Vztahy

Bolestný příběh s prosbou o radu

Vážená redakce a milé ženy-in,

nevím, co mě vede k tomu, že jsem se rozhodla napsat... ne, neříkám pravdu. Vím, co mě k tomu vede. Potřebuji poradit, povzbudit, potřebuji to
ze sebe dostat.

A teď ven s tím…

Můj příběh je skoro námět na román, ale zkrátím to, co nejvíc to půjde, slibuji. ;o))

V 18 letech jsem se vdávala a narodil se nám syn. Idylka netrvala dlouho. Dnes vím, že ani nemohla. Byli jsme oba dva s manželem děti. Dvě velké děti měly malé dítě. Rozvedli jsme se a já zůstala se synem sama.

Po čase jsem poznala člověka, který měl rád mě, syna a choval se k nám tak hezky, že se stalo, co se muselo stát. Otěhotněla jsem a narodil se druhý syn. Všechno se zdálo pohodové, bojovali jsme sice s penězi, ale já jsem se rozhodla, že to zvládneme. Už proto, že poprvé to nevyšlo a milovala jsem svoji novou rodinu. Můj druh, partner, otec mého dítěte, nevzala jsem si ho, nějak začal zjišťovat, že práce, kterou dělá, ho nebaví, nevynáší dost peněz, tak začal podnikat a stále neměl práci. Půl roku, rok, dva… to bylo slibů, jo, rýsuje se super kšeft, tohle bude ještě lepší a já stále čekala a jen přemýšlela, za co koupím klukům botky na zimu. Když to došlo tak daleko, že jsem měla 50 Kč na den, rozhodla jsem se, že musím do práce.

Starší syn šel do první třídy, mladšího jsem zapsala do školky a já nastoupila na místo sekretářky. Chvíli to šlo, ale když jsem po čase zjistila, že ten, který se snaží, jsem jen já, a ten druhý se takříkajíc přiživuje, tak po dlooouhém, opravdu dlooouhém zvažování jsem se rozhodla to ukončit.

Bylo to strašné. Trpěla jsem tím, že mám každé dítě s jiným a nevyšel ani druhý vztah. Nechtěla jsem o chlapech ani slyšet, ale jak to tak bývá... V práci byl jeden starší a příjemný kolega, který mě, vyprahlou po lásce, po těžkém životním zklamání, utáhl na nudli. Dnes už to vím. Pod maskou zamilovanosti a zájmu o moje děti, přece tatínek nemusí být jen biologický otec, naopak, on jim chce dát otcovskou lásku… koupil domeček. My se přestěhovali, koupili pejska, co víc jsem si ke štěstí mohla přát. A i kluci. Měli každý svůj pokojíček, zahrádku, dvorek, lítání po venku, hřiště za domem…

Jenže z pohádky se začal stávat zlý sen. Všechno bylo špatně, všechno stálo plno peněz a my (já a kluci) si ničeho nevážili. Nešetřili jsme, plýtvali, ničili... Když bydlel sám, tak mu stačilo na elektřinu 200 Kč měsíčně (ve svobodárně a při večerním čtení knížky při baterce, chápu...) a tady to bylo skoro 1000 Kč. Podotýkám že RD byl patrový a o 5 pokojích. Když začal dětem za trest zhasínat světlo, protože zapomněli někde zhasnout nebo něco, nesměli jsme si napustit vanu, protože to stojí moc peněz, i když inkaso jsem platila já, nesmělo být nic v mrazáku, protože je to zbytečně drahý luxus dělat zásoby. Co se koupí, tak se hned sní.

Každý večer jsem usínala a modlila se, ať se vzbudím a je to všechno jenom zlý sen. Nebyl to sen a dnes už vím, že jsem měla co do činění s psychopatem... Poslední kapkou bylo, když mladšímu synovi, který se pomočil (bojujeme s tím nějaký pátek), řekl, že bude bydlet a spát na dvorku, protože by mu tím svým počůráváním všechno zničil a smrdí mu pokojíček. Ještě teď mám husí kůži.

