Óčko. Jako třetí příklad vztahu, kde to přes pár let rozdílu mezi partnery klape, připomeňme Tatianu Vilhelmovou a Vojtu Dyka, které dělí 7 let, ale jsou stále nerozlučná dvojka.

I ony jsou na mladší

Ani zahraniční hvězdy se nevyhýbají vztahům s mladšími muži. Taková Madonna, Sharon Stone či Jennifer Lopez si vybírají partnery pouze mezi mladíky a zdá se, že jim to velmi svědčí. Dokonce ani Demi Moore bolestivý rozchod s Ashtonem Kutcherem neodradil od randění s mladíčky – jen co se trochu oklepala, našla si ještě mladšího!

Reklama