Bootcamp se objevil jako jeden z největších fitness trendů této dekády a nezdá se, že by nadšení z něho opadalo. Koncepčně vychází z vojenského výcviku, jedná se o komplexní trénink, který obsahuje prvky z power jógy,  trénování rovnováhy, kardio cvičení, překonávání vojenských překážek a starý dobrý běh; to vše zkombinované do jednoho celku. Spíše než vymezení specifické skupiny svalů se zde používá celé tělo, podle  American Council on Exercise se při průměrném tréninku tohoto druhu spálí 9.8 kalorií za minutu (přibližně 400 kalorií za 40-minutovou lekci).

I když určité trendy přicházejí a odcházejí, aniž by se opravdu uchytily, bootcamp si pro sebe razí cestu a jeho popularita každoročně stoupá. Bootcampy se dále šíří po celém světě. Ve Velké Británii v současné době provozuje jeden organizátor 400 kurzů každý týden ve více než 100 parcích a venkovních prostorech po celé zemi, zatímco jedna celosvětová franšíza, která v současné době nabízí bootkampy v USA, UK, Kanadě, Austrálii a Thajsku očekává, že bude mít do roku 2020 6 500 franšíz.

Nike

Příznivce tohoto drsného tréninku neodradí ani chladné a vlhké počasí. Ve skutečnosti, čím více bláta, tím lépe, protože v tomto tréninku jde o to sáhnout si na dno svých sil.  Popularita bootcampů zaznamenala nárůst u žen, které dávají přednost cvičení na čerstvém vzduchu, kde je příjemně ochlazuje vánek a díky přirozenému světlu se zvyšuje jejich přísun vitamínu D a pohodlí civilizace si drží od těla.

Být venku je dobré, a to nejen proto, že se jedná o bootcamp. Jak ukázal výzkum, cvičení venku, v přirozeném prostředí může mít pozitivní účinek na fyzické a duševní zdraví, kdy se podporují ‘pocity revitalizace a pozitivního zapojení a snižuje se napětí, zmatek, hněv, deprese a zvýšená energie’. 

Nike

Bootcamp představuje intenzivní a poměrně hodně náročný trénink celého těla a proto vyžaduje vybavení, které si s takovou intenzitou a zátěží poradí.  Jak se ochlazuje, jsou vrstvy k udržení tepla a sucha nutností. Termoprádlo Nike Pro Shield Hyperwarm Crew poskytuje všem sportovcům ochranu proti chladu a dešti, a to pomocí kartáčovaného vnitřního povrchu, který u pokožky zachycuje vrstvu teplého vzduchu a strategicky umisťuje překryvy vláken Durable Water Resistant (DWR)  do klíčových oblastí. Kalhoty, které se při cvičení výpadů přizpůsobí na maximum, sada oblečení z vláken jako je Nike Dri-FIT, která odvedou pot z pokožky (protože na bootcampu se člověk zapotí!), a která opravdu poskytne podporu při intenzivním pohybu,  jsou nezbytné. Praktické doplňky jako čelenka, aby uši byly v teple a ponožky, které nedřou,  jsou také důležité, plus boty jako Nike Free TR Fit Shield II s ochrannou vrstvou DWR, která pomůže během pohybu na různé strany udržet nohy v suchu.

Reklama