Nezbylo mi nic jiného než se vzchopit a společně s dětmi a pejskem se rychle vrátit k nám do našeho bytečku. Naštěstí to ještě šlo. Začali jsme zase úplně od začátku. Neměla jsem ani na čem spát, kluci ano ;o)) a Vendynce jsem boudičku též vzala ;o)). Nakonec jsme to všechno zvládli a život šel dál... Mladší synek začal chodit do první třídy a všichni tři jsme si léčili bolavé dušičky, protože všechny nás to moc poznamenalo. Každý se s tím vyrovnával po svém, ale společně jsme to doufám zvládli.

A teď fáze čtvrtého muže mého života. Na internetu mi napsal před rokem a půl jeden moooc sympatický pán. Pravda, byl také starší, 200 km vzdálený od mého bydliště, ale jeho psaní, jeho názory… proč to nezkusit? Po asi dvouměsíčním psaní mejlíků, sms a volání si jsme se setkali. Popisovat zde, co jsem cítila, když jsem ho poprvé uviděla, asi nemá cenu. Nebo malinko naznačím. Viděla jsem šarmantního, krásného, elegantního, galantního muže, který se ke mně choval jako k ženě, ten nádherný úsměv a jiskra v očích, podlomily se mi kolena... ;o)))
Strávili jsme spolu rok a půl, rok a půl krásného života... Společné víkendy, dovolená, představení se dětem, rodičům a návštěvy s rodinami, úžasně nám to klapalo. Nehádali jsme se, bylo nám společně dobře, ale věděla jsem, že má rád své pohodlí a moji temperamentní kluci mu moc pohodlí nedopřávali. O jeho lásce ke mně mě ubezpečilo mimo jiné, když napsal mojí kamarádce, že se nemusí bát, že je velký kluk, ví, co chce od života, miluje mě a ani puberťák (ten starší syn) ho neodradí… No, kdo by, kurňa, neuvěřil? Přes týden jsem se věnovala klukům a těšila se na víkend, že budeme spolu. Buď u něho nebo u nás...

Poslední dobou se mi začalo zdát, že něco není v pořádku. Nevím, takový šestý ženský smysl. Neviděli jsme se jeden víkend - měl práci, druhý - měl také práci a třetí - to jel lyžovat do Alp. Ten pátek, když odjížděl do Alp, jsem zjistila, že jsem těhotná... nechtěla jsem mu to říct po telefonu, pokazit mu dovolenou a navíc takovou událost a po telefonu? Chtěla jsem vidět jeho reakci, jeho oči... Ale všechno je jinak. Vrátil se z Alp a chtěl přijet. Nechtěla jsem, aby přijel on. Chtěla jsem přijet já. Koupila jsem si nové oblečení a představovala jsem si, jak vystoupím z autobusu a řeknu mu, že cítím, že se něco děje, ale že ho miluji a chci o něho bojovat, nechci ho ztratit... pak jsem měla také nachystané koupené dětské botičky, že mu je předám... takže proto jsem chtěla přijet já.

A on trval na tom, že on. Nakonec rozhodl. Napsal mi SMS, ať si nerezervuji žádný lístek na autobus, že přijede on za mnou. Přijede v pátek a v sobotu odjede na fotbal, a přijede proto, protože si musíme promluvit. Prý mi nemůže stát ve štěstí, protože moje kluky nezvládne, má rád pohodlí a já si zasloužím, aby mě někdo miloval i s nimi... Nemohla jsem to ani dočíst a zavolala mu. Uslyšela jsem, že už půl roku je vlastně všechno špatně a on o tom poslední dobou moc přemýšlel a rozhodl se tak, že to ukončí... Co mi zbylo jiného? Byť, takhle po telefonu, ale musela jsem. Sdělila jsem mu, že jsem těhotná... Nemám sílu, jeho reakci zde popisovat… dítě nechce a má rád svoje pohodlí... Stále mě to moc bolí.

Nemohla jsem spát, jíst. No proč mluvím v minulém čísle, když to stále trvá, že? Nechtěla jsem s ním mluvit, ale změnila jsem názor. Teď po 14 dnech se setkáme. Přijede. Nevím, co mám dělat. V naprosto zoufalé situaci jsem šla ke kartářce. Dozvěděla jsme se, že je za tím jiná ženská (že by ten můj šestý smysl ;o))) a že mě prostě osud zkouší, co v této chvíli udělám... Zda si dítě nechám, obrátí se štěstí ke mně a není vyloučeno, že až se narodí, pochopí jeho otec, že udělal chybu a mohl by (to mi teď opravdu nějak nestačí ?!?) chtít být s námi. Když ne, když ho dám pryč, osud mě znovu a znovu bude zkoušet a znovu a znovu budu procházet takovýmito zoufalými etapami... Když se ale rozhodnu správně, osud mě odmění a v kartách také vidí, že nebudu sama, a nevylučuje tedy ani otce dítěte, ale ani jiného muže (vidím teď chlapa a je mi špatně).

Takže, shrnu to, jsem sama, mám dvě děti, čekám třetí, jsem v šestém týdnu a mám ze všeho panickou hrůzu. Bojím se přivést na svět třetí dítě a předem vědět, že mu nezajistím milujícího otce, a zase myšlenka, že ho mám dát pryč, mě také děsí... Tomuhle vztahu jsem moc věřila a milovala jsem toho mého pana úžasného celým srdíčkem, a já mám teď dát pryč plod této lásky? Ale zase být sama na tři děti?

Musí to znít všechno strašně zmateně… Je to, protože jsem opravdu zmatená, nešťastná a připadnu si použitá, zneužitá a odkopnutá... a hlavně nevím, co dál, jak se rozhodnout...

S pozdravem a přáním pěkného dne...

   
20.04.2007 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [231] honuska [*]

  pořád začínat, je pro ženu - matku těžké, ale hodně se dá zvládnout.
  Manžel je řidič kamionu, takže je doma od 2 - do 6 dnů v měsíci a když se doma ukáže, tak místo, aby mi pomohl třeba s výchovou dětí (12 a 6), tak se musí jít odreagovat a odpočinout za kamarády. Už jsem si po 12-ti letech zvykla. Navíc svým platem nás všechny živí, ať si užije.
  Jsem na mateřské se třetím ďáblíkem, a děti mi vše vracejí neuvěřitelným způsobem. A ten nejmenší, i když v noci špatně spí, je naše zlatíčko. Protože manžel nebyl doma, tak těhotenství a pak kopání miminka jsem prožívala se starším synem.
  Když mám u sebe všechny tři děti, jsem šťastná.

  superkarma: 0 24.04.2007, 22:39:58
 2. avatar
  [229] SARI [*]

  Manx:

  superkarma: 0 23.04.2007, 09:37:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [228] sofie [*]

  DETATKO SI NECH.URCITE TO ZVLADNES.NENI JEDNODUCHE BYT SAMA NA TRI DETI, TO URCITE NE.ALE JEDNOU SE TI TO VRATI.AZ BUDES STARSI, BUDES MIT TRI POTOMKY A NEJMENE JEDEN SE O TEBE URCITE POSTARA.BUDES MIT PRO KOHO ZIT.A ZKUS SI PRO OPACNOU PREDSTAVU UJASNIT, KOLIK LIDI MA PARTNERA, PENIZE CI STASTNY VZTAH A PRI TOM NEMOHOU MIT DETI.MYSLIM, ZE BY SI MOHLA BYT NA SEBE PYSNA.ZVLADNOUT DNES 3POTOMKY NENI ASI ZADNA SRANDA.A JE TO ZASE LEPSI, NEZ BYT S CHLAPEM CO BY TE BIL A NADELAL TI DLUHY.HODNE STESTI A HLEDEJ NA SOBE TY POZITIVNI STRANKY.VER, ZE BDE LIP.

  superkarma: 0 22.04.2007, 23:04:48
 2. avatar
  [227] kočka123 [*]

  Souhlasím s tím, že potrat je zabití, ale nejsem proti nim !!

  superkarma: 0 22.04.2007, 19:17:12
 3. avatar
  [225] Lilinka [*]

  SARI:

  superkarma: 0 22.04.2007, 11:51:52
 4. avatar
  [223] Léthé [*]

  Pisatelka je v situaci, kdy neexistuje rada, která by jí jakkoliv pomohla, neb tak nebo tak, si ty svoje „omyly“ bude muset vylízat ona sama a až do dna.
  Tuhle situaci jí fakt nezávidím, snad jen jediná útěcha, že jsou na světě mnohem horší věci, než je být sama se třemi dětmi….přeji hodně síly .

  superkarma: 0 22.04.2007, 03:06:08
 5. avatar
  [222] IMI [*]

  Myslim, ze adopci bych nedoporucila jako reseni zejmena kvuli starsim detem - jak by jim to pak matka vysvetlila, ze dala sourozence, ktereho videli vyrustat v jejim brise, pryc. uplne to vidim, jak jim srotuje v hlave, jestli je taky muze dat pryc, jestli je taky chtela dat pryc a nedala a takove ty veci. v 6 letech nebo kolik je tomu mladsimu by to mohl byt jeste vetsi gulas, nez srovnat si, jak to, ze nemam stejneho tatu jako bracha, kdyz vetsina deti ve skole ma. POdle mne o bile deti bez zdravotniho handicapu do 1 roka je mezi neplodnymi rodici obrovska bitka, pripadne ditko by v ustavu dlouho nepobylo, toho bych se az tak nebala.

  potrat je zabiti. Nesouhlasim se Sari, ze je to dite az po porodu, az kdyz je to videt. uz v brise to projevuje strach, nelibost, radost, hybe se to, komunikuje to svym zpusobem s matkou, zna jeji hlas, na ktery reaguje po porodu. Uz na prvnim ultrazvuku to ma ruce, nohy, hlavicku a tlukouci srdicko a pokud to neni zarodek ktery ma nejakou zavaznou vyvojovou vadu, tak se likviduje neco, co by se bez takoveho zasahu uspesne dovyvinulo a zilo.

  Tri deti bez otce, to je zivot na masli, nehlede na financni stranku veci a takove ty souvisejici provozni zalezitosti; zajisteni nejake solidni budoucnosti deti atd.

  POpravde ale kdyz tak hodnotim osobnost pisatelky, to ze si s velkou pravdepodobnosti zas najde typ muze, se kterym rodinu nevytvori, tj.nevytvori solidni zazemi ani tem detem, ktere uz ma, bych to videla na interrupci. Preze vsechno, co jsem napsala vyse. Protoze pokud si ho necha, tak jaky zivot ty tri deti budou mit. POkud zhodnoti, ze by to zvladala a ekonomicky ustala, tak by bylo samozrejme idealni reseni treti mimi si nechat a najit si odbornika, ktery ji nauci zvladat vztahy a zjistit, kde dela opakujici se chyby.

  Rozhodnuti je jen a pouze na autorce clanku. Takove rozhodovani ji nezavidim a preji ji se ji, aby se to nejak podarilo rozseknout.

  superkarma: 0 22.04.2007, 00:49:28
 6. avatar
  [221] SARI [*]

  Valošková Hana: A teď tě tady děvče semelou, že podporuješ potraty, počkej si na reakce, to si počteš, jaká jsi ztvůra .....

  superkarma: 0 21.04.2007, 23:15:31
 7. avatar
  [220] SARI [*]

  Já se vám divím,milá redakce, že uvěřejníte takovýto článek. Chudák pisatelka, když si přečte tady ty názory, vyjma některé normální, tak si snad půjde hodit mašli za to, že se vůbec narodila. Každopádně jsem si jistá, že některé dámy tady vůbec neví, která bije a používají chytrá slova, co si přečetly někde v časopisech, případně v červené knihovně, argumentují tu o nečem, co sotva sami zažily,ale už si neuvědomují, že něco podobného se klidně může stát komukoliv z nich. Jen je potřeba si to uvědomit, ale k tomu bohužel inteligence některých jen ztěžka dosáhne....Opravdu bych se divila, kdyby někdo poprosil o radu tímto stylem.Velmi vysoké procento zde publikovaných názorů se zakládá jen na tom, že se jejich autorky potřebují zviditelnit a chtějí podtrhnout svůj nadhled nad životními situacemi a také tu svoji bravuru, se kterou by vše zvládly bez nejmenších problémů A teď do mě!!!!Chytejte se slůvek, vyberte si, co se vám hodí a poslužte si, jste fakt ubohé, škoda, že ve smajlících není slepice, hned bych ji použila.......

  superkarma: 0 21.04.2007, 23:13:09
 8. avatar
  [219] SARI [*]

  rek11: No, skvělé relativně mladá a už máš jasno i zameteno, bravo.

  superkarma: 0 21.04.2007, 22:55:25
 9. [218] Valošková Hana [*]

  Z toho chlapa stejně nic nebude a pokud se nechá emotivně přemluvit tak to nevydrží.A pořizovat si sním dítě abych ho udržela už vůbec ne.Přemýšlejte v dnešní době pořídit si třetí dítě a být na to znovu sama?A pak se najde zase další V bledě modrém hodný starší a stím si pořídíme taky jedno.A kdy to skončí .Já bych použila antikoncepci a před tím interupci

  superkarma: 0 21.04.2007, 22:24:04
 10. [217] sahleb [*]

  nechapu co ji tak nadavate, ten druhy pan ji proste z detmi jaksi vyhodil a predtim ji terorizoval. V deseti letech vymenit 3 muze snad neni nic hrozneho? Zvlaste, kdyz ona se s nimi rozchazet nikdy nechtela. proste musela odejit a pak si hledala dalsiho. Co je na tom, ona preci chce mit dite a manzela.
  Prave ti panovce, kteri ji dite udelali o ne se nestaraji a nechaji vse na ni jsou asi svati, co?
  Ja bych sla asi na potrat, nekdo to neudela nikdy, asi jako autorka. Kdyby sla pokazde na potrat, nemela by problem a asi by byla podle nekterych ctenarek v poradku.

  superkarma: 0 21.04.2007, 19:04:02
 11. avatar
  [215] sunshine [*]

  Idylka baráček, pejsánek dětičky tomě fakt bere.

  superkarma: 0 21.04.2007, 13:34:54
 12. avatar
  [214] sunshine [*]

  Celé mi to přijde naivní. Chtít, aby se o mě a moje děti někdo postaral a posichrovat si to těhotenstvím je podle mě nesmysl. Navíc ten "velký kluk" neví vůbec co chce a bojí se odpovědnosti.

  superkarma: 0 21.04.2007, 12:50:19
 13. avatar
  [213] Lilinka [*]

  DELCOP: Když nemáme hodnotit, tak proč tu ten příběh vlastně je?

  superkarma: 0 21.04.2007, 11:16:06
 14. avatar
  [212] Kekka [*]

  Já nevím, ale třikrát šlápnout tak vedle - to je divný. A když už s chlapem spím, tak se s ním i bavím o možných následcích, abych znala jeho postoj, ne? nějak se mi to nezdá.

  superkarma: 0 21.04.2007, 10:57:33
 15. [211] FAXÍK [*]

  moc smutné, ale ze života... Já bych do třetího dítěte nešla bez otce dítětě, protože na výchovu mají být dva, ale to všechno záleží na tom jak se cítíš ty, já píši jen svůj názor.

  superkarma: 0 21.04.2007, 08:56:06
 16. avatar
  [210] rek11 [*]

  DELCOP: mám dvě děti a muže a jestli zůstanu sama...rozhodně nebudu psát sem, aby mě někdo litoval... Rozhodně bych to považovala za nový začátek A to co bylo, bylo. Já bych řekla, že zameteno mám Byla jsem se juknout i pod rohožku a dnes mám službu na schody , tak i vytřu

  superkarma: 0 21.04.2007, 08:08:45
 17. [209] janarijana [*]

  Můžeme poradit, ale rozhodnutí je na ni. Já zůstala sama se čtyřmi dětmi, mám je sice s jedním otcem, ale co na tom. Výsledek je stejný. Jsem sama. Spíš je mi líto, že jim už nemůžu takový komfort, který by si zasloužili. Ale aspoň je u nás veselo... Takže držím palečky do budoucího života. Musím ale přiznat, že to poslední dítě jsem nechtěla a přitom je to to největší zlatíčko pod sluncem :-) Hodně štěstí ať už se rozhodneš jakkoli.....

  superkarma: 0 21.04.2007, 06:47:41
 18. avatar
  [208] DELCOP [*]

  Znam jeste mnohem drastictejsi pribehy a vy urcite take, tak proc se tomuto pribehu porad tak divite a pisatelku tak odsuzujete... Schvalne se podivejte na svuj zivot, zamette si pred vlastnim prahem a teprve potom hodnotte druhe...

  superkarma: 0 21.04.2007, 00:31:03
 19. avatar
  [207] Motiva [*]

  tak nevím, ale přijde mi, že paní nedokáže být odpovědná sama za sebe ani za své děti a neustále hledá, o koho by se mohla opřít, aby na tu odpovědnost nebyla sama, ale přitom dokáže zavřít oči a opakovaně skočit do prázdna s naivní vírou, že tentokrát se stane zázrak a nejde bezchybného supermuže a pro jistotu si ho ještě pojistí děckem. Jinak je pro mě nepochopitelné, jak se matka s dvěma dětmi pouští do dalších a dalších vztahů, připadá mi jako můra, která nalétává na hořící pochodeň až sama sebe zničí.

  superkarma: 0 20.04.2007, 21:58:49
 20. avatar
  [206] rek11 [*]

  pani: no má to holka srovnaný

  superkarma: 0 20.04.2007, 21:57:25
 21. [205] pani [*]

  Moje neteř mi nedávno řekla ,teto ty si měla pravdu když zatřepeš ,vybereš stejného.

  superkarma: 0 20.04.2007, 21:39:06
 22. avatar
  [204] rek11 [*]

  evelyn:Kamarád říká že někteří muži jsou na chov, jiní na výchovu a někdy i na obojí .....Docela vzácné od chlapa

  superkarma: 0 20.04.2007, 20:26:25
 23. avatar
  [202] evelyn [*]

  Julča: na svoje holky jsem si vybrala otce a zbytek byl jen na zabavu

  superkarma: 0 20.04.2007, 19:32:38
 24. avatar
  [201] Julča [*]

  evelyn: že jo? Se zrovna milovaným si představím cokoliv,jenom ne dětičky

  superkarma: 0 20.04.2007, 19:12:54
 25. avatar
  [200] Libča [*]

  ctenarka nevi co je to antikoncepce, ochrana pred otehotnenim.. nezlobte se ale at to bylo jak to bylo.... mela by si sundat ruzove bryle

  superkarma: 0 20.04.2007, 18:59:11
 26. avatar
  [199] evelyn [*]

  Jeste, ze mam chlapske mysleni a takove kraviny, jako poridit si deticky se zrovna milovanym, me nikdy nenapadaly. Mozna to bude i tim, ze jsem pohodlna a starat se o haldu decek neberu jako me zivotni poslani

  superkarma: 0 20.04.2007, 18:49:06
 27. [198] mindulinka [*]

  Teď jde také o to, pokud mi případná interupce něco řešila. Aby se za rok nenašel zase "tatínek" a s ním nové těhotenství.

  superkarma: 0 20.04.2007, 18:15:26
 28. [197] kopik [*]

  To už jsem někde četla?

  superkarma: 0 20.04.2007, 18:03:52
 29. avatar
  [196] vininka [*]

  Rikina: nenapsala bych to líp........

  superkarma: 0 20.04.2007, 17:56:21
 30. avatar
  [195] Julča [*]

  Taky znám jeden případ.Ona měla dva kluky,jsou od sebe rok.Manžel odešel(on má postupně několik dalších dětí).Ona se znovu vdala,za několik let rozvedla.Kluci už jsou dospělí,ale svobodní doma.Začala si s manželem kamarádky (mají 3 děti) a nevím jak,ukecala ho na dítě....On žije stále s manželkou a dětma,ona sama s malým dítětem.Peníze jí nějaké dává a přijede občas Ale je spokojená.

  superkarma: 0 20.04.2007, 17:43:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme