volu

Rodinné tahanice může občas zapříčinit maličkost. Třeba takový stůl v obýváku. Fakticky jde svým způsobem o středobod domácnosti. Stůl v obýváku je vždycky na ráně, jeho umístění přímo vybízí k tomu, aby se na něj odkládaly donesené či zrovna používané věci, zvlášť pokud máte obývák situovaný do středu bytu a je průchozí - což je jedna z nejběžnějších variant.

Jenže ouha! Stačí drobná kolize názorů na pořádek a neštěstí je na světě.

Modelová situace

Do rodiny se nastěhuje nový člen (třeba zeť). Jenže ten má z domova diametrálně odlišné návyky, co se týká pořádku. A tak začne postupně zaplňovat druhdy čistý a vždy perfektně nastrojený stůl v obýváku různými odloženými drobnostmi.

Začne to docela nevinně a nenápadně - noviny ze schránky.

„Miláčku, přišla Mladá fronta, položil jsem ti ji v obýváku na stůl.“

A žena už uvnitř pění. Vystartuje a letí noviny honem sebrat, jen aby si jich nevšimla maminka. Uf. Tentokrát to stihla včas, ale mužíčkovi nic neřekla - on za to nemůže, je přece z domova zvyklý na jiný systém.

Takhle to jde nějakou dobu, až se na stole začnou objevovat další věci. Toho už si všimne i maminka a začne hudrovat, jakého si dcerka vzala bordeláře. Na neštěstí je zaděláno. Po pár letech se začnou zeť s tchyní nenávidět a manželka to jednoho krásného dne možná neustojí, nezvládne tlumit emoce a padadadam... rozvod je najednou také na stole.

Co myslíte?

Řekla byste, že takováhle situace není reálná. Ano, je samozřejmě vytržená z kontextu všeho ostatního, ale osobně se domnívám, že za rodinným neštěstím mohou stát a často stojí i malé věci.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama