Vzpomíná na své takřka zapomenuté džíny na dně skříně čtenářka s nickem TTT. Byly těsné a přesto padaly. Užila si s nimi své. Jak to nekonec vyřešila, se dočtete v jejím vtipném příspěvku.

Téma jako stvořené k mentorování, jak jsme všechny duševně krásné, že na slupce nezáleží a kdo to nevidí, je bohapustý ignorant.... a na počest anarchie střelím do svých řad.

Trapasů s oblečením se mi stalo už dost. Teda on to kolikrát nebyl ani tak trapas, ale pochmurné dospívání v oblečení po starší sestře nebo nepřízeň počasí.

Děkovala jsem mamince, že mi vtloukala do hlavy nosit pěkné a čisté spodní prádlo vždy a kamkoliv...zvlášť když mi vítr ve stylu božské Marilyn zcele neplánovaně nadzvedl k ramenům ultra lehoučké letní šaty. Zedníci z nedalekého lešení na mne pískali  ještě dlouho dokud tu fasádu konečně nedodělali a odtáhli kamsi do dáli.

Jednou ráno jsem fakt spěchala. Při tradičním monologu u skříně na téma nemám co na sebe....říkám monolog, protože manžel do diskuze zásadně nevstupuje a z mého přesvědčení mne nevytrhuje.  Když už čas fakt tlačil, popadla jsem džíny, které byly uplně na dně. „Proč jsem je tak dlouho nenosila? „soukala jsem se do nich. „Však ony se roztáhnou, určitě se scvrkly, když tam ležely určitě rok bez povšimnutí.“

Proč jsem je ignorovala, mi došlo už na schodech z bytu. Byly to bokovky prapodivné velikosti, která se nehodlaly přizpůsobit mému jídelníčku. Než jsem sešla schodiště, kalhoty byly na půli cesty z mých boků. I když jsem si původně myslela, že mne z nich budou muset večer vystříhat. Nakrčily se někde v půli mých slovanských tvarů a vymodelovaly mi postavu správně utažené tlačenky. Při pohledu do nejbližší výlohy jsem zjistila, že vypadám spíš jak regál tlačenek. Celé dopoledne jsem se důsledně ze strachu z exploze kalhot vyhýbala jídlu i pití. Ovšem bezútěšnou situaci to nijak neřešilo a jediné, na co jsem byla schopna myslet  bylo:“ proboha, jen ať mi nic neupadne na zem, pro co bych se musela ohnout.“

Hned odpoledne, jak to bylo možné, jsem zaběhla  do obchodu, kde jsem ve výprodeji sáhla po prvních džínách, které vypadaly, že mi dovolí alespoň dýchat a malý rohlíček.

Na veřejných záchodcích obchodního centra jsem  trikem hodným Houdiniho sundala kalhoty. Už to mi zvedlo náladu, protože jsem dokázala něco, v co jsem už po desáté dopoledne nevěřila. S úlevou a razancí basketbalové reprezentace jsem je umístila do nejbližšího koše.

Paradoxem bylo, že i bez protrpěného dopoledne se mi v těch nových za dvě kila chodilo velmi pěkně a dokonce mi i slušely. Nebudu to napínat. Karma mne zřejmě chtěla odměnit a varovat do budoucna a hodila mi do cesty rifle, které se na dva roky staly mými nejoblíbenějšími a nosila jsem je opravdu do rozpadnutí.

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Úplně živě si dokážu představit ta muka. Vůbec se nedivím, že jste volila radikální řez a džíny hodila do koše. Vždyť takhle má skončit každá věc, kterou nevezmete rok na sebe.

Co vy na to, milé ženy-in? Už jste někdy takhle trpěla v oblečení? Máte také nějakou vtipnou příhodu? Styděla jste se někdy za své oblečení? Styděla jste se někdy za oblečení svého partnera? Tak teď se nestyďte a klidně nám o tom napište na redakce@zena-in.cz

 

Reklama