Domácnost

Bojím se o jejich zdraví

„Když se u nás doma začala v zimě zevnitř rosit okna, zpozorněla jsem. Náš dům dostal na podzim nová okna i zateplení a tak jsme se těšili, jak ušetříme. S prvními kapkami na oknech ovšem přišly další a tak jsem se po poradě s rodinou pokusila více větrat. Bohužel ani to moc nepomohlo. Navíc mám doma dva malé rošťáky, a tak si nemohu dovolit větrat tak úplně naplno. Po čase se pod parapetem a v rohu za nábytkem objevila plíseň. Co s ní? Naše malé děti to dýchají. Jak se jí zbavit?“ 

plísněPlísně létají vzduchem v podobě spor, vyskytují se všude okolo nás, ale rozrostou se až v momentě, kdy mají ideální životní podmínky. Nadměrná vlhkost vytváří právě to ideální prostředí, ve kterém snadno mohou růst. Aby se z obyčejné spory plísně stala „plesnivá mapa“ tak, jak ji známe, musí mít dostatek vody. Proto se plísně nejčastěji vyskytují na místech, kde je menší proudění vzduchu a lépe se tam drží vlhkost, jako jsou rohy za nábytkem, pod vanou, nebo na jiných skrytých místech.  

Různé druhy plísní jsou příčinou mnoha onemocnění a zdravotních komplikací. Nejčastějšími obtížemi jsou alergické reakce, bolesti hlavy, nevolnost, dýchací obtíže, kašel a astma. Plíseň na stěně či za vanou do našeho domova nepatří, ale to se mnohem lépe řekne, než udělá.  

Plíseň, co s ní? 

plíseňKdyž se plíseň objeví, je potřeba jednat rychle. Je nutné se plísní zbavit. Ideální je použít některý z přípravků na plísně, například Ceresit STOPPLÍSNI ALL IN ONE. Sprej přímo nastříkáte na plesnivé místo, necháte 5 – 10 minut působit a pak hadříkem nebo kartáčkem setřete. Pokud je potřeba, aplikaci opakujete.  

Aby se plíseň nevracela 

Aby se ale plíseň nevracela a neměli jste ji tam za pár týdnů znovu, je potřeba vytvořit takové prostředí, ve kterém se plísním moc nedaří. Plísně potřebují ke svému životu nadměrnou vlhkost, proto je důležité udržovat doma optimální vlhkost. Pomáhá intenzivní větrání, kdy např. na několik minut otevřete okna dokořán. Toto by bylo vhodné opakovat několikrát denně. Bohužel tím se připravujete o drahé teplo.  

Dalším řešením je pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°.  Ceresit pracuje na bázi speciálních tablet, které díky otvoru a speciálnímu tvaru přístroje pohlcují maximální množství vlhkosti ze vzduchu a sráží ji v tekutinu.  

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° účinkuje ihned po instalaci. Stačí vyjmout tabletu ze sáčku, vložit ji do přístroje, zaklapnout a již začíná pracovat. Ve spodní části přístroje se začínají objevovat první kapky.  

plíseň

plíseˇvKvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek. Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští a obsah nádoby se po naplnění jednoduše vylije do toalety nebo umyvadla. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tabletu. Tableta navíc napomáhá i k neutralizaci pachů. Nyní připravil Ceresit speciální limitovanou edici s další tabletou navíc.  

Vytvořte pro svou rodinu zdravý domov. 

Více informací najdete na stránkách www.stop-vlhkosti.cz

   
24.02.2016 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Lídy [*]

  U jednoho plastového okna se nám taky začala dělat plíseň, naštěstí je to jen malá ploška v rohu, tak snad s tím půjde něco udělat.

  superkarma: 0 24.02.2016, 18:25:33
 2. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  to se stává,dům je tak zatěsněný že nevětrá,jako by byl v idelitovém sáčku,chybí mikroventilace Sml68

  superkarma: 0 24.02.2016, 17:12:46
 3. [4] Bébina [*]

  Pěkná reklama, ale pořádné větrání je pořádné větrání a lze to i s malými dětmi. Pěkně 3x denně okna na pár minut dokořán a udělat průvan. Nikdo neříká, že zrovna v tom průvanu musí sedět díte, jistě lze jít na chvíli do jiné místnosti. A pak to chce vlhkost doma záměrně nevytvářet. Tedy nesušit doma prádlo, nemít byt samou kytku, pokud je digestoř s odtahem do komína pak jí při vaření používat, nebo alespoň po vaření pořádně vlhkost vyvětrat, stejně tak po koupání. Vím o čem píšu, bez toho abych větrala, bychom doma shnili.

  superkarma: 0 24.02.2016, 11:40:15
 4. [3] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 24.02.2016, 09:29:19
 5. avatar
  [2] datura [*]

  My jsme si nechali udělat trijitá skla a je po problémech. Když jsme měli jen dvojitá, vnitřní se nám potila, namrzala a tvořila se plíseň, teď už máme několik let pokoj.Sml16

  superkarma: 0 24.02.2016, 08:47:58
 6. avatar
  [1] risina [*]

  Zřejmě byla špatně udělaná ta nová okna a zateplení Sml80.

  superkarma: 0 24.02.2016, 00:47:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme