S konstatováním čtenářky Bondy nelze jinak, než souhlasit. Více o práci těchto úřednic se dozvíte i v jejím tematickém příspěvku.

Mám k úředníkům neutrální vztah, ale úřednicím na sociálních úřadech nezávidím. Já tam občas jdu jen vyřídit něco za mého otce a nestěžuji si na nic. Ale moje sousedka pracovala na oddělení, kde se musela starat o sociálně slabé. Chodila v posledních letech zcela vyčerpaná domů a ty případy si brala s sebou, i když nechtěla. Nejednalo se pouze o sociálně nepřizpůsobivé. Každý den se objevovaly další a další případy, kdy přicházely prosit o pomoc ženy pro svoje děti. Jako podle šablony byly ty příběhy. Manžel podnikal, ale přestalo se mu dařit, přestal dávat ženě peníze na domácnost a děti. Místo aby šel na pracovní úřad nahlásit konec podnikání, styděl se to přiznat a začal chodit do hospody, aby nemusel být doma. Pak ještě domácnosti vypnuli plyn a elektřinu. Manžel chodil domů opilý nebo spáchal sebevraždu a žena přišla na úřad. Moje sousedka jí našla práci, vyřídila dávky na bydlení a pro děti, školky a jesle, azylový dům v případě agresivního manžela. A ty ženy to pak všechno většinou zvládaly, musely, přece nenechají svoje děti umřít.  Ať pak někdo říká, které pohlaví je silnější...

Sousedka už je ráda, že odešla do důchodu, protože situace je stále horší. Dodnes jí ještě posílá výhružné smsky a dopisy jedna feťačka a známá zlodějka, které zase musela dítě nechat odebrat. Takže vím, že to nemají někteří úředníci jednoduché.

Bonda

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

________________________

Znám spoustu podobných případů, bohužel ne všechny ženy mají štěstí na tak chápavou a ochotnou úřednici, jakou byla vaše sousedka.
Děkuji, že jste napsala a pozdravujte ji. Její povolání chtělo i notnou dávku odvahy.
Saša

Téma dnešního dne 25. 7.: Úřady a úředníci

  • Jaké máte zkušenosti s jednáním na úřadech?
  • Jste vy sama úřednice?
  • Už jste se někdy u přepážky pohádala?
  • S jakého důvodu nejčastěji?
  • Pokládáte nějaká úřednická místa za úplně zbytečná?
  • Anebo naopak, některá chybí?

O úřadech a úřednících (doufám, že přijde i příspěvek přímo „od stolu“ )
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek: parfém od Avonu BOND GIRL FOREVER (aby při vyřizování na úřadech hezky voněla).

parfem

Reklama