Bulvár

Bojíte se doktora? Děláte dobře

 

Milujete doktora House a jeho břitký humor? Sledujeme-li takového lékaře na obrazovce v pohodlí svého domova, jeví se nám zřejmě poněkud jinak, než kdybychom seděli na židli v jeho ordinaci. Je to jen seriálový herec, řeknete si. Ale pozor! V ordinacích se pohybují i skuteční lékaři podobného ražení.

 

Lékaři jsou různí. Jeden soustředěně mlčí, druhý si zpívá božského Káju, další ze sebe chrlí jeden vtip za druhým. Ale co je nejdůležitější – jsou to stále jen lidé, kteří tu a tam mají prostě „svůj den“. Jak to může dopadnout, když má doktor smysl pro černý humor a zrovna se mu nechce držet ho na uzdě?

 

Příběh první: Nechybí vám pacient?

Ve čtvrtém patře nejmenovaného nemocničního zařízení zvoní telefon. „Úrazové oddělené, prosím.“

„Tady chirurgie. Sestři, nechybí vám pacient?“

„Asi ne, proč?“

„Tak se jděte ještě jednou podívat. My tady dole jednoho máme, ale na žádném oddělení nikdo nechybí. A odsud z přízemí být nemůže.“

O pár minut později zvoní telefon na chirurgii. „Úrazovka. Máte pravdu, pane doktore, jeden tu chybí…“ 

„Tak si ho přijďte posbírat pod okna.“

 

Mezitím se nad pacientem, který se nyní rozkládal na ploše několika čtverečních metrů, sešel hlouček několika doktorů, z nichž jeden praví mladému medikovi po pravici: „Tak tady máte váš první exitus, mladíku.“

„A… a budeme resuscitovat, pane doktore?“ táže se nesměle student, načež se lékařovo obočí mírně pozdvihlo. Zadíval se dlouze do očí medikových a hlesl: „A co na tom chcete resuscitovat? Tady mozek, tady mozek, támhle mozek.“

 

Příběh druhý: Večeře

 

Kdo by nebyl na konci dne po náročné službě unaven? Protože lékaři jsou vesměs dobrosrdeční lidé, hledají i za těchto okolností způsob, jak unavené zdravotní sestry (případně bratry) rozptýlit. A někteří dobře vědí, jak na věc.

 

Doktor, o kterém je nyní řeč, na konci náročné služby přislíbil sestřičkám na pooperačním oddělení, že jim pomůže s rozdáváním večeří. V den, kdy naprostou většinu lůžek zaplnili nechodící pacienti po amputacích, úrazech, či z jiných důvodů nepohybliví, to přišlo vážně vhod. A jak slíbil, tak udělal.

 

S úderem šesté hodiny večerní se v doprovodu řinčícího kovového vozíku s jídlem zastavil uprostřed chodby, rozhlédl se na obě strany. Nikde ani ruky, ani nohy, nikde ani živáčka (dokonce ani mrtváčka). Vítězoslavně si promnul ruce a zplna hrdla zvolal: „Večeřééé. A kdo si pro ni nepřijde, nedostane najíst!“ Během vteřiny pomocnou ruku pana doktora připomínaly jen vrzající „lítačky“.

 

Příběh třetí: Změříme vám puls

Víte, jak zvládnout neposlušnou adolescentní dívku? Důkladně jí změřte puls a bude po starostech.

 

Jak jsme se mohli v prvním příběhu přesvědčit, nemívají to medici zrovna lehké. Ještě hůře než před „svou“ první mrtvolou se ale mohou cítit ve chvíli, kdy před nimi v lehkém pyžámku sedí rozverná dospívající dívka. Správný doktor, byť budoucí, si ale musí umět poradit i s bránícím se pacientem.

 

„Slečno, budeme vám měřit puls. Tady Tomáš vám ho změří,“ pravil lékař mezi dveřmi, přičemž postrčil studenta dál do pokoje. Přistoupil k lůžku, naučeným hmatem ji uchopil za zápěstí, pohlédl na hodinky a v duchu počítal. „Pět, patnáct, šedesát, sto dvanáct…“ snažila se ho rozptýlit. Sevřel jí zápěstí silněji.

„Au!“ Vykřikla a vyškubla se mu.

„Slečno, tímhle způsobem to nezměříme nikdy,“ řekl s klidem a znovu stejným hmatem uchopil její zápěstí. Zase o něco pevněji.

„Dvanáct, patnáct, tři, sto šedesát,“ pokračovala ve své hře. Nereagoval. Rozhodla se zvolit jinou cestu. „Auuu, to bolííí, škrtíš mě. Modrá mi ruka… Ucpal jsi mi tepnu, upadne mi zápěstí… Uškrtíš mi ruku!“ volala stále dokola a snažila se opět vyvléknout svou ruku z pevného sevření. „Ty vůbec neumíš měřit tep!“

„Tak dost!“ pronesl hromovým hlasem. „Ještě jednou, a změřím ti ho na krku.“

 

A pak se jich člověk nemá bát.

 

Jaký je váš lékař? Má nějaký neobvyklý zvyk?

   
23.01.2009 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [36] Aktij [*]

  Simba: když doktoři chtějí, abychom byli tupci, tak se třeba hned podřídila

  superkarma: 0 26.01.2009, 18:23:41
 2. avatar
  [35] Simba [*]

  rozina: PMS?

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:01:59
 3. avatar
  [34] Meander [*]

  rozina: Uber trochu. Vypni Caps Lock, zapomeň na vykřičníky a třeba to po tobě půjde číst.

  superkarma: 0 26.01.2009, 15:53:34
 4. [33] rozina [*]

  HM, DOKTORY NEMÁM RÁD!! aLE POTŘEBUJI JE - TAK TAM MUSÍM. oNI CHTĚJÍ, ABYCHOM BYLI TUPCI, NA VŠECHNO KÝVLI. kDYŽ MAJÍ PACIENTA INFORMOVAT TAK TO NEDĚLAJÍ. kDYŽ SI INFO ZJISTÍTE - DNES BĚŽNĚ NA INTERNETU- TAK ZUŘÍ, JELIKOŽ SE DOZVÍTE, JAKÉ UTREJCHY VÁM DÁVAJÍ, A NEMĚLI BY. a PAK JEN LAKONICKY- TEDY SDPÍŠ ZUŘIVĚ KONSTATUJÍ, ŽA VÁM BY TEN INTERNET MĚLI ZAKÁZAT. proč ?? dĚLALA JSEM CELÝ ŽIVOT V PENĚŽNICTVÍ A TAK VÍM, ŽE CO SE TÝKÁ PENĚZ CHCE MÍT KAŽDÝ - I DOKTOR JISTOTU, ŽE JE MÁ V DOBRÉ BANCE, ZA DOBRÝ ÚROKY ATD...
  a MY PÁNI DOKTOŘI---!!! NADLIDI ..---... NEMÁME CHTÍT MÍT SVÉ DRAVÍ V DOBRÝCH RUKÁCH , S DOBRÝMI LÉKY- KTERÉ KDYBY POTŘEBOVAL MIMICHODEM NĚKDO Z VAŠICH BLÍZKÝCH BY JSTE ihned NAORDINOVALI. žIJETE V PRAVĚKU - ZA TOTÁČE- KDY BYLA PROTEKCE JAKO HROM,. aLE JÁ SI DNES RÁD PŘIPLATÍM, JEN ABYCH MĚL KVALITU, NADSTANDARD... PROSTĚ ABY MOJE ZDRAVÍ, KDYŽ UŽ JE TŘEBA, MĚLO PERFEKTNÍ POMOC.
  s n a ž t e se TO PÁNI DOKTOŘI POCHOPIT A NE NÁS URÁŽET, KDYŽ TAKOVOHLE VĚC OD VÁS vyžadujeme !!!!!!!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 26.01.2009, 14:27:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [32] wich [*]

  K lékařům ráda nechodím, ale co se dá dělat. Co jsem se dostala do rodiny lékaře, tak ještě o něco víc (neb se dozvídám, co bych radši vědět nechtěla ).
  Moje praktická je hrozná, ale věci, ke kterým bych šla k ní, řeším s partnerovým tatínkem. Koukala jsem, že má i na těch níže uvedených stránkách dobrá hodnocení Inu kvalitní lékař se pozná. Gynekologa, zubařku i orthopeda mám jedny z nejlepších v kraji, takže taky spokojenost.

  superkarma: 0 25.01.2009, 16:45:19
 2. avatar
  [31] Dášule [*]

  V nemocnici jsem měla smůlu spíš na sestry než na doktory. Měla jsem doktorku - jako lékařka byla velmi dobrá, ale problém byl v tom, že jsem k ní dojížděla a ona se řídila jednou starou písničkou , kde muž zpívá o své dívce "pro ni ovšem čas nehraje roli" Takže třeba zaspala, přijela pozdě, s někým se vykecávala a mně o 3 minuty ujel autobus a na další jsem čekala 3 hodiny. Dělala i alternativu a dobře. Po přestěhování jsem k ní ještě jezdila, ale po pobytu v nemocnici, kde mi řekli, že budu chodit na pravidelné kontroly jsem se poptala po okolí a zkusila jednoho lékaře. Je výborný. Dodržuje pracovní dobu, do práce přijde spíš dřív, nevybavuje se o dovolené, ale o tom, co člověku je a měnila bych jej jen nerada. Když k němu přešel manžel, byl u vytržení nad vstupní prohlídkou. K zubaři mě doporučila moje známá v době, kdy jsem byla opravdu zoufalá. Takového jsem nezažila. Dělá si legraci a když viděl můstek, který mi dělala jedna doktorka, tak si začal zpívat Žralok zuby má jak nože. Před vánocemi byl u něj manža, ošetřil jej a řekl, že kdyby to o vánocích bolelo, tak má zavolat a sejdou se v ordinaci, ale prý ať se pokusí nevolat na Štědrý den v 6 večer, to večeří. Vím o paní, kvůli které přišel do ordinace na velikonoční pondělí, protože odjížděla do ciziny. A kvůli implantátům jsem poznala toho nejlepšího implantologa u nás. Je věcný, příjemný, všechno vysvětlí. Ale poznala jsem také lékaře, který mi o půlnoci, když mě přivezli na urgentní příjem s bolestí na plících řekl, že na rentgenu žádný nález není, ať si zajdu na pohotovost, aby mě poslali do nemocnice s jinou diagnózou. Za necelých 12 hodin nato mi jinde diagnostikovali rozsáhlou oboustrannou plicní embolii.

  superkarma: 0 24.01.2009, 10:52:47
 3. avatar
  [30] Ch.Z. Kochanská [*]

  Ťapina: I můj gynekolog, od vedle, dopadl s 91% pěkně. Ovšem praktická je hodnocena negativně. Ještě, že tam moc nechodím.

  superkarma: 0 23.01.2009, 20:59:58
 4. avatar
  [29] paníliška [*]

  Eirin: To moje zubařka taky.

  superkarma: 0 23.01.2009, 17:46:26
 5. avatar
  [28] átéčko [*]

  Eirin: Nejsi náhodou z UH?

  superkarma: 0 23.01.2009, 13:40:18
 6. avatar
  [27] Meander [*]

  Manx: Jméno!
  Já se taky dočetla zajímavé věci o některých borcích, co se mě pokoušeli zabít

  superkarma: 0 23.01.2009, 13:13:59
 7. avatar
  [26] psycho [*]

  S doktory moc zkušeností nemám, nepotřebuji je. Ale než chodit s nějakou nemocí k našemu závodnímu doktorovi, to se radši přepíšu k dr. Mengelemu.

  superkarma: 0 23.01.2009, 12:19:33
 8. [25] bruna [*]

  kareta: Vsimla jsem si, ze tam vychvalujou lidi hlavne ty mezilidske a komunikacni aspekty, tu odbornost asi ale je tezke dobre posoudit. Supr hodnoceni tam mel i jeden doktor, kterej pulce me rodiny diagnostikoval a lecil nemoci uplne blbe. Ale asi je prijemnej. Kazdopadne neschopenky pry pise velmi ochotne

  superkarma: 0 23.01.2009, 11:17:20
 9. avatar
  [24] ToraToraTora [*]

  My máme ortopeda, že by mu člověk odpustil všechno...i tu imrvere nepříjemnou sestru

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:48:49
 10. avatar
  [23] kareta [*]

  já mám zkušenost, že vychvalovaný MUDr. mi bývá lehce nesympatický a ten obávaný hulvát mi sedne

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:46:49
 11. avatar
  [22] shb [*]

  Aja: dobrý stránky! už jsem tam zhodnotila paní doktorku

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:44:38
 12. avatar
  [21] Ťapina [*]

  Jinak koukám, že moji doktoři jsou v pohodě, ten gynekolog, o kterém se mnozí vyjadřovali nedůvěřivě, protože nemá v čekárně fronty na x hodin a objednací lhůty půl roku, má prevít jeden ještě k tomu +98 %

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:29:56
 13. avatar
  [19] Ťapina [*]

  Aja: To je dobrá stránka. Našla jsem tam doktorku, od které Egi utekl... a nebyl sám

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:25:38
 14. avatar
  [18] Aja [*]

  Koukala jsem na znamylekar.cz, co tam kde píšou o těch, které znám

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:18:45
 15. avatar
  [17] shb [*]

  Manx: je to hrůza, zrovna v úterý jsem byla po 30 letech! u lékařky, ne doktorky na baterky standardního západoevropského typu, ale u lékařky, která léčí a hledá příčiny nemoci, nemaskuje a neřeší následy a průvodní jevy, ale má mozek přemýšlí a hlavně taky s pacientem komunikuje, no byla jsem jak ve snu

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:18:41
 16. avatar
  [16] Aja [*]

  Galadriel: Tohle můj zubař dělá taky!

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:17:43
 17. avatar
  [15] shb [*]

  AnimeOtaku- nebo dna? nebo alergie na něco...

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:16:00
 18. avatar
  [13] shb [*]

  ale jinak by to bylo hutný téma- teda aspoň u mně, mohla bych vyprávět sáhodlouze..
  Doktora House sleduju

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:15:21
 19. avatar
  [12] kareta [*]

  Anime Otaku: dobrá revmatologie je prý v hradci

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:10:34
 20. [11] Anime Otaku [*]

  Tak nevím, kdyby sme tu měli nějakého doktora jako je House a měl i stejnou úspěšnost diagnostiky a léčby, tak bych i omluvila že je to hnusnej parchant . Protože moje sestra už asi 8 let trpí bolavýma boulema na nohou, ketré se objevují a ztrácejí a žádný doktor nezistil, co jí vlastně je, jen díky antibiotikům přišla o polovinu vlasů a každou nemoc, která se v okolí 100 kilometrů kolem ní objeví, hned chytne v nejtěžší podobě.

  superkarma: 0 23.01.2009, 10:07:59
 21. avatar
  [10] Eirin [*]

  Můj bývalý zubař spáchal sebevraždu.

  superkarma: 0 23.01.2009, 09:58:47
 22. [9] gentiana [*]

  Evo Soukupová, vtipy dobré, ale toho, kdo píše nadpisy, byste měla zfackovat. Nebo si je pište sama.

  superkarma: 0 23.01.2009, 09:41:28
 23. avatar
  [8] kareta [*]

  Suzanne: nééé, obvodní N gyndě civím do stropu a nevnímám nic, kromě slov hotovo

  superkarma: 0 23.01.2009, 09:29:14
 24. avatar
  [7] Suzanne [*]

  kareta: nemluvíš o gynekologovi, že ne?

  superkarma: 0 23.01.2009, 09:24:17
 25. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Eva_Fl: můj zubař mi vypráví strašidelné historky o patologickém průběhu hojení, které přednáší studentům

  superkarma: 0 23.01.2009, 09:23:56
 26. avatar
  [5] Midsummer [*]

  Doktorů se nebojím páč k nim nechodím.

  superkarma: 0 23.01.2009, 09:07:35
 27. avatar
  [4] kareta [*]

  Můj lékař mi upřeně hledí do očí a drží za ruku

  superkarma: 0 23.01.2009, 08:14:11
 28. avatar
  [3] Dudlajlama [*]

  Eva_Fl: porad lepsi nez muj zubar, ktery se mnou mohutne konverzuje a klade otazky, na ktere s plnou hubou nemuzu odpovedet. Napadaji me pochopitelne ty nejvtipnejsi, breskne a znale tematu a kroutim se jako pidala, ze je nelze uplatnit

  superkarma: 0 23.01.2009, 02:44:49
 29. avatar
  [2] zlato [*]

  Eva_Fl: Radosti,ze te vidi?

  superkarma: 0 23.01.2009, 00:29:10
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Muj zubar si piska.

  superkarma: 0 23.01.2009, 00:24:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme