Bulvár

Bondo, nejsme náhodou sestry?

Moje matka je seriálová závislačka

Já si myslím, že opravdových televizních závislaček se mezi ženami-in mnoho nenajde, protože my jsme prostě hodně zaměstnané a máme alternativu – internet toho nabízí mnohem víc než jakákoliv televizní stanice. Já jsem si taky prošla jistým vývojem, v jedné fázi jsem skutečně zapnula televizi po příchodu z práce a vypínala se automaticky při zrnění, kdy já už jsem spala. Každopádně televize dokázala gumovat hlavu plnou starostí z práce, obavy ze zkoušek v dálkovém studiu, věčné problémy v manželství - to nedokázala žádná kniha ani počítač. Prostě jen tupě zíráte, ani ten děj nijak zvlášť neprožíváte, takže je vám jedno, co v televizi jde.
Ale od té doby, co vstoupila na obrazovky Esmeralda, začal se v našich městech a vesnicích projevovat zvláštní fenomén. Jinak pracovití lidé na polích a zahradách v půl páté odhodili motyky a utíkali domů k bednám, aby si mohli v 17.00 poplakat u dalšího dílu. Můj známý si přijel do sousední vesnice vyzvednout objednané vdolečky na svatbu, ale byl seriálem donucen jet si pro ně až na druhý den ráno, protože provozovna už byla zavřená v 16.45 a nenašel nikoho, kdo by se s ním bavil. Když jsem přišla v této kritické době na návštěvu k matce, bavil se se mnou pouze pes. Raději jsme se pakovali před 17. hodinou, protože jsme cítili tu nervozitu, otec už musel sedět v křesle a hlídat, až to začne, protože délka reklam na Nově je nevyzpytatelná, do toho ještě matka pokřikovala, jestli už to začalo, otec křičel, že ještě néé, no prostě Kocourkov. A telenovel a seriálů postupně přibývalo, televize se začaly prát o diváky a dávat nejlepší seriály souběžně, to pak teprve začal galimatyáš. Dostala jsem za úkol natáčet na video Ordinaci, protože moji rodičové se v úterý a ve čtvrtek nedokáží odpoutat od každodenní dávky emocí v Rodinných poutech. Musím podotknout, že Pouta zavinila i poloviční účast cvičenek v sokolovně, protože cvičení pro zralé ženy se koná právě v uvedené večery. Matka má domácí práce rozvržené do mezer mezi seriály, v té době musí stihnout i nákupy. Horší je to s návštěvami u doktora, to mi předem zavolá, tak už znám její posloupnost telenovel a podle toho naprogramuji jejich záznam. Aspoň vím, když potřebuji matce telefonovat, ve kterých časových úsecích prostě nemá cenu vůbec volat. A bez kazety se u matky pak nemohu ani ukázat, to se raději pro ni vrátím domů. Taky jsem se občas musela na něco mrknout, abych aspoň tušila, kdo že je ta Kačora, a matčino nadšené povídání mi neznělo jako nějaké esperanto. No a k bráchovi do Čech matka odmítá jezdit, protože u nich nechytají signál Primy, to ona by prostě nevydržela. Jednou se překonala na čtyři dny a tvrdí, že už nikdy více. Můj syn se tomu strašně směje, ale někdy je to i trochu k pláči. Tak jak je to tedy, sbližují seriály rodinu nebo ji spíše rozbíjejí?
Bonda


Milá Bondo,
nejsme náhodou sestry? Jako byste psala o mojí mamce.

   
23.10.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Beatrice [*]

  Moje matka přišla na návštěvu asi v 16.45. Po čtvrthodině se začala ošívat, jestli bych jí nepustila Esmeraldu, a po seriálu se zvedla a odešla. Od té doby se jí v naší rodině důvěrně přezdívá Esmeralda. K tomu není co dodat, snad jen to, že já jsem se na to prostě dívat nevydržela ani pod tímto nátlakem.

  superkarma: 0 24.10.2006, 07:55:47
 2. avatar
  [5] edith1975 [*]

  na Esmeraldu jsem taky koukala. Od té doby, co máme internet, televizi moc nesleduji, a co jsem nastoupila po mateřské do práce, tak už vůbec

  superkarma: 0 23.10.2006, 20:38:44
 3. avatar
  [4] Vivian [*]

  To je neskutečný

  superkarma: 0 23.10.2006, 16:36:17
 4. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  superkarma: 0 23.10.2006, 14:29:48
 5. avatar
  [2] Maca.M. [*]

  Je to k pláči, ale bohužel pravda!!!

  superkarma: 0 23.10.2006, 14:29:21
 6. avatar
  [1] gerda [*]

  no vidíte holky, jak to vymývání mozků funguje v praxi - škoda, že o tomhle Orwell asi nic nenapíše.

  superkarma: 0 23.10.2006, 14:28:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme