Bulvár

Bollywood se valí do Prahy!

Prostřednictvím této unikátní filmové přehlídky chtějí organizátoři českému publiku přiblížit část indického filmového průmyslu. Ten přitom počtem vyrobených snímků patří k největším na světě. Letošní už třetí ročník Festivalu bollywoodského filmu v Praze proběhne ve dnech 10.-16. října 2005 v kinech Aero (10.-12. 10.) a Světozor  (13.-16. 10.).

O čem to letos bude, napovídá podtitul přehlídky - „Staré tradice - nové směry“ čili protiklady tradiční a současné Indie, tak jak je vidí filmoví tvůrci. Každý festivalový den pro vás budou přichystány dva celovečerní filmy a několik tematicky souvisejících dokumentů.

Namátkou můžete zhlédnout třeba snímky Hum Dil De Chuke Sanam (1999), Shree 420 (1955), Mughal-E-Azam (1960) a další. Indické filmy jsou pro českého diváka sice netradičně dlouhé, nicméně už jen kvůli efektním tanečním a pěveckým číslům svých protagonistů stojí za to je určitě vidět. A stoprocentně zlepšují náladu. (Jestli si chcete udělat alespoň trochu představu o tom, co vás čeká, je na programu českých kin v současnosti film Moje velká indická svatba, ten -  sice svérázně - ale pravidla bollywoodského stylu ctí).

Program festivalu doplní ještě 15. října Bollywood party v klubu p.m., tady se budete moci podívat na indické filmové videoklipy a živou ukázku vystoupení bollywoodského tance. Ti největší odvážlivci pak mohou rozvlnit své tělesné schránky v zajetí rytmů indické tančírny s DJ ve stylu bhangra, garbas a filmových hudebních  hitů.

V kinech bude k vidění také výstava indických filmových plakátů a organizátoři slibují i přehlídku indické kuchyně.

Další informace na www.bollywood.cz  

   
17.08.2005 - Společnost - autor: Eva Rajlichová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] evelyn [*]

  to je des, kdo se diva na Bollywood. Staci nektere hollywoodske vyplody a tohle se jim chce podobat, ale je to s tim indickym nadechem, tak jeste hroznejsi

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:25:58
 2. avatar
  [4] kemy [*]

  hancze:Nyotaimori: to mi připomnělo: nedávno sme poslali s kámoškou do vyideopůjčovny pro dvd naše drahé polovičky, aby tentokrát vybrali film oni. kluci vybrali horor, kterej vypadal slibně. jenomže senepodívali, že je z roku 87, tudíž je starej stejně jako já.
  takle sem se dlouho netřískala ani u komedie. jmenuje se to smrtelné zlo. je to fakt nálož. všude hektolitry krve a fakt super efekty!!!

  superkarma: 0 17.08.2005, 10:57:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme