Novinky

bokul: Chválím se za to, že jsem dala výpověď

Za co se chválí čtenářka s nickem bokul, to jste vyčetly v titulku, ale co všechno tomu předcházelo a za jakých okolností se k tomuto činu odhodlala, to už se dozvíte jedině v obsahu celého příspěvku.

Milá redakce, vážené ženy-in!
Můj příspěvek bude krátký, o to více od srdce. Mohla bych napsat nespočetně věcí, za co bych se mohla chtít pochválit, ale jsou to drobnosti. Ovšem jedna věc, za kterou se veřejně musím pochválit tu přeci jen je.

CHVÁLÍM SE ZA TO, ŽE JSEM DALA VÝPOVĚĎ!

Zní to naprosto šíleně, v době, kdy je spousta lidí na pracovním úřadě a dlouho hledá nové uplatnění. Vypadá to možná tak, že pohrdám prací (ale pokud mě znáte, víte, že jsem tvrdě makal během celé rodičovské dovolené - o důvodech tu nebudu mluvit). A šílené to i bylo, svojí výpovědí jsem přišla o smlouvu na dobu neurčitou a skončila na pracáku.

Proč se tedy za tuto šílenou akci chci pochválit?

V roce 2008, kdy jsem neplánovaně otěhotněla, jsem už byla v práci poněkud nešťastná z chování mého šéfa. Neměla jsem ale tu odvahu či sílu skončit to. byla jsem mladá, bojovala jsem a dřela jsem jak mezek. Nutno podotknout za nejnižší plat na firmě. Podle toho si mě i zaměstnavatel vážil. Podepisoval za mě papíry na finanční úřad, proplácel mi cesťáky, ačkoli jsem neviděla za služebky ani korunu. Těch věcí, které mě trápily bylo víc. Zpětně teď i vím, kvůli čemu jsem musela brát prášky na tlak. tedy přesněji řečeno, kvůli komu.

Při odchodu na mateřskou jsem jasně dala ve firmě najevo, že se chci do firmy vrátit. S firmou jsem během celé rodičovské dovolené byla v kontaktu. V říjnu 2011 jsem se na firmě stavila s tím, že se jdu připomenout, že se chci vrátit. Dostalo se mi jasné odpovědi. „Nikdo nepočítal s tím, že se vrátíte. V únoru přijďte s dohodou, že sama dobrovolně odcházíte.“

K emocím, které jsem po tomto výstupu zažila, se nerada vracím. Je mi z nich ouzko, cítím bolest za všechny ženy, kterých někdo takto podkopne nohy.

I přes výhrůžky, že si nevydělám ani na cestu do práce jsem odvážně v únoru přišla a nastoupila zpět do pracovního poměru na pozici obchodníka (dle zápočtového listu však referenta). Na firmě jsem vydržela tři měsíce a pak jsem to vzdala. Měla jsem nervy na pochodu. Bála jsem se toho, že mě po jednání šéfa vytočí doma sebemenší prkotina a já že pak prásknu pěstí do stolu. Byla jsem na nervy, kdykoli jsem slyšela zvonit telefon. Bála jsem se, že volá šéf. Pracovala jsem i 12 hodin denně, povinně i během hlídačenky, opět za nejnižší plat na firmě. S platem o třetinu nižším než v roce 2008.

Musela jsem vyspět natolik, abych dala výpověď. A jsem ráda, že se mi to podařilo. Chválím se, že jsem dokázala podat výpověď i přes to, že jsem neměla náhradní zaměstnání. Bylo to sice ekonomicky nezodpovědné. Na straně druhé možná by bylo ještě více nezodpovědné vydržet a zhroutit se.

Moc bych si přála, abych už nemusela za podobně nepříjemných okolností odněkud z firmy utíkat. A ještě jednou se chválím za to, že jsem to dokázala, že jsem dokázala dát výpověď člověku, který by mě jinak totálně psychicky zničil.

bokul

PS: Nelehko se mi o tom píše, proto jsem tak strohá, ale svírá se mi žaludek kdykoli jen pomyslím na zacházení s lidmi u mého bývalého zaměstnavatele. Ze srdce Vám přeji, aby to žádná z Vás žen, matek, nezažila!   

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Bohužel, všichni víme, co se dnes a denně děje v oblasti práce a (ne) zaměstnanosti. Ale vy jste silná a statečná žena a já pevně věřím, že s vaší povahou se Vám v životě začne dařit.
A mimochodem, Váš příspěvek bych rozhodně nenazývala krátký.)) Je dostatečně dlouhý i výstižný.
Hodně štěstí v životě
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

 • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
 • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
 • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

   
27.11.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [43] bokul [*]

  macasev — #32 Velice si vážím Tvé podpory. Moc děkuji!

  BarcaB — #36 Při pohovoru jsem byla dotázána jaký chci plat. Byla jsem do jisté míry skromná, ale rozhodně jsem neřekla sumu, abych musela být nespokojená. Vybrali si mě, a co jsem si řekla, mám ve smlouvě.

  free — #37 Souhlasím a přísahám, že jsem obracela obě strany mince nejmíň tisíckrát. Jenže mít nervy jak špagáty... to fakt nejde. Odnesl by to nakonec nevinný člověk.

  black.bird.third — #39 Přeji hodně štěstí a doporučovala bych se s předstihem ohlásit se zájmem o návrat, abys věděla, na čem jsi.

  dadma — #42 Mě řekli, že jsem sice v právu, ale že se stejně ničeho u soudu nedomůžu. Z tohoto pohledu musím podotknout, že na mě OIP zapůsobil jako zcela zbytečná instituce požírající peníze daňových poplatníků. Jediná rada byla, abych skončila ze zdravotních důvodů, abych na ÚP dostala plnou podporu. Na ÚP mi ale doporučili jiný důvod pro ukončení dohodou a ten jsem i využila (z důvodu péče o dítě ve věku do 4 let).

  superkarma: 0 28.11.2012, 19:55:04
 2. [42] dadma [*]

  bokul — #30 I já jsem byla na inspektorátu práce a ,že by byl ten pán nějak vstřícný to se říci nedá.Jelikož mě šéfová brala i peníze z platu  a to bez vysvětlení,tak co mě jediné pán poradil ,ať s tím jdu k soudu.Na takovou radu nepotřebuji inspektorát práce.Myslím, že na lidi kašlou.

  1. na komentář reaguje bokul — #43
  superkarma: 0 27.11.2012, 23:41:17
 3. avatar
  [41] saruz [*]

  moudré rozhodnutí a ať se ti v nové práci daří Sml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 23:22:45
 4. avatar
  [40] Jitullinka [*]

  Je to smutné čtení, bohužel, nejsi jediná, kdo takhle dopadl...ale: chválím tě, rozhodla ses určitě správně - peníze jsou důležité pro život, ale zdraví je víc! Sml22Sml59

  superkarma: 0 27.11.2012, 23:20:54
 5. avatar
  [39] black.bird.third [*]

  BarcaB — #36 Ten článek bych si chtěla přečíst. Mě čeká návrat do práce za rok a něco. A už teď jsem zvědavá, jestli mě vůbec vezmou zpět, když na mém místě je "náhradnice", která se tam dost dobře zabydlela.

  1. na komentář reaguje bokul — #43
  superkarma: 0 27.11.2012, 22:11:41
 6. [38] magic11 [*]

  já jsem na sebe byla taky pyšná, že jsem dala výpověď Sml67

  superkarma: 0 27.11.2012, 22:09:03
 7. [37] free [*]

  Já byla taky hrdinka, jenomže práce je třeba.

  1. na komentář reaguje bokul — #43
  superkarma: 0 27.11.2012, 21:39:19
 8. [36] BarcaB [*]

  gratuluji, že jste v sobě našla sílu a dokázala to v práci ukončit, ne každý to dokáže Sml67 teď hlavně se poučit a až si budete hledat novou práci, nastudujte si informace, jak se chovat u pohovoru, jak si vyjednat slušý plat apod. internet je takových rad plný, nedávno jsem četla i zajímavý článek v posledním čísle časopisu Moje psychologie o tom, jak vyjednávat při nástupu do práceSml16 držím vám palce

  1. na komentář reaguje black.bird.third — #39
  2. na komentář reaguje bokul — #43
  superkarma: 0 27.11.2012, 21:29:26
 9. avatar
  [35] hubajda [*]

  Trefa — #33 ja se pridavam Sml67

  superkarma: 0 27.11.2012, 20:54:54
 10. avatar
  [34] rusalka2008 [*]

  gratuluji za spravne rozhodnuti

  superkarma: 0 27.11.2012, 20:45:17
 11. [33] Trefa [*]

  Trea:blahopreji vam a smekam klobouk,za to ze jste bojovala.

  1. na komentář reaguje hubajda — #35
  superkarma: 0 27.11.2012, 20:42:52
 12. avatar
  [32] macasev [*]

  bokul — #30 Jak já ti rozumím. Před 6 lety jsem takhle z práce odešla já. Manžel se hroutil jak utáhneme hypotéku, ale ve mě se to najednou zlomilo a dál už to nešlo. A nakonec jsem byla na pracáku snad jen 15 dní a do 3 měsíců mi v nové firmě dali smlouvu na dobu neurčitou za podstatně vyšší plat. Držím palce, ať  tvůj profesní život nabere vítr do plachet a věř, že litovat určitě nebudeš. Jsi fakt třída.......

  1. na komentář reaguje bokul — #43
  superkarma: 2 27.11.2012, 20:41:19
 13. [31] anina4 [*]

  bokul — #8 tak to je dobře,že máš jinou práci a uvidíš jak se to vyvine, doufám,že lépe,to muselo být už hodně špatné

  superkarma: 0 27.11.2012, 20:13:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] bokul [*]

  carmi — #28 Nevím, možná jsem tu o tom psala - něco málo je zmíněno i zde: http://zena-in.cz/clanek/pomalu-se-obracime-k-bozi-pomoci

  Ano, měla jsem nárok na odstupné a nemusela jsem se 3 měsíce trápit. Ale ještě před tím, byla jsem na Oblastním inspektorátu práce, kde mi dvě dámy řekly, že buď to vzdám a přistoupím na hru zaměstnavatele a nebo budu tvrdá a nastoupím. Byla jsem v občanské poradně, i na úřadu práce. Věty typu: "Ano, víme, nejste jediná - buď máte sílu bojovat nebo to vzdejte." - toto jsou rady profesionálů, které platíme z našich daní!!!!

  Sebrala jsem sílu, a nastoupila. 

  A vrchol všeho?

  - sef mi nejednou nadavl i za dobvre odvedenou praci

  - a nedavno mi po sekretarce nechal vzakz, ze po me neco chce a ze mi to ZAPLATÍ !!!!

  Nemám pocit, že jsem jednou pro vždy zvítězila, ale jsem ráda, že jsem z té firmy pryč, ačkoli jsem měla nárok na tři platy.

  Toť asi vše, nechci zacházet do detailů. Život je boj. Je mi přijde smutné, že se k ženám po rodičovské v některých firmách chovají jak k lemplům!

  Věřte mi, tato lekce života mě něco stála. A ač bez odstupného, odcházela jsem se zdviženým hrudníkem a hrdostí, ačkoli to byl krok do neznáma.

  1. na komentář reaguje macasev — #32
  2. na komentář reaguje dadma — #42
  superkarma: 0 27.11.2012, 19:35:45
 2. [29] Maria28 [*]

  Také Tě chválím,žes to dokázala. Muselo to být hrozné, protože vědět, že skončím na pracáku, bez peněz, nepotřebná, také na psychické pohodě nepřidá.

  superkarma: 0 27.11.2012, 19:34:29
 3. avatar
  [28] carmi [*]

  bokul — #20 Hnus, možná to chtělo se nějak bránit, když už jsi věděla, že musíš odejít, tak neodejít jen tak pro ně jednoduše, trochu jim to osladit. Ale vím,že se to asi lehce říká, hůř uskutečňuje. Buď ráda, že máš klid a přeju brzo dobrou práci.

  1. na komentář reaguje bokul — #30
  superkarma: 0 27.11.2012, 19:20:27
 4. avatar
  [27] lenig [*]

  to muselo stát hodně odvahy, ale je dobře, žes ji v sobě našla!!! chválím Sml79Sml67Sml59

  superkarma: 0 27.11.2012, 19:18:16
 5. avatar
  [26] ivory [*]

  myslím, že jste dobře udělala Sml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 19:01:32
 6. avatar
  [25] verkaH [*]

  Tu odvahu oceňuji, nejsem na tom tak špatně jako ty, ale také to není růžové. Držím palce při hledání nového místa, které se určitě brzy ukáže.

  superkarma: 0 27.11.2012, 18:46:31
 7. avatar
  [24] reditelka [*]

  Je, bohužel, pravdou, že někteří nadřízení se chovají jako neomalení tyrani.

  superkarma: 0 27.11.2012, 18:37:05
 8. [23] Roland [*]

  Chválím a smekám klobouk, já to udělala obdobně, ale bohužel jsem zatím nenašla nové místo. Nejsem tak mladá jako Vy.

  superkarma: 0 27.11.2012, 18:31:32
 9. [22] doginka [*]

  Já ti rozumím,určitě jsi udělala dobře,to by tě zničilo

  superkarma: 0 27.11.2012, 18:28:28
 10. [21] Jala [*]

  Za takových podmínek je opravdu nejlepší odejít středem!Sml67Sml67Sml67

  Chce to ale velikou odvahu a doma pořádné zázemí!

  superkarma: 0 27.11.2012, 18:21:56
 11. avatar
  [20] bokul [*]

  Rikina — #15 Ano, z Tve strany dobry dotaz. Samozrejme, ze jsem se snazila najit uz v dobe rodicovske dovolene jinou praci. A vzhledem k tomu, ze se mi to bohuzel nepodarilo, zvolila jsem variantu PRÁVA vrátit se na sve misto. Nicmene pravo ma v teto zemi jen nekdo. I tak, sebrala jsem odvahu a nevzdala se a nastoupila. A vsechny vyhruzky se staly realitou. Proto jsem to vydrzela "pouhe" 3 mesice. Odesla jsem z firmy 7.5., i pres to, ze bych 8/5 mela placeny svatek. Snad i tento argument podpori pochopeni situace, ktera uz proste nesla vydrzet.

  1. na komentář reaguje carmi — #28
  superkarma: 2 27.11.2012, 18:15:24
 12. avatar
  [19] paníliška [*]

  Rikina — #15 Přesně to mě taky napadlo. Sml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 17:49:33
 13. avatar
  [18] tajnostii [*]

  Já ti rozumímSml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 17:45:05
 14. avatar
  [17] Kytinkak [*]

  máš za sebou tedy krušnou zkušenost, ale musíme si sami sebe vážit a ty jsi to dokázalaSml67

  superkarma: 0 27.11.2012, 17:40:42
 15. [16] kockav [*]

  Udělala jsi dobře,já jsem také musela odejít z práce,ale ze zdravotních důvodů,byla to hrůza jak jsem se vrátila do práce po dlouhodobé nemocenské....

  superkarma: 0 27.11.2012, 17:33:29
 16. [15] Rikina [*]

  Nerozumím tomu, proč ses tam chtěla po mateřské za každou cenu vracet, když to tam bylo tak strašné, za málo peněz, a bylo nutno dřít jak mezek. Sml80 Tím spíš by bylo lepší v průběhu mateřské si najít něco jiného, ne?

  1. na komentář reaguje paníliška — #19
  2. na komentář reaguje bokul — #20
  superkarma: 1 27.11.2012, 17:31:33
 17. avatar
  [14] Hanyna [*]

  Je mi zle z toho, jak to dnes chodí. Jak se zaměstnavatel chová k matkám vracejícím se z rodičkovské... Nejsi první, ani poslední, o které toto slyším... Bohužel! DržímSml67Sml67 ať se máš líp a jsi spokojená a hlavně v kliduSml79

  superkarma: 0 27.11.2012, 17:14:03
 18. avatar
  [13] ladouch [*]

  Udělal jsi správně, takhle by Tě to zničilo, psychicky i zdravotně.Sml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 17:10:41
 19. avatar
  [12] ekleinovka [*]

