ff
Z kolekce: F&F

Bordeaux, burgundy, wine red, atd. To je barva různých pojmenování a odstínů, které zjednodušeně říkáme bordó. Je jedním z barevných trendů, který se stabilně drží mezi top barvami podzimní a zimní sezóny.

FF
Z kolekce: F&F

„Ženy se této barvy snaží často vyvarovat v mylném domnění, že jim nesluší.“ Říká Nikoleta Apostolou, stylistka a kreativní ředitelka Fashionplanet.cz „Je však třeba vybrat velmi opatrně odstín a materiál produktu, který na sebe v barvě bordó obléknete. A to především kvůli tónu vaší pleti a barvě vlasů. Pokud si tedy nejste tak úplně jistá, zvolte fashion kousek v této barvě tak, aby nebyl v přímém kontaktu s obličejem. Pak můžete bez ohledu na to, zdali jste teplý, či studený typ barvu nosit. Pokud jste tmavý typ, nebo zrzka, nebojte se s barvou experimentovat.“

Mohlo by vás zajímat:

bordo
Z kolekce: Mango

Jak bordó barvu nosit?

  • Bordó s khaki je vysoce stylovou kombinací, stejně tak jako s tmavě modrou či hořčicovou. Kdo se bojí divokých kreací, může zvolit jiné odstíny. Vyhnout byste se ale měla černé. Ta barevná dvojice působí pospolu velmi smutně, až pochmurně. Nešlápnete však vedle, když tento odstín červené zkombinujete s krémovou.
  • Tato barva, jako jedna z mála, nabízí nespočet různých odstínů a působí různým dojmem dle použitého materiálu. Nebojte se pletáže, sametu, kožíšku nebo koženky.
  • Různě temné odstíny bordó rtěnek jsou dalším tipem, který vám rozhodně bude slušet a dodá vám ženský a především elegantní šmrnc. Pokud sáhnete po temném odstínu rtěnky, oči zvýrazněte jen lehce řasenkou.

erbová
Z kolekce: Fashionplanet.cz

Čtěte také:

Reklama