Vztahy

Bojujeme s trapasy

Myslím, že každý z nás v životě zažil nepříjemnou situaci, lidově nazývanou trapas.

Moje babička byla velice milá a příjemná osoba, oblíbená ve společnosti i soukromí. V mládí byla velice krásná, se svýma pomněnkovýma očima a blond vlnitým účesem trumfla nejednu prvorepublikovou hvězdu.
Dokázala se nalíčit, učesat a vhodně obléct i v pokročilém věku, ještě v sedmdesáti letech si ušila sadu kostýmů s doplňky, aby na dovolené dělala parádu. Statečně bojovala s věkem, příčilo se jí skončit jako zanedbaná důchodkyně v roztrhané zástěře a prošmajdaných botách.

Dbala na svou pověst, uznávala vzdělání, slušné mravy a opečovávanou „fasádu.“ Dodnes mám před očima drobné porcelánové hrníčky se zlatým okrajem, ze kterých pila čaj, pamatuji si vůni pálivých klokánků, kterými zásobovala kabelku, vzpomínám na „krvavou marry“, babiččinu pleťovou masku z jahod...
Ale dost nostalgie. Chtěla jsem vlastně poznamenat, že ani šarmantní babičce se trapas nevyhnul. Dlužno podotknout, že po počátečním rozčarování a šoku se s ním bábi vyrovnala klidně a v jedné vzácné chvíli historku dokonce oprášila a přidala k všeobecnému veselí. Stalo se to tak:

Nevím, zda je tomu i dnes, ale v dobách minulých dostávali důchodci příspěvek na ortopedickou obuv. Jednalo se o pohodlné, vzhledově neutrální botky, které prospívaly klenbě nohy a odlehčovaly křečovým žilám.
Stačilo jedno razítko obvodního doktora a pak už jen každoroční pětiminutová prohlídka žadatele. Vyšetření spočívalo v tom, že sestřička položila na zem velký bílý arch papíru a obkreslila tvar nohy. Vzala měřidlo, nahlásila znuděně se tvářícímu lékaři příslušný údaj, list přehnula a založila do desek se jménem „přeměřovaného.“ Toť vše.

Na každou z těchto návštěv se babička poctivě připravovala. Ukázat obnaženou nohu, to přece není jen tak - předcházela pečlivá koupel ve vonné soli, manikúra, pedikúra a někdy i perleťový lak. Teprve takto vyzbrojena, odvážila se čistotná stařenka spočinout před bílými plášti.

Nastal onen den a čerstvě vykoupaná, navoněná babička vkráčela do ordinace. „Tak pojďte babi,“ uvítala ji přežvykující sestra a pokynula směrem k nachystané papírové ploše. Babička nonšalantně odložila kloubouk a rozepla sandálek. Položila nohu na papír, vložila do úst klokánka a čekala, až sestra obkreslí chodidlo.

Ta se však najednou zarazila, vrhla na babičku opovržlivý pohled a nohu obkreslila rychlým štítivým pohybem.

Když se babička po provedené procedúře chystala znovu nazout sandál, s hrůzou spatřila, že její před chvilkou vydrbané nožky jsou pokryty černým mazlavým sajrajtem a na bílém papíře se vyjímají dvě usvědčující černé skrvny. „Jako by se tam podepsal čuník,“ okomentovala to sama při pozdějším vyprávění.

„To není možné!“ zhrozila se tenkrát a pátrala v paměti, jak se to jen mohlo stát.

Mezitím předmět doličný zaujal i letargického pana doktora, který si navlékl rukavice, otisk prohlédl a osobně založil do nadepsaných desek. Na babičku šly mrákoty, když poznamenal: „To nic, madam, alespoň podle těch značek víme, že nemáte ploché nohy.“ Pak si něco s úšklebkem načmáral do karty (asi „Pozor na ni, nemyje se.“) a vypoklonkoval zděšenou babičku ze dveří.

Když potom pečlivě pátrala v paměti, co bylo skutečnou příčinou „černých nohou,“ vzpomněla si, že těsně před odchodem zaskočila do sklepa přiložit do pece. Tehdy měla na sobě domácí pantofle. Teplý popílek jí musel napadat mezi prsty. Nevšimla si toho, vyběhla po schodech, po paměti natáhla punčochy, sandály a hurá pryč. Každá noha, i ta sebečistší se při chůzi potí. A tak během cesty uzrálo pěkné bahínko...

Jsou lidé, na které se trapasy přímo lepí, jsou i tací, kteří většinou životních situací proplouvají s elegancí a noblesou.
Zatímco první zmiňovaná skupina je na maléry víceméně zvyklá, tu druhou může neplánovaná příhoda zdrtit a na dlouhá léta přivodit trauma.

Jak bojujete vy? Čelíte trapasům se zdviženou hlavou?  

           
   
01.09.2003 - Láska a vztahy - autor: Andrea Pencová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [152] Ťapina [*]

  Terezz: Dobrý, mně se povedlo jenom na záchod. Měli tam takové futuristické obrázky, že jsem z toho nějak nepochopila co je chlap a co ženská

  superkarma: 0 17.11.2003, 15:48:57
 2. [151] zindule [*]

  Ty moje trapasy taky stojí za to.

  superkarma: 0 17.09.2003, 19:02:46
 3. avatar
  [135] manki [*]

  A další, jednou jsem se synem, měl asi čtyři roky, potkala kamarádku, která měla dítě s černochem. Tehdy to nebylo tak časté. Byla to moc roztomilá holčička v kočárku, už seděla a syn chodil kolem kočárku a asi nemohl pochopit, jak to, že je tak černá. Pak se u ní zastavil, prstíčkem jí pohladil hřbet ruky, jak se držela boku kočárku a hned vzápětí se na prst podíval, jestli ho nemá taky černý. Asi si myslel, že je tak špinavá, no trapas, ale kamarádka se zasmála a pochopila.

  superkarma: 0 01.09.2003, 23:13:10

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [134] Suzanne [*]

  Majucha: No vždyť to u nás v podstatě znamená to samé: viz etymologický slovník - rychlý pohyb sem a tam

  superkarma: 0 01.09.2003, 23:06:11
 2. avatar
  [133] manki [*]

  Bezva jsem se pobavila a nařehtala, některé trapasy stojí opravdu za to Taky Vám jeden napíšu. Paní si v kabince zkoušela halenku, zaplatila a odešla. Za chvilku byla zpět a že asi u nás zapomněla brýle. Hned jsme s kolegyní i s tou paní začaly všude možně hledat, kde by ty brýle mohly zapadnout. Paní lamentovala, že je nutně potřebuje, že je asi někdo ukradl a co bude bez nich dělat. Najednou se na ni podívám - klasika, ona je měla zdvižené na čele. Chtělo se mi hrozně řehtat, ale musela jsem zachovat vážnou tvář a říct ji, že je má na sobě. Chvíli bylo ticho, mně to škubalo a najednou jsme se řehtaly všechny tři. Štěstí, že do obchodu zrovna nikdo nepřišel.

  superkarma: 0 01.09.2003, 23:05:14
 3. avatar
  [132] Suzanne [*]

  sjuu: au au au

  superkarma: 0 01.09.2003, 23:00:42
 4. avatar
  [131] sjuu [*]

  Válím se tady smíchy, tak taky přidam jeden trapas k dobru.
  Byly mi cca 3 roky (takový ten dobrý věk na večné dotazy) a jela jsem s mamkou ze školky, a nevinně jsem se jí na celý autobus zeptala: "Mamko kterou rukou si utíráš zadek?" Nevím proč, ale na další zastávce jsme vystupovaly.... :)

  superkarma: 0 01.09.2003, 20:47:06
 5. avatar
  [130] Sama [*]

  Jo a ještě jeden čerstvý, který si přinesla z čekárny od lékaře moje mamča. U nás na očním je to vždy na dlouho, takže čas čekání ubíjela pozorování asi tříleté , která byla nádherně opálená a měla na sobě bílé šatičky. Samozřejmě jí to nedalo a holčičce pochválila opálení. Beruška hned kontrovala tím, že julinku opálenou nemá a vykasala sukýnku. Chudák maminka se jala celé čekárně vysvětlovat, že holka je neposeda a že se jí fakt nepodařilo kalhotky obléct. Malé se snažila vysvětlit, že se julinka neukazuje. A co na to ? A proč maminko? Vždyť já si jí ještě nemusím holit jako ty!!!!!!!!!!! No v čekárně nebyl nikdo, kdo by se neřehtal na plné kolo a chudinka maminka bafla za ruku a myslím, že se modlila, aby až příště půjdou vystát frontu na oční, nepotkali nikoho z té čekárny :-)

  superkarma: 0 01.09.2003, 20:26:35
 6. avatar
  [129] Sama [*]

  Tak přidám taky mé trapasy: jako horlivý čtenář všeho co se dá přečíst, jsem si za dob komunistů sehnala ábíčko. Okamžitě jsem do něj zabořila hlavu a ..... narazila do sloupu teplovodu. Měla jsem pocit, že se dívá celé sídliště :-) Ve svých 16 letech jsem celá nedočkavá vyběhla ze školy ven, protože mě čekal , podotýkám, že byl leden, čerstvě napadaný sníh. A já honem, honem sjela schody před školou pěkně po p..., podotýkám, že jsem měla na sobě v té době módní šatovou sukni princesového střihu, takže nemusím dodávat, kde sukně skončila. se otočil, prudce předklonil a nějakou dobu dělal, že ke mně vůbec, ale vůbec nepatří :-))) No přežil to a jsme spolu do teď.

  superkarma: 0 01.09.2003, 20:20:19
 7. avatar
  [128] Lída [*]

  Jednou se k nám vypravil synovec na víkend.V 15ti letech to byl velký suverén.Když ho sestra nabádala,aby se zeptal řidiče autobusu,kam jede,odpověděl:"Mami,už jsem velkej,vždyť bych vypadal jako idiot." Samozřejmně se nezeptal.Jako idiot vypadal po půl hodině,když zjistil,že jede opačným směrem.

  superkarma: 0 01.09.2003, 20:14:36
 8. avatar
  [127] sjuu [*]

  Válím se tady smíchy, tak taky přidam jeden trapas k dobru.
  Byly mi cca 3 roky (takový ten dobrý věk na večné dotazy) a jela jsem s mamkou ze školky, a nevinně jsem se jí na celý autobus zeptala: "Mamko kterou rukou si utíráš zadek?" Nevím proč, ale na další zastávce jsme vystupovaly.... :)

  superkarma: 0 01.09.2003, 19:23:49
 9. [125] tventula [*]

  Já zažila trapas s mojí tehdy 4letou dcerou.Vystoupili jsme s manželem a dvěma dětmi na autobusovém nádraží.Bylo tam docela zalidněno.Manžel s kočárkem,já s dcerou za ruku.Rozvázala se jí tkanička,takže jsem ji posadila na lavičku,abych ji zavázala.A dcera nemeškala,aby manželovi dala najevo,že na nás nemusí čekat slovy:Taťko běž,my tě pak pohoníme.Nemusím dodávat,že to neříkala zrovna tiše.Horníci,kteří jeli do práce,se museli řehtat ještě po sfárání.

  superkarma: 0 01.09.2003, 18:16:02
 10. avatar
  [124] Křečkomyš [*]

  Jednou moje maminka usnula ve vlaku a vzbudilo ji hrozné chrápání. Jak tak rozlepuje oči, najednou zjistí, že na ni osazenstvo celého kupé upírá zrak. Nejenže chrápala ona, ale z úst jí vytékala příšerná slina . (Často tuhle příhodu dává k dobru, kdybych věděla, že by jí odhalení vadilo, tak to sem nenapíšu)

  superkarma: 0 01.09.2003, 18:01:14
 11. avatar
  [123] Landriel [*]

  Tak se taky pochlubím. Jednou k nám do práce volala nějaká paní kvůli reklamaci bot - byla to taková protivná uječená bába, která když mluvila, tak ji slyšel nejen ten, kdo měl sluchátko u ucha ale i celá kancelář. No, a chtěla kvůli těm botám kolegyňku. Tak jsem jí slušně řekla, že ji předám, dlaní jsem zakryla sluchátko a šeptám, "Andri, volá ta problémová baba s těma botama". A paní v telefonu to slyšela. Jasně, že na to kolegyni hned upozornila, bylo mi hrozně a jí taky.

  superkarma: 0 01.09.2003, 17:53:13
 12. avatar
  [121] Ťapina [*]

  Šéf mého jednou vyřizoval důležitý telefonát s německým klientem, jenže se snažil dělat víc věcí najednou (což chlapi neumí ) a v tom zmatku si spletl slova rufen a rauchen. Tudíž milému klientovi vykládal, že mu ještě zítra bude kouřit. Jelikož byl při hovoru několikrát přerušen, tak mu to pro jistotu párkrát zopakoval.

  superkarma: 0 01.09.2003, 17:31:49
 13. avatar
  [119] Sanofi [*]

  Mě se stal takový trapásek asi před 10ti lety.
  Já jsem od přírody docela oastýchavý tvor, moc se neprojevující. Jednou jsme takhle s manželem jeli do Ostravy na nákupy. Zpátky jel místenkoý autobus a protože se jinak nedalo, seděla jsem úplně jinde než manžel. Podotýkám, že my jsme místenky neměli. Po celodením lítání jsem byla docela utahaná,takže jakmile se autobus rozjel,začala jsem dřímat. Nebyla jsem sama,protože venku pršelo,bylo nevlídno,takže v autobuse spal skoro každý. Bylo ticho, že by člověk slyšel špendlík spadnout. Jak jsem tak klimbala, v tom polospánku jsem slyšela,jak nade mnou stojí nějací dva mladíci. Notnou chvíli si stěžovali, že musí stát a že jim někdo sedí na Místenkovém fleku. Nevím, co to do mě vjelo,ale já jsem v tom hrobovém tichu vyskočila ze sedátka a začala jsem lamentovat, že když mají mládenci nějaký problém,ať nepomlouvají a klidně se ozvou, že je mileráda na to své místo pustím. Hoši zůstali jako opaření a vůbec nechápali, co mi haraší. Oni si totiž povídali o úplně jiných věcech a to já v tom polospánku polodění slyšela nějaké hlasy za záhrobí:o)) Můj muž tenkrát koukal jako sova z nudlí a nechápal co blbnu. Autobus okamžitě přestal dřímal a sledoval, co to za rapla dělá povyk. Můj muž jen na mě pohlédl a řekl: "Prosím, Tě sedni si a spi". Myslím,že ti lidi v autobuse dlouho nechápali co se stalo. Zrovna tak jako Ti vyděšení mladíci nade mnou. Holt, trapas.

  superkarma: 0 01.09.2003, 16:48:44
 14. avatar
  [118] Crash_override [*]

  No... tak jsem prolítla pár trapasů... a některé jsou k neudržení. Taky bych ráda přispěla se svou troškou do mlýna.... Když jsem byla malá, jednou jsem jela s mamkou nakupovat do drogerie, cesta byla dlouhá a když jsem konečně dojely do obchodu, začala jsem být nerudná, chtěla jsem nějakou zábavu... Hádejte, co jsem si vyhlédla, je to malé, gumové, různé barvy, někdy to i voní... no prostě prezervativy a já v tom viděla úžasnou hračku, takže jsem jich pár pobrala ašinula jsem si to za mamku. Zrovnase bavila se známým, já před ní napochodovala a řekla jsem: Mami, já bych chtěla tyhle panáčky, můžeme si s nima doma hrát, ty s tátou si můžete hrát a já s Týnou (moje ségra) Ten hurónský smích celého obchoďáku nemohu reprodukovat... Už nikdy jsem tam nevkročila

  superkarma: 0 01.09.2003, 16:14:00
 15. avatar
  [115] piškotek [*]

  N asvůj jeden trapas stále vzpomínám. Nastoupila jsem do autobusu, byo mi asi 17 let. Jé a koukám kamarádka tři roky jsme se neviděli. Tak začnu normálně na ní mluvit: Ahoj, to je doba co jsme se neviděli. A jak se máš a kam, že to jezdíš na školu? No vyděšená spolucestující na mě koukala a teprve teď jsem si uvědomila, že mluvím s úplně cizou dívkou, na jednou jsem začala rozeznávat že to opravdu není má kamarádka. No omluvila jsem se jí, ale bylo mi velice dlouho trapně. A dodnes si v autobusu s nikým nepovídám jen když mě osloví ten druhý.

  superkarma: 0 01.09.2003, 15:48:16
 16. avatar
  [109] Haninka [*]

  na vysetreni u zenskeho doktora: jedna dotycna, ktera se jeste v kabince otrela zinkou, kterou mela v igelitaku v kabelce a nejakym zahadnym zpusobem si na ono misto prilepila znamku ROH...
  fismi:

  superkarma: 0 01.09.2003, 15:21:05
 17. avatar
  [107] Landriel [*]

  Fismi: bramborovej salát - se počůrám

  superkarma: 0 01.09.2003, 14:48:16
 18. avatar
  [98] Eva_CZ [*]

  Moje maminka u pokladny najednou zarvala na celou samosku : jeeeeeee, vy uz mate dukatky? Muzete mi jich dat pul kila???

  Myslela, ze UZ v lete maji cokoladove medajlicky, ktere jsme navlekali na nite a veseli na stromecek.
  Byly to samozrejme prezervativy.

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:57:14
 19. avatar
  [95] Leňa [*]

  Myslím že záleží jak se kdo k trapasu postaví a dotyčného ještě víc ztrapní. Já mám problémy s pravopisem a manžel si kuli tomu ze mě děla srandu a dává to k dobrému před ostatními a to mi je pak trapně.

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:54:13
 20. avatar
  [88] Motty [*]

  Nikdy nezampomenu na trapas, kterej se mi stal asi v 18 letech, i když teď se tomu s kámoškama řehtáme jak blázni. Byly jsme na čundru tři holky a těsně předtím jsme se vrátily z jakési brigády, kde se to hemžilo rasami všech národů. No a asi jsme jedna od někoho chytla vši. Všimly jsme si toho až na tom čundru a zjistily jsme, že už je máme všechny. Chytla nás panika a rozhodly jsme se okamžitě odvšivit. Potíž byla v tom, že široko daleko byl jen jediný obchod se smíšeným zbožím, kam jsme denně chodily nakupovat, takže ten jsme zavrhly. Jely jsme proto další den do většího městečka, kde se vyskytovala drogerie i lékárna. V drogerce nic neměli, tak jsme šly do lékárny a střihly si o to, která si o ten šampon řekne. Uvnitř bylo asi pět lidí, tak jsme se pořád ochomejtaly, jako že si něco prohlížíme, a když se lékárna vyprázdnila, kamarádka sebrala odvahu a na půl pusy skoro šeptem, VELMI NENÁPADNĚ, pronesla - prosím vás, máte nějaký šampon, třeba na vši? A ta prodavačka se zastavila, prohlídla si nás a na celej krám (kde už mezitím zase byli lidi) zařvala: Vašku, máme Orthosan? Tady slečny mají vši... No vyjely jsme jak fretky, ale šampon jsme dostaly
  A ještě jeden trapásek, to jsem byla ještě děcko, šla jsem pro něco s mamkou do kosmetiky a vzadu v pánským oddělení mě něco silně zaujalo. Byly to takový jako balonky se zvířátkama a různýma figurkama, no nemohla jsem od nich zraky odtrhnout a dožadovala jsem se vysvětlení, co to je. Rudá byla tentokrát mamka i prodavačka a mně došlo až o moc let později, co to vlastně bylo

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:26:14
 21. avatar
  [87] Eva_CZ [*]

  Majucha: Mojzis je vedouci ustavuuuuuuuuu..............uuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:22:59
 22. avatar
  [84] marcellina* [*]

  omlouvam se, ale nejak mi to blbne :-(((

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:15:39
 23. avatar
  [83] marcellina* [*]

  Muj si mne kvuli tomuto trapasu hodne dlouho dobiral ve stylu, jako ze jemu by se toto nikdy stat nemohlo, ze to tak delame enem my zbrkle zenske. Ovsem minuly tyden jsem mu poslala jakysi rozhovor mezi muzem a zenou (mozna ste to cetly, zena se pta muze, ma-li si dat chipsy i kdyz uz je tlusta atd... klasicka domaci slovni rozprava ) a on mi odpovedel ve smyslu: Ale milacku, to je hrozny, jak ti lidi ted zijou, nam se toto stat nemuzeme, my respektujeme dohody a vzajemne si rozumime. No na tom by nic nebylo, ale dal taky "Odpovedet vsem" a dostala to mimo jine aj moje mamča

