Dnes netradičně. Nebudu tento příběh ničím kazit. Žádným chcípákem.

Jednoznačně nejhrdinštěji se zachovalo ale hned několik lidí z následujícího příběhu. Bude to delší, ale přiznám, že tohle mě včera upřímně rozbrečelo na poměrně dlouho.


Mladá žena jménem Renata jela ve svém autě spolu s tříletým synem po namrzlé vozovce kolem rybníka, když dostala smyk a sjela rovnou do něho. Zatímco se auto potápělo do mrazivé vody, matka přelezla sedadla, odpoutala dítě ze sedačky a z auta vyplavala i se synkem ke břehu. S každým tempem musela zažívat ona i její dítě neuvěřitelná muka z mrazu, který už hezkou dobu trvá.

Dostala se s děckem ke břehu, ale ten byl až nahoru vybetonovaný. Neměla už sílu se vyškrábat nahoru. Doplavala tedy s dítětem o kus dál, kde byl stromek, který podsunula pod sebe a čekala.

Nad ní jezdila auta, ale nikdo o ní nevěděl. Až řidič kamionu, který má sedadlo přece jen výš, si potápějícího se auta všiml a za jízdy zavolal policii.

Dva policisté, kteří se na místo dostavili, vystoupili a zaslechli slabé volání. Okamžitě skočili pro již téměř bezvládnou matku, držící křečovitě malého synka, do vody a zalarmovali záchranku.

Matka předala dítě do náruče policisty a okamžitě zkolabovala. Všechno dobře dopadlo – uzdravila se maminka i chlapeček.

A proč to dobře dopadlo?

Protože mateřský pud spolu s pudem sebezáchovy a neuvěřitelná statečnost, kterou je člověk schopen mnohdy vyvinout, je snad silnější než smrt.

Dlouhé minuty ta paní v mrazu a mokrá ve vodě svírala dítě v naději, že ji někdo najde. Neomdlela, dokud nepřišla pomoc..

Paní Renatě: Vy jste nejen hrdina, ale taky máma, jakou by si přálo každé dítě, a jste neuvěřitelně silný člověk. Když jsem Vás včera viděla v TV, jak děkujete těm dvěma policistům…

…smekám a hluboce se Vám klaním.

Policistům: Kéž by každý muž v uniformě policisty byl takový jako vy dva. Pak je to o „POMÁHAT A CHRÁNIT“

A ještě jeden člověk si zaslouží poděkovat za život.

Pane bezejmenný řidiči kamionu: Zachránil jste svou pozorností a tím, že jste se nevykašlal na to, co jste viděl, život dvou lidí – víte o tom??

Chcípák bude za chvilku – já tohle nechci ničím kazit.

Reklama