Nemoc

Už před časem jsem oslavila „abrahámoviny“ a opravdu to už není, co to bývalo. Ale pořád to není nejhorší, zdaleka si nestěžuji tolik jako mé vrstevnice. Jenže…

Můj otec zemřel na rakovinu tlustého střeva. Trpěl jí minimálně 17 let, ale nakonec se doktoři domnívali, že i jeho mnohem starší problémy s ledvinami mohla už tenkrát způsobit tato zákeřná choroba.

Když zemřel, byl rakovinou doslova prolezlý. Metastáze se mu objevily postupně v žaludku, dvanácterníku, na plicích, na mozku… Paradoxně umřel na selhání srdce, poté, co se dozvěděl právě tuto diagnózu.

Dobře si vzpomínám, jak jeho onemocnění začalo – v podstatě měl neustále průjem. A já jsem začala mít stejný problém už před čtyřmi lety. Dokonce jsem se několikrát odhodlala a požádala svého praktického doktora a o testovací soupravu, ale nikdy jsem se k „samovyšetření“ nakonec neodhodlala. Prostě se bojím.

Kdosi mi nedávno řekl, že to nemusí být rakovina, dokonce věděl i název údajné choroby, ale já ho zapomněla a stejně si myslím své. Nikdy jsem nebyla ani na mamografu. Asi bych neunesla vědomí, že mám rakovinu. Přitom se říká, že dcera dědí choroby po otci, syn po matce. Takže mám jasno…

Markéta

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz. Svoje texty můžete doplnit i obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

Reklama