Autíčko „Feliška“ je nejspolehlivější auto na světě a jeho majitelka řidička s nickem Bonda je zase nejzodpovědnější řidička na světě. :)

Řidičský průkaz vlastním od 17 let, protože jsme kurs dělali pod Svazarmem na škole a dostali jsme růžový řidičák i na malou motorku dřív, než nám bylo 18 let. Přiznám se, že jsem jezdila i nezletilá v našem autě, i když pod dozorem otce. Tehdy jsme na okresní silnici potkali za hodinu jen 10 aut, takže to nebylo tak nebezpečné. Pak jsem 30 let neměla v čem jezdit, až kvůli bolavým kolenům jsem si pořídila k padesátinám starší auto. Koupila jsem si několik obnovovacích hodin autoškoly a vrhla jsem se do džungle dnešních přeplněných komunikací.

Myslím si, že jsem dobrá řidička, jsem technický typ a jde mi to. Jen by to chtělo víc praxe.

Jsem sváteční řidička, nejčastěji vytahuji auto na nákupy a na cesty k lékařům, k rodičům a k milencům. Na výlety nemám s kým jezdit, tak to není moc často.

Můj rekordní úsek, který jsem ujela, je 120 km v kuse.

Jsem velmi zodpovědná řidička, snažím se dodržovat rychlost, i když se mi rychlá auta lepí na záda a blikají. Pojištění platím pravidelně a technické kontroly se snažím neprošvihnout.

Partnera nemám, dělím se o automobil se svým synem, ten je dobrý řidič, ale jako každý mladý řidič moc nafoukaný a sebevědomý, kritizuje každou moji chybu, tak nechávám raději řídit jeho.

Nikdy jsem na žádném automobilu nic nemusela opravovat, dokáži dolít naftu, olej, kapalinu do chladiče a do postřikovače. Řetězy bych asi nenavlékla a vyměnit kolo jsem ještě nemusela.

Automobilový trapas jsem zažila jen v autoškole, když jsem si spletla brzdu s pedálem spojky, učitel mě chtěl vyhodit, ale nakonec jsme se spřátelili. Moje kolegyně zažila trapas, když ji měl vyzvednout její přítel po večírku. Sedla si do jiného auta, taky se v něm svítilo a prostě to bylo taky bílé auto. A protože se jí orosily brýle, poznala až po pár minutách, že sedí jinde, protože mluvila jen ona a ten cizí řidič si ji spletl se sexuální pracovnicí. Její přítel to všechno pozoroval a pak ji nechtěl vzít do svého auta, zvlášť když mu řekla, že si jen spletla ten bílý Opel s jeho Audinou. Jen blbá ženská si prý může splést Opel s Audi!

Jízda v zimě pro mě není o moc horší než v létě, mně spíš vadí tma, protože jsem šeroslepá. Ale paradoxně toho hodně potmě najezdím, když jezdím za milenci.

Nevím, jestli poznám, když se s autem něco děje, protože moje Feliška je nejspolehlivější auto na světě.

Maskota nevozím, jen polštářek pod zadek, protože jsem malá.

Rádio nefunguje, tak si nahlas komentuji, co udělám v dalších dopravních situacích nebo který debil za volantem mě něčím vytočil.

Zatím jsem nehavarovala, pouze jemně naťukla plech.

Po těch třiceti letech mě bolíval žaludek, když jsem měla někam dále sama jet, ale sedla jsem a jela, přitom jsem měla smrt v očích a volant v křečovitých rukou. Byla jsem zklamaná, protože jsem čekala, že mě to ve svém autě bude víc bavit. Ale po třech letech se to najednou zlomilo ze dne na den, a teď si to fakt užívám a doufám, že ještě dlouho budu.

Bonda

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

______________

Také vám přeji ať si to užíváte co nejdéle. A klobouk dolů při usednutí za volant po tolika letech. To chtělo notnou dávku odvahy. Tu určitě máte a Feliška je zase ráda, že má Vás :)
Mnoho kilometrů bez nehod (možná i delších než těch 120 km:)
Saša

 

Téma dnešního dne zní: Jaká jste řidička?

 • Od kolika let vlastníte řidičský průkaz?
 • Myslíte si, že jste dobrá řidička?
 • Jste sváteční řidička?
 • Kdy nejčastěji vytahujete auto?(nákupy, výlety, cesta do práce)
 • Máte nějaký rekordní úsek, který jste ujela?
 • Jste zodpovědná řidička?
 • Jste lepší než váš partner?
 • Dokážete si opravit základní technické věci na automobilu?
 • Zažila jste nějaký automobilový trapas?
 • Dokázala byste navléct zimní řetězy?
 • Je pro vás jízda v zimě horší než v létě?
 • Poznáte, když se s autem něco děje?
 • Má vaše autíčko i jméno?
 • Máte v autě nějakého svého maskota?
 • Jak si krátíte dlouhou cestu? Zpíváte si v autě?
 • Havarovala jste někdy?
 • Řídíte ráda? A proč?

Pojďme to chlapům nandat. Těším se na vaše automobilové příspěvky a komentáře.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší řidičku odměním kosmetikou od firmy AVON (může se nalíčit třeba při dlouhém stání v koloně :)

avon

Reklama