Milá redakce, milé ženy-in!


Ti z Váš, kteří mají pocit, že potřebují něco rychle nachystat na Vánoční stůl, mají u mne momentálně dvojnásobné sympatie, a proto posílám recept, který je levný, snadný a chutný! Nepotřebujete k němu troubu, stačí formička a šikovná ručička :-)

250 gramů moučkového cukru
100 gramů strouhaného kokosu
70 gramů Hery
2 lžíce rumu
moučkový cukr na obalení

c

Moučkový cukr prosejeme do mísy a smícháme s kokosem. Přidáme změklou Heru  (pozor! nikoli rozpuštěnou) a rum. Ze surovin uděláme rukou pevnější hmotu. Pokud máme problém jí spojit, přikápneme trochu rumu nebo malý kousíček Hery a nebo to chce prostě trpělivost. :-) Kovovou formičku vysypeme moučkovým cukrem, vtlačíme do ní přiměřené množství hmoty a vyklepneme hotový tvar. Hotové tvary necháme ztuhnout v ledničce.


Kdo je náročný, může tvary ještě ozdobit čokoládovou polevou, ale já je nechám tak, jak  je vidíte na obrázku - jsou opravdu jedlé!

Z rozpisu uděláte cca 50 ks mašliček - bude ale záležet na tom, jak budete šetřit s těstem a zdali Vám ho nebudeme pod rukama někdo ujídat jako mně. :-)

Pěkné svátky a hlavně spoustu klidu přeje bokul

P.S.: Foto je pouze z rychlíku - jen jsem Vám vyfotila, jak jej skladujeme :-) Jistě si toto cukroví dokážete krásně naaranžovat na Váš sváteční stůl.

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

Reklama