Vztahy

Bojí se o mě, až žárlí

Můj problém je poněkud opačný. Chodím už půl roku se slečnou, se kterou bych časem měl i rád děti. Teď se spolu chystáme stěhovat do podnájmu a já tiše doufám, že to vyřeší aspoň trochu to, jak se chová, když mám jít někam sám.

Je to takové tiché nepříjemné souhlasení. Když řeknu, že někam jdu, tak udělá to svoje hmmm a usměje se takovým strašně smutným úsměvem, že mám v tu chvíli pocit, že ji uštknul had a do deseti minut bude mrtvá, a tak se tu se mnou loučí. Když se jí pak zeptám, jestli je v pořádku, tak mi odpoví, že v pořádku je a že si to mám moc užít.

Přitom se ale tváří tak, že bych ji nejradši umačkal samou láskou, a je mi jasné, že vlastně vůbec nechce, abych šel někam pryč. Když ale řeknu, že s ní zůstanu, aby jí nebylo smutno, že se to beze mě nezblázní a že to můžu vyřešit později, začne mě přesvědčovat, že jí nic není a že mám rozhodně jít, že to bude v pořádku.

Jenže když nakonec přece jen odejdu, začnu se hned cítit naprosto provinile, že jsem sobec a jdu někam, kde ani tak nemusím být (a je jedno, že je to dost často i pracovní schůzka). Přitom mi nikdy vůbec nic nevyčetla, ale já stejně vím, jak se zhruba tak cítí.

Nebydlíme od sebe zrovna kousek, což je hlavní důvod, proč chodím do společnosti občas bez ní a proč hledáme společné bydlení. Doufám, že najdeme něco rychle, protože když s ní nejsem, pořád kontroluju mobil, jestli náhodou nepíše. Nepíše. Většinou nepíše. Ale když se vrátím – reálně nebo jen virtuálně (komunikujeme spolu totiž dost často přes ICQ) – je úplně neuvěřitelné, jakou má radost. V takových chvílích bych pro ni mohl klidně umřít.

Ale problém je ten, že se to stupňuje z obou stran. Zatímco ona je čím dál smutnější, když někam jdu (pokud tam mají být ženy, nedostanu z ní pak už ani slova, dokud se nevrátím), já jsem stále vystíhovanější. Zjišťuji, že už se neumím ve společnosti bavit a že přemýšlím, jak je jí doma, co dělá, že je tam sama...

Asi nejhorší to bylo, když jsem odjel na psychologický workshop, se kterým nesouhlasila kvůli tomu, že si usmyslela, že mi to tam ublíží. Jel jsem si tam odpočinout, ale místo toho jsem se nedokázal za celý víkend pořádně uvolnit, protože jsem příliš myslel na to, jestli na mě myslí moje přítelkyně.

Miluji ji jako možná ještě nikoho předtím, ale tohle je strašně vysilující. Jestli se to nezlepší, povleču se za chvíli naším vztahem po kolenou. Vysvětlování, že se „nikde opravdu nic neděje“, mě dost ubíjí, ale přitom jí chci splnit do slova a do písmene, co jí na očích vidím... Je na takovouhle žárlivost nějaký lék?

   
18.05.2007 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [85] Lulli [*]

  Ta dívka je mi dost podobná. Když jde přítel někam beze mě, tak jsem trošku smutná, ale zase ho mám tak ráda, že mu nechci zkazit zábavu, když se mu taková příležitost naskytla. A co se týče tý psychologie, tak těžko říct, ale myslím, že měla něco v plánu, nějaké překvapení nebo vám chtěla splnit nějaké přání. A tys jí to překazil, tak proto taková reakce. A lék? To nevím. Jedině jí zkus více vnímat a brát s sebou. Kdyby nechtěla, tak to řekne. A poznáš to, její výraz bude úplně jiný. Tak hodně štěstí!

  superkarma: 0 09.10.2007, 20:16:08
 2. avatar
  [84] moula [*]

  Paneboze, do cehos to dusi vrazil???????

  superkarma: 0 22.05.2007, 15:39:31
 3. avatar
  [83] trdlo [*]

  Uklikla sem se, misto tam melo prijit

  superkarma