Bolesti různých kloubů našeho těla postihly již asi každého z nás. Jak jste na tom vy a jak tyto problémy řešíte?

 

Osteoartróza, jakožto nejrozšířenější onemocnění kloubů, postihuje zhruba 12 % populace a je po chorobách srdce druhou nejčastější příčinou invalidity u mužů nad 50 let. Začíná nejdříve bez jakýchkoliv obtíži ve 2. nebo 3. dekádě života a nakonec postihuje prakticky všechny osoby nad 70 let. Téměř všichni kolem čtyřicítky mají určité patologické změny v nosných kloubech, ačkoli v té době jen poměrně málo lidí má obtíže. S progresí onemocnění a s věkem se však snižuje kvalita života postiženého (s omezením pohyblivosti) a rozvíjí se různý stupeň invalidity. Osteoartrózu nalezneme nejčastěji na kloubech kolenních, drobných kloubech rukou, kyčlích a meziobratlových kloubech páteře.

 

Mezi preparáty zmírňující bolesti kloubů, které se těší čím dál větší oblibě jak lékařské veřejnosti, tak především mezi samotnými spotřebiteli pro své jednoznačné účinky, patří zejména preparáty Proenzi. Ty ve svém složení využívají tzv. látky Sysadoa (symptomaticky pomalu působící léky při osteoartróze), které pomáhají zastavit progresi osteoartrózy, a dle některých světových studií i dokonce navodit znovuobnovení chrupavky. Mezi tyto látky patří především glukosamin a chondroitin sulfát.

 

Právě tyto dvě látky doplněné o Lignisul MSM tvoří trojnásobnou sílu Proenzi 3:

1) Glukosamin sulfát slouží jako základní stavební složka kloubní chrupavky. Efektivně působí proti potencionálnímu zánětu a chrání kloub před poškozením.

2) Chondroitin sulfát je základní stavební látkou mezibuněčné hmoty chrupavky. Jeho zvýšený přísun vede ke zlepšení jejích mechanických a elastických vlastností.

3) Lignisul MSM je aktivní přírodní látka izolovaná z lýka kanadských borovic. Je zdrojem organicky vázané síry, jež je důležitá pro tvorbu kolagenu a správné utváření chrupavčité a kostní tkáně. Má protizánětlivý účinek a pomáhá odstraňovat otoky.

 

Přípravek Proenzi 3, to je ideální kombinace tří účinných látek nezbytných pro správné fungování každého kloubu.

 

Více informací se dozvíte na www.proenzi.cz

 

Reklama