Čtenářka Žofie se snaží být krásná pro sebe i svého muže, ale je to pro ni boj, protože má sklon k nabírání na váze. Děkuji Vám Žofie za příspěvek. Jsem zvědavý, jestli mi některá ze čtenářek nějak pro mne pochopitelným způsobem rozebere, co znamená to „kvůli sobě“. Protože vídám hodně žen, které to „kvůli sobě“ mají hozené hodně mimo „normální a pěkné“…

Dobrý den všem žínkám-in 

Původně jsem ani nechtěla psát, říkala jsem si, to je přeci jasné, že ano, že vzhled řeším, a která ženská asi ne.  Pochybuji, že by si dala některá práci s tím, že by vám tu popisovala, že je jí jedno, kolik váží, jak vypadá, co má na sobě… To asi opravdu ne.

Já jsem žena typická a řeším. Někdy až moc. Vzhledem k tomu, že mám od mala sklon nabírat kila, tak se snažím a bojuji s tím. Aspoň co to jde, tak na sobě pracovat, ale jak už jsem říkala, je to boj. Někdy vyhrávám já, někdy mé tělo. Je to tak půl na půl. Ale nevzdávám se. To je asi první odpověď na dnešní téma.

A jinak – proč se snažím vypadat? Jestli kvůli sobě nebo kvůli někomu  jinému? Samozřejmě hlavní je manžel, ale především kvůli sobě. Je to kvůli mému dobrému pocitu, že dobře vypadám. Ať už kvůli chlapům a nebo kvůli jiným ženským, prostě pro ten můj dobrý pocit.

I doma se snažím být upravená, neříkám, že nenosím tepláky , ale aspoň šik a určitě ne vytahané triko.

Ale tohle všechno je asi v člověku, znám ženy, kterým je přes 70 a nikdy bych jim to neřekla. Jsou to upravené štramandy a moc jim to sluší. Vždycky, když takovou vidím, tak si říkám, sakra, takhle bych chtěla jednou vypadat. A pak jsou mladé ženy, které se vdají, porodí, naberou postupně třicet kilo a neřeší to. Já vím, že s postavou je problém, znám to z vlastní zkušenosti, ale i kila se dají nosit a žena může být upravená. Když navléknou kalhoty na gumy, k tomu obrovskou halenu, nedojdou si občas ke kadeřnici, tak je to v háji.

Takže shrnutí – je to boj a snažím se ho nevzdávat, ale naopak dělám, co můžu. Pro svůj dobrý pocit, pro mého manžela, aby ten pocit měl i on, když mě má vedle sebe.  

Všechny vás moc zdraví Žofie
Text nebyl redakčně upraven


Dbáte o to, abyste dobře vypadala?

  • Snažíte se líbit svému partnerovi, nebo vás má mít rádu takovou, jaká jste?
  • Mluví vám váš partner do toho, jak chodíte oblékaná, nalíčená…
  • Nebo se snažil a vy jste mu to zatrhla?
  • Je pro vás důležité, abyste byla krásná?
  • Nebo je vám to jedno, kdo vás má rád, vás bude mít rádu takovou, jaká jste?
  • Byla jste „ošklivé“ kačátko a nyní je z vás labuť?
  • Nebo vám „krása“ už za tu námahu nestojí?
  • Znáte někoho, kdo o sebe nedbá…
  • Nebo někoho, kdo to s tím zkrášlováním přehání?
  • A je vlastně vzhled u ženy důležitý, nebo je to jen „mužský“ požadavek…

Napadá mne spousta podotázek, ale věřím, že si je položíte samy.

Své, ale i příběhy svých známých a kamarádek, úvahy, popřípadě fotografie nebo videa posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním krásnou kyticí, doručenou přímo k vám domů.

k

Reklama