  Dobře jsi udělala, byla bys jen ve stresu a škodlivá nejvíce sama sobě

  superkarma: 0 27.11.2012, 16:56:44
 20. avatar
  [11] Jindriska8 [*]

  Ano,tomu říkám velká odvaha a moc tě chválím.Sml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 16:48:31
 21. [10] dadma [*]

  Tak já jsem další v řadě.I já jsem dala výpověď po příchodu nové majitelky,jsem tam vydržela ještě rok a půl a odešla jsem, raději o rok dříve do předčasného důchodu.Horší by bylo ,kdybych neměla kam jít,ale zdraví je přednější.Já celá léta chodila do práce ráda a nikdy by mě nenapadlo, že se setkám s bossingem na stará kolena.

  Musíš si říci, že i to zlé je pro něco dobré.Přeji ti ,abys brzy našla dobré zaměstnání.

  superkarma: 0 27.11.2012, 16:31:48
 22. avatar
  [9] LudPa [*]

  za tuto odvahu je pochvala určitě na místě

  superkarma: 0 27.11.2012, 16:30:08
 23. avatar
  [8] bokul [*]

  Děkuji za všechny reakce pod článkem. Od listopadu pracuji v jiné firmě - blíž mému bydlišti, za lepší peníze. Na pracovišti je dobrá nálada. Zatím sice nevím, jaká bude první výplata, zatím mě nikdo nehodnotil, smlouvu mám na rok - i přes to všechno, je mi teď krásně. 

  Přála bych každému, koho zaměstnavatel začne psychicky vydírat, aby odešel včas dřív než bude muset začít navštěvovat psychiatrii.

  Krásný den a pohodu přeje bokul!

  1. na komentář reaguje anina4 — #31
  superkarma: 2 27.11.2012, 16:24:20
 24. avatar
  [7] gerda [*]

  Dobře vím jaké to je, mít ze svého zaměstnání noční můru. Taky jsem dala výpověď, spolu se všemi zaměstnanci prodejny. Nechali jsme majitelku jen s její hysterií - nedalo se s ní vydržet. Naše heslo tehdy bylo: než tady, tak radši na pracák. A nikdo nelitoval. Chválím tvůj krok, je to hrdinství a ne každý je toho schopen.Sml67

  superkarma: 0 27.11.2012, 16:20:44
 25. avatar
  [6] Žofie [*]

  Taky jsem si prošla něřím podobným. A na tom místě se jich dál už vystřídalo asi 5 a vedoucí pořád stejná. To už o něčem svědčíSml22

  superkarma: 0 27.11.2012, 16:13:14
 26. [5] step1 [*]

  Taky jsem v práci zažila špatné vztahy, i když to nebylo tak hrozné jako u Tebe. V dnešní době se z práce dobrovolně neodchází lehce, protože nová se hledá těžko. Ale za pocuchané nervy a zničené zdraví to nestojí. Přeji Ti, ať brzy najdeš práci novou a lepší.

  superkarma: 0 27.11.2012, 15:57:57
 27. avatar
  [4] marianaant [*]

  Určitě jste udělal dobře, než takové zacházení tak je lepší fakt dát výpověď.

  superkarma: 0 27.11.2012, 15:56:42
 28. [3] jerenika [*]

  Tak něco takového jsem zažila ve dvou zaměstnání a též jsem dala raději výpověď, než se zbláznit... a to je fakt, že jsem nebyla ani po mateřský...

  Přeji už hodně sil a už jen to dobré :)

  superkarma: 0 27.11.2012, 15:51:59
 29. avatar
  [2] margot [*]

  podobně blbý jsem to měla v práci taky, navíc v době velkých osobních problémů doma, nevím, jak jsem to mohla vydržet (tedy vím, prostě jsem nutně ty peníze potřebovala a nic jiného neměla)

  chtělo to odvahu, gratuluji ti - ať se brzy najde lepší práceSml67

  superkarma: 0 27.11.2012, 15:49:49
 30. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml79k tomu musela být velká odvaha v dnešní době dát sama výpověď.... kloubouk dolů....Sml67

  superkarma: 0 27.11.2012, 15:42:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme