Bulvár

Bojí se samoty

 

Zdravím redakci,

dnešní téma jsou naše přání. Proto jsem se rozhodla podělit se s vámi o svoje přání.

Moje máma se před 8 lety rozvedla. Zůstala se mnou a se starším bráchou sama v bytě 3 + 1. S rozvodem jsme se všichni vyrovnávali po svém, ale zvládli jsme to.

Jak šel čas, našel si můj brácha přítelkyni, odstěhovali se a mají mimčo. Verunce je teď už rok a půl a moje máma je do ní blázen. Má ji strašně ráda, ráda se o ni stará a blbne s ní.

V tom by problém nebyl. Ale já jsem si našla přítele (chodíme spolu už téměř dva roky). Mamka ho má ráda, to je taky v pohodě. Ale mamka se bojí, že zůstane sama. Očekává, že s ní zůstanu.

Jenomže nedokáže pochopit, že s ní nechci bydlet. Nechci není to správné slovo, vím, že kdybychomsi zařídili společnou domácnost, tj. já, mamka a můj přítel, že by to nefungovalo. Jenomže když si chci s mamkou promluvit a snažím se jí vysvětlit, že to nepůjde, začne akorát brečet a vyčítat mi, že čekala, že s ní jeden z nás (já nebo brácha) zůstane. Nenechá si vysvětlit a nechce pochopit naše důvody.

Mamka přítele nehledá, žádnýho nechce. Rozhovory nikam nevedou a já nevím, co mám dělat. Zatím se nikam nestěhuji a ani prozatím nechci, ale přesto vím, že v blízké budoucnosti se tenhle problém bude muset vyřešit. Proto moje největší přání je, abychom všechno vyřešili k oboustranné spokojenosti.

Díky, že jsem si mohla vylít srdíčko.

   
25.05.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Smajlinka [*]

  Typický příklad, kdy si matka udělá partnera ze svého dítěte a rovnocenného nehledá, protože navázat partnerský vztah je přecejen složitější, žejo...

  superkarma: 0 26.05.2005, 08:15:08
 2. avatar
  [8] Žábina [*]

  neměla by tě takhle citově vydírat i když je to pro ni těžké
  zkus mamince vysvětlit, že tím že budeš mít svou domácnost, se s ní nepřestaneš stýkat...že ji budeš stále navštěvovat a tak...

  superkarma: 0 25.05.2005, 20:48:26
 3. avatar
  [7] miluska [*]

  Máme tri deti-dcera vdaná cca 300km,syn v Anglii už 8 rok a ta nejmladší taky asi nezustane a co-každý má právo si to zarídit po svém,nechtela by som,aby kvuli mne slevovali ze svýchnároku a beztak se rádi vrací domu.Nikoho neomezovat a sám nebýt omezován-dneska ani ta dálka není problém

  superkarma: 0 25.05.2005, 17:25:56
 4. avatar
  [6] lucrezia [*]

  Sirka, myslim, ze je od matky sebecke ocakavat, aby si zostala s nou. Ty jej mozes podakovat za vychovu a starostlivost ale si dospela a mas pravo na svoj vlastny zivot. Najlepsie nesnazit sa vysvetlovat, pretoze ONA TO NECHCE POCHOPIT, ale odist.

  superkarma: 0 25.05.2005, 17:24:21
 5. avatar
  [5] Blueberry [*]

  Taky nevim, co by maminka delala sama ve 3+1. Vymenit za mensi, je to i utulnejsi a ona si nebude pripadat tak ztracena. Ty mas pravo na SVUJ zivot. Mam dva kluky 16 a 17 let, ale nikdy by me nenapadlo, ze by snad meli brat ohled na me, az budou chtit vyletet z hnizda. Naopak, myslim, ze je budu muset vykopavat .

  superkarma: 0 25.05.2005, 17:19:17
 6. avatar
  [4] Kekka [*]

  Nenech si mluvit do života, nebo budeš nešťastná. Až odejdeš, tak prostě maminka vymění byt za menší, který utáhne. A sama nebude, vnoučata ji zaměstnají na plný úvazek.

  superkarma: 0 25.05.2005, 16:44:25
 7. [1] Angel79 [*]

  Tak tohle znám velmi dobře. Od mamky ( je rozvedená ) se odcházelo dost špatně. Ve vzduchu visela výčitka. Stále. Hlavně najdi odvahu a běž pryč! Je to Tvůj vlastní život a nemusíš se pak trápit. Dneska jsem s maminou zas v pohodě, našla si kamarádky, chodí na anglinu a je ok.

  superkarma: 0 25.05.2005, 16:06:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme