Moc hezký příspěvek přišel od šťastné čtenářky Bondy. Určitě si sama sebe pochválit zaslouží, i když na to přišla až později. Ale lepší pozdě, nežli nikdy.

Milá redakce a ženy-in,
tohle chválící téma je dobrý nápad. Je to další příležitost, jak se pochválit, těch nebývá moc. Protože my ženy se chválíme velmi málo na rozdíl od chlapů. Ani už moc od svého okolí nečekáme pochvalu, přestože ji hodně v životě rozdáváme. Musíme chválit svoje děti za jakýkoliv pokrok. Musíme chválit svoje partnery za každou samozřejmost, jen proto, aby ji popřípadě byli ochotní udělat příště. Já chválím svoje žáky taky za jakýkoliv drobný úspěch, dokonce dávám i jedničky s hvězdičkou dospělým studentům, a jakou radost z toho mají! Ale od svých nadřízených se pochvaly nedočkám, i když své úspěchy prezentuji, oni jsou to totiž taky chlapi. To spíš získám uznání od těch mých žáků, a to je jediná hezká odměna, kterou můžete ve školství mít, i když je stále vzácnější..

Přiznám se, že jsem si začala vážit sama sebe a chválit se až po mém významném kulatém výročí. Byl to takový zlom v mém smůlovatém životě. Chválím se sobě za každou maličkost, která se mi podaří doma či v práci. Za to, že se přinutím vstát a jít do práce, i když mě bolí celý člověk. Za to, že mi něco sluší. Za to, že si vydělám nějakou korunu navíc, abych umožnila dostudovat synovi. Za to, že synovi nebo rodičům či sourozencům něčím udělám radost. Že oni na mě mohou být pyšní, i když nejsem žádná celebrita. Za to, že dělám dobrovolnou práci s dětmi i pro dospělé.

Ale nejvíc je asi na mě vidět, že teď mám fajn přítele. Nemusím to nikomu říkat, a přitom to na mě všichni poznali. Přítel mi taky nemusí nic říkat. Ale já vidím v jeho očích, že je na mě pyšný, a za to se chválím, protože to mi moc chybělo. Ani jsem si nepřiznávala, že to k životu potřebuji. Tak snad to vydrží déle, než doposud.

Bonda

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Z vašeho příspěvku jde cítit tolik radosti a pozitivní energie, že Vám přeji, aby to tak zůstalo už napořád.
Děkuji, že jste napsala a mějte stále veselou mysl, která povzbudí, potěší a pochválí…
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama