.

Bojíte se? Hrůzná dovolená 2009

Cestování

Bojíte se? Hrůzná dovolená 2009

Dovolená

Letošní rok začal z hlediska zahraničních dovolený sympaticky: Chorvatsko slevilo na svých nesmyslných požadavcích a začalo opět pouštět turisty na lákavé levné pláže v hojnější míře. Přesto jsou ale některé zprávy ze vzdálených krajin smutné...

Co nás letos postihlo?

 • Prasečí chřipka - zákeřný virus, který jeden člověk přejde takřka bez povšimnutí, druhého bez okolků zabije. První výskyt byl zaznamenán 18. března v Mexiku a USA, ale nyní se již natolik rozšířil, že se s ním můžete setkat i u nás. Prozatímní smutná statistika: 135 mrtvých na celém světě a 23 400 nakažených.
 • Pád letadla Air France - největší letecké neštěstí, které kdy Francii postihlo, znovu otevřelo otázky o bezpečnosti letecké přepravy. Co se stalo, to stále nevíme. Airbus nad Atlantikem ani nestihl vyslat nouzový signál. Při katastrofě nejspíš zahynulo 228 lidí.
 • Zemětřesení v Itálii - ve střední části malebné a historií potkané Itálie došlo ke katastrofě, která si vyžádala 229 obětí, 17 tisíc lidí zůstalo bez střechy nad hlavou. Zemětřesení usmrtilo i dva české studenty...
 • Cyklon Jade - nejméně osm mrtvých a tři tisíce lidí bez domova, to je smutná bilance tropické bouře Jade, která v dubnu postihla Madagaskar.
 • Teroristické útoky - ať už jde o větší hrozby, nebo „jen" o drobné maniaky, jakými byli letos zabiják na střední škole v Německém Winnendenu s patnácti oběťmi na triku, či agresor, který s nožem napadl jesle v belgickém Termonde a zranil okolo dvaceti lidí, z nichž tři zranění podlehli - muž bezhlavě bodal do dětí i dospělých.

 

Zrušila byste plánovanou dovolenou kvůli hrozící katastrofě?

Možnost%
Ano.25,4
Ne.9,9
Záleží na tom, jaká katastrofa by to byla.64,8

 

Všechna tato neštěstí v nás vyvolávají jistou nedůvěru k cestování. I v naší zemi dochází k různým katastrofám, přesto nás podobné zprávy zneklidňují. Vyrazili jsme proto na malou anketu, abychom zjistili, zda jste se nechali podobnými zvěstmi ovlivnit...

Kristýna

Kristýna

Letos to bude mix - pojedu po republice i k moři. Rozhoduji se podle nálady a podle financí, katastrofy mě přímo neovlivní, ale v člověku ta informace podvědomě zůstává. Registruji ji, ale hystericky se jí nedržím.

Zdeněk

Zdeněk

Vyrazím na dovolenou jen v Čechách. Můj výběr ovlivňuje počasí, nálada a finance. Lokální katastrofy mě od návštěvy naplánovaného místa asi většinou neodradí.

Marie

Na dovolenou vyrážíme do Čech i do zahraničí, konkrétně na italskou Ischii. O katastrofy se zajímám, ale neřeším je. Na dovolenou poletíme, i když teď nedávno spadlo letadlo, a to, že bylo zemětřesení v Itálii... to může být i u nás.

Marika

Letos jedeme do Chorvatska na pláž. Ráda jezdím k moři. Katastrofy mě určitě ovlivňují, do Chorvatska pojedeme po vlastní ose, není to daleko. Bála bych se letět, když spadl ten francouzský Airbus.

Stanislava

Já mám malou vnučku, tak s ní pojedu levně letecky do Bulharska k moři. Letět se nebojím, víte, to bych se musela bát vyjít ven na ulici, ale do Mexika bych třeba nejela. Takže ano, katastrofy mě trochu ovlivňují, ale záleží na tom jaké katastrofy.

Někteří námi oslovení lidé se nechají katastrofami ovlivnit více, jiní méně, jak jste na tom vy? Ovlivňují vás neblahé zprávy z médií při výběru dovolené? Zrušila byste například po výskytu prasečí chřipky cestu do Mexika? Zjišťujete si dopředu, jaké katastrofy mohou hrozit ve vámi zvolené destinaci?

   
09.06.2009 - Zahraničí - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Cinderela [*]

  Neblahé zprávy na mě určitě působí.Asi se mám příliš ráda, takže třeba vytouženou dovolenou bych zrušila.

  superkarma: 0 28.06.2009, 18:51:30
 2. avatar
  [6] Avilo [*]

  Určitě s enebojím a nic si nezjišťuji. Co se má stát se prostě staneSml80

  superkarma: 0 27.06.2009, 11:12:55
 3. [5] libuno [*]

  Nenechávám se ovlivňovat zprávami. Ale není to příjemné, pokud takové zprávy dorazí. Do letadla by mě nikdo nedostal, takže není co řešit. Teď je prasečí chřipka, předtím ptačí. Jsem zvědavá, jaká bude další. Ono stačí, že vás něco nepříjemného potká. Nám kleklo auto na 63. kilometru na dálnici z Brna do Prahy a stálo nás to 10 tisíc (odtah). Také katastrofa, ale pro peněženku!

  superkarma: 0 22.06.2009, 22:21:17
 4. [4] orangutan [*]

  k moři jedu,letos neletíme,ale spíš peníze nejsou.Na ten strach,co se má stát,to se stejně staneSml16

  superkarma: 0 09.06.2009, 23:45:33
 5. avatar
  [3] denkas [*]

  nejsou many,tak to neřešim! V česku je taky hezky!

  superkarma: 0 09.06.2009, 22:56:52
 6. avatar
  [2] wolves13 [*]

  Co v cizině, ještě bych moři chytla nějaký to Aids..Sml16

  superkarma: 0 09.06.2009, 17:59:47
 7. [1] Anai [*]

  Mexiko bych asi zrušila, příští zimu, kdy jezdíme na dovolené, snad už bude vymýcena, takže možná... no a dopředu si rozhodně nic nezjišťuju, radši Sml58

  superkarma: 0 09.06.2009, 13:33:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme