Za co se chválí čtenářka s nickem bokul, to jste vyčetly v titulku, ale co všechno tomu předcházelo a za jakých okolností se k tomuto činu odhodlala, to už se dozvíte jedině v obsahu celého příspěvku.

Milá redakce, vážené ženy-in!
Můj příspěvek bude krátký, o to více od srdce. Mohla bych napsat nespočetně věcí, za co bych se mohla chtít pochválit, ale jsou to drobnosti. Ovšem jedna věc, za kterou se veřejně musím pochválit tu přeci jen je.

CHVÁLÍM SE ZA TO, ŽE JSEM DALA VÝPOVĚĎ!

Zní to naprosto šíleně, v době, kdy je spousta lidí na pracovním úřadě a dlouho hledá nové uplatnění. Vypadá to možná tak, že pohrdám prací (ale pokud mě znáte, víte, že jsem tvrdě makal během celé rodičovské dovolené - o důvodech tu nebudu mluvit). A šílené to i bylo, svojí výpovědí jsem přišla o smlouvu na dobu neurčitou a skončila na pracáku.

Proč se tedy za tuto šílenou akci chci pochválit?

V roce 2008, kdy jsem neplánovaně otěhotněla, jsem už byla v práci poněkud nešťastná z chování mého šéfa. Neměla jsem ale tu odvahu či sílu skončit to. byla jsem mladá, bojovala jsem a dřela jsem jak mezek. Nutno podotknout za nejnižší plat na firmě. Podle toho si mě i zaměstnavatel vážil. Podepisoval za mě papíry na finanční úřad, proplácel mi cesťáky, ačkoli jsem neviděla za služebky ani korunu. Těch věcí, které mě trápily bylo víc. Zpětně teď i vím, kvůli čemu jsem musela brát prášky na tlak. tedy přesněji řečeno, kvůli komu.

Při odchodu na mateřskou jsem jasně dala ve firmě najevo, že se chci do firmy vrátit. S firmou jsem během celé rodičovské dovolené byla v kontaktu. V říjnu 2011 jsem se na firmě stavila s tím, že se jdu připomenout, že se chci vrátit. Dostalo se mi jasné odpovědi. „Nikdo nepočítal s tím, že se vrátíte. V únoru přijďte s dohodou, že sama dobrovolně odcházíte.“

K emocím, které jsem po tomto výstupu zažila, se nerada vracím. Je mi z nich ouzko, cítím bolest za všechny ženy, kterých někdo takto podkopne nohy.

I přes výhrůžky, že si nevydělám ani na cestu do práce jsem odvážně v únoru přišla a nastoupila zpět do pracovního poměru na pozici obchodníka (dle zápočtového listu však referenta). Na firmě jsem vydržela tři měsíce a pak jsem to vzdala. Měla jsem nervy na pochodu. Bála jsem se toho, že mě po jednání šéfa vytočí doma sebemenší prkotina a já že pak prásknu pěstí do stolu. Byla jsem na nervy, kdykoli jsem slyšela zvonit telefon. Bála jsem se, že volá šéf. Pracovala jsem i 12 hodin denně, povinně i během hlídačenky, opět za nejnižší plat na firmě. S platem o třetinu nižším než v roce 2008.

Musela jsem vyspět natolik, abych dala výpověď. A jsem ráda, že se mi to podařilo. Chválím se, že jsem dokázala podat výpověď i přes to, že jsem neměla náhradní zaměstnání. Bylo to sice ekonomicky nezodpovědné. Na straně druhé možná by bylo ještě více nezodpovědné vydržet a zhroutit se.

Moc bych si přála, abych už nemusela za podobně nepříjemných okolností odněkud z firmy utíkat. A ještě jednou se chválím za to, že jsem to dokázala, že jsem dokázala dát výpověď člověku, který by mě jinak totálně psychicky zničil.

bokul

PS: Nelehko se mi o tom píše, proto jsem tak strohá, ale svírá se mi žaludek kdykoli jen pomyslím na zacházení s lidmi u mého bývalého zaměstnavatele. Ze srdce Vám přeji, aby to žádná z Vás žen, matek, nezažila!   

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Bohužel, všichni víme, co se dnes a denně děje v oblasti práce a (ne) zaměstnanosti. Ale vy jste silná a statečná žena a já pevně věřím, že s vaší povahou se Vám v životě začne dařit.
A mimochodem, Váš příspěvek bych rozhodně nenazývala krátký.)) Je dostatečně dlouhý i výstižný.
Hodně štěstí v životě
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama