Docela to utíká. :-) Dneska mám přesně deset dní po operaci a dá se říct, že jsem relativně v pohodě. Mám za sebou kontrolu na klinice u MUDr. Paducha. Tentokrát ta návštěva byla podstatně kratší. Pan doktor obhlídl moje boky, které pomalu začínají ztrácet fialový nádech, a byl docela spokojen s tím, jak to vypadá. Nabádal mě, ať začnu válečkovat, a opravdu dodržuji frekvenci 5x denně 10 minut. To né! Zatím to bolí, začnu za pár dní a musím vydržet alespoň tři měsíce, dokud se otoky úplně nevstřebají.

 

 
Také jsem se rovnou objednala na masáž. Asi mají nějaké speciální přístroje, které napomohou ke zmírnění boulí. Uvidíme. Na recepci jsem potkala Kačenku Langerovou z VyVolených. Pamatujete si ji? No ne, co ta tady dělá? Byla v župánku, fotili ji tam zástupy fotografů. Pak jsem se dozvěděla, že jde na zvětšení prsou. No, tak jí přeju, ať je spokojená.

Boky mě bolí spíše na dotek, syčím bolestí hlavně v noci, když do mě kope moje mladší dítě Karolína, která se k nám pořád stěhuje. Nevíte někdo, jak ji to odnaučit?


Jinak funguju úplně normálně, až na to, že musím pořád nosit korzet. Ale už jsem si na něj zvykla, a ani mi to nepřijde. Ještě čtyři dny a pak ho budu moct na noc odkládat. Zatím si ho ještě poctivě navlíkám i na spaní. Jenom ho večer pořádně přeperu v ruce, vysuším fénem a zase ho na sebe natáhnu. Manžel si zvykl. :-)
Odsátá místa na bocích mám hrbolatá. Nejhorší otoky bývají večer. Je to stav, na který mě upozorňovali v Medicomu. Budu muset opravdu začít válečkovat!

Osobně se cítím líp, taky proto, že mi jsou volné kalhoty v pase. A to i přes to, že boky jsou ještě, jak jsem říkala, plné otoků a mám na sobě korzet. Ale že by ze mě někdo omdlel, jak jsem zhubla, to se ještě taky nestalo. :-) Ve finále vážím úplně stejně jako před zákrokem, ale to vůbec neřeším.

No a kde jsou moje předsevzetí nejíst večer?? Tak jednoduché to není, co vám budu povídat. Změnit ze dne na den svoje návyky vyžaduje velmi pevnou vůli, a ta mi někdy chybí, ale asi jo. Určitě jím méně a vařím si do konvice kopřivový čaj, který je dobrý na pročištění. Jo a na ledničce mám tu hnusnou fotku ze stavu „před“. Docela to funguje...

Za 14 dní budu moct jít cvičit. Občas chodím na aerobic, tak se budu snažit zvýšit frekvenci cvičení z jednou za 10 dní alespoň na 2x  týdně. No, jsem na sebe zvědavá..

 

 

Mějte se fajn,

Zuzana

 

Reklama