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:14:48
 24. avatar
  [80] marcellina* [*]

  Muj si mne kvuli tomuto trapasu hodne dlouho dobiral ve stylu, jako ze jemu by se toto nikdy stat nemohlo, ze to tak delame enem my zbrkle zenske. Ovsem minuly tyden jsem mu poslala jakysi rozhovor mezi muzem a zenou (mozna ste to cetly, zena se pta muze, ma-li si dat chipsy i kdyz uz je tlusta atd... klasicka domaci slovni rozprava ) a on mi odpovedel ve smyslu: Ale milacku, to je hrozny, jak ti lidi ted zijou, nam se toto stat nemuzeme, my respektujeme dohody a vzajemne si rozumime. No na tom by nic nebylo, ale dal taky "Odpovedet vsem" a dostala to mimo jine aj moje mamča

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:06:22
 25. avatar
  [77] marcellina* [*]

  Muj si mne kvuli tomuto trapasu hodne dlouho dobiral ve stylu, jako ze jemu by se toto nikdy stat nemohlo, ze to tak delame enem my zbrkle zenske. Ovsem minuly tyden jsem mu poslala jakysi rozhovor mezi muzem a zenou (mozna ste to cetly, zena se pta muze, ma-li si dat chipsy i kdyz uz je tlusta atd... klasicka domaci slovni rozprava ) a on mi odpovedel ve smyslu: Ale milacku, to je hrozny, jak ti lidi ted zijou, nam se toto stat nemuzeme, my respektujeme dohody a vzajemne si rozumime. No na tom by nic nebylo, ale dal taky "Odpovedet vsem" a dostala to mimo jine aj moje mamča

  superkarma: 0 01.09.2003, 12:49:26
 26. avatar
  [76] marcellina* [*]

  No trapasu mam taky par .-) Zrovna nedavno, mi kamaradka posilala foto svyho novyho objevu a ja ve snaze ji ho co nejlepe okomentovat a zhonotit, tak jsem ji pisala jakej to je fesak a proc ma na sobe zrovna gumove boticky a teplakovy oblecek a coze to je za ditko, ktere se batoli po jeho levici, jsem klikla na tlacitko odpovedet vsem a nejakym nedopatrenim se muj komentar dostal nejen na jeji adresu, nybrz i na jeho adresu . Kamoska to nastesti urovnala, jinak by mne asi

  superkarma: 0 01.09.2003, 12:45:09
 27. avatar
  [75] Viv [*]

  Omlouvam se, misto tam melo byt .. a jeste to tam mam dvakrat... musim si zmenit refreshovani... sorry, to nebylo kvuli soutezi

  superkarma: 0 01.09.2003, 12:44:39
 28. avatar
  [74] Viv [*]

  Hm, muj milovany udelal trapas svym rodicum jeste jako prtas... Jeli tramvaji a tchan ukazoval tchyni nejaky panelak, kde kdysi davno bydlel... a muj, tankrat asi 2 lety, zvedavy milacek (ta zvedavost mu zustala dodnes )na celou tramvaj vykrikl zoufalym hlasem:"Ukazte! Ukazte mi kde bydli muj tatinek!!!" Tchyni si pry vsichni prohlizeli takovym zpusobem jakoze - hnusna zenska, taha se s chlapama a chudak klucina ani nevi, kde mu bydli vlastni tatinek

  superkarma: 0 01.09.2003, 12:42:59
 29. avatar
  [72] Kájina [*]

  chudak babicka to asi musel byt hrozny sok ...a co jak se doktor tvaril,kdyz tam sla priste jinak trapasy taky zazivam,ale vubec,ale vubec je nemam rada

  superkarma: 0 01.09.2003, 12:39:52
 30. avatar
  [69] kubikm [*]

  Jo, to jsem byla krátce ve firmě, pochválila jsem kolegyni syna a tvrdě jsem narazila - byl to o 15 let mladší manžel tehdy to ale nebylo zvykem, vůbec mě to nenapadlo - měla jsem nepřítele č.1, ani jsem nevěděla jak

  superkarma: 0 01.09.2003, 12:35:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme