Bolest hlavy někdy potrápí každého. Většinou sáhneme po prášku a je po problému. Ale existuje i mnohem šetrnější způsob, který pomůže a rozhodně neublíží. Vyzkoušejte ho.

hlavah

S bolestmi hlavy moc osobních zkušeností nemám a mohu mluvit o velkém štěstí, protože moje maminka trpěla migrénami a užila si své. Vždycky si lehla do ložnice, zatáhla závěsy a my okolo ní museli chodit doslova po špičkách, protože sebemenší hluk se v její hlavě proměnil v třískot, který zvyšoval její muka. Doslova říkala, že jí třeští hlava, a tenhle pojem asi nejlépe vystihoval její pocity. Díky bohu jsem po ní tuto „libůstku“ nezdědila a hlava mě bolí opravdu výjimečně. A pokud se tak jednou za čas stane, mám osvědčený fígl, který naprosto spolehlivě funguje. Pochází z čínské medicíny a je založen na akupresuře.

Na boltci ucha si nahmátnu žlábek, který se nachází nad lalůčkem. To místo uchopím mezi palcem a ukazováčkem a zmáčknu tak silně, jak to jen vydržím. Když už se mi zdá, že stisk je dostatečně bolestivý, pomalinku ho uvolňuji. S bolestí, která opouští můj ušní boltec, pomalu odchází i bolest hlavy. Pokud ne, opakuji, dokud bolest úplně neodezní.

Tuto metodu mám vyzkoušenou nejen na sobě, ale poradila jsem ji nedávno i kamarádce, která si stěžovala, že poslední dobou vstává a usíná s práškem proti bolesti hlavy. Zpočátku na mě koukala dost nevěřícně, ale řekla si, že nemůže nic ztratit, a dala na mou z jejího pohledu šarlatánskou radu. Chvilku jsme si povídaly a ona najednou rozjasnila obličej a řekla: „To je zázrak, už mě hlava nebolí!“

Můžete si myslet, že je to stejné, jako když vás bolí zub a vy si na jiném místě způsobíte ještě větší bolest (třeba se kladivem třísknete do palce) a odvedete pozornost jinam. Můžete si myslet, že je to placebo efekt - Věř a víra tvá tě uzdraví.

 Ale také to můžete vyzkoušet, a pokud to na vás nebude fungovat, klidně si dejte prášek.

Reklama