Zdraví

Bolest v krku: Trápí vás často?

Bolest v krku nás trápí poměrně často. Údaje od praktických lékařů hovoří o tom, že až jedna třetina pacientů je navštíví právě z tohoto důvodu. Bolest v krku bývá provázena zarudnutím, škrábáním, pálením, chrapotem, otokem sliznice a potížemi při polykání. Neznamená vždy hned nutnou návštěvu lékaře, nebo nasazení antibiotik. Často se totiž jedná o nachlazení nebo běžnou virózu. Pokud je ale polykání namáhavé a bolestivé a cítíme „knedlík v krku“, může se už jednat o angínu bakteriálního původu, která vyžaduje účinnou léčbu antibiotiky.

Rozlišit virovou a bakteriální infekci cest není pro laika jednoduché, neboť příznaky jsou velmi podobné – bolest v krku, otok, škrábání, pálení a zarudnutí.

V řadě případů můžeme přesto tento problém zvládnout samoléčbou mírnějších příznaků doma. Pokud však bolest v krku trvá déle jak týden, je intenzivní nebo je provázena horečkou nad 38 stupňů Celsia, je vhodné navštívit lékaře.

Tantum verde

Nejčastější příčinou bolesti v krku je zánět. Jak se zánět projevuje, věděli už lékaři ve starověkém Římě a označili ho čtyřmi základními příznaky - zarudnutí, otok, zteplání postiženého místa a bolest. Jedná se o přirozenou obrannou reakci organismu na různé cizorodé podněty – přítomnost škodlivých virů, bakterií, kvasinek či mechanického poranění.

Nemocí projevujících se bolestí v krku je však vedle virózy nebo angíny více. Ohlašuje se tak například i závažnější mononukleóza, refluxní choroba jícnu (známé pálení žáhy) či zvětšená štítná žláza. Důvodem bolesti krku ovšem mohou být i alergie (tvoří se více hlenu a sliznice otékají), znečištěné ovzduší, tabákový kouř nebo suchý vzduch. Naší inspirací jsou stránky www.bolimevkrku.cz, kde najdete mnoho informací o bolesti v krku a o řešení tohoto nepříjemného problému.

Náš tip: Vyzkoušejte při bolesti v krku přípravek Tantum Verde. Jak působí?

Jak Tantum Verde potlačuje zánět a odstraňuje bolest v krku?

Tantum Verde (účinná látka benzydamin) má při místní aplikaci protizánětlivý účinek.  Benzydamin je také strukturálně podobný lokálním anestetikům (znecitlivujícím látkám). Zmírňuje tak příznaky zánětu jako překrvení, pálení, otok a usnadňuje polykání.

Blokuje vedení nervového vzruchu, čímž účinně snižuje bolest spojenou se zánětem.

Přípravky Tantum Verde jsou k dostání v lékárně ve formě pastilek, spreje nebo roztoku.

Čtěte pečlivě příbalový leták. Léčivou látkou přípravků Tantum Verde, Tantum Verde Mint, Tantum Verde Eucalyptus, Tantum Verde Orange and Honey, Tantum Verde Lemon, Tantum Verde Spray a Tantum Verde Spray Forte je benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a v krku.

Pokud vaše dítě trápí bolest v krku či afty, na této stránce zjistíte, jaké produkty Tantum Verde můžete použít pro děti: www.bolimevkrku.cz

Čtěte také:

   
03.04.2017 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] misicka2008 [*]

  mě pomohlo přestat kouřit a zbavila jsem se hned problémů s bolestmi krku

  superkarma: 0 05.05.2017, 13:52:12
 2. [6] bobani [*]

  tak to už naštěstí ne

  superkarma: 0 03.04.2017, 22:34:32
 3. avatar
  [5] AmeA [*]

  Ano mám chronické mandle opět si pomáhám bylinkovými přípravky mnou oblíbenou značkou a jednu lééty vyzkoušenou radou jako pohotovost stále u sebe Sml58Sml59

  superkarma: 0 03.04.2017, 19:57:58
 4. [4] bobubobulka [*]

  Je super, pomáhá . Sml22

  superkarma: 0 03.04.2017, 15:35:29
 5. [3] MARIE MATEJKOVA [*]

  Vždy na jaře je to nejhorší. Neustálé škrábání a tak musím hledat vždy pomoc u pastilekSml80

  superkarma: 0 03.04.2017, 14:10:25
 6. [2] babinka [*]

  Bolest v krku mě potrápí tak dvakrát do roka, ale Tantum Verde jsem ještě nikdy nevyzkoušela...Sml22

  superkarma: 0 03.04.2017, 11:30:25
 7. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  dobrý přprvek a účinnýSml59

  superkarma: 0 03.04.2017, 00:53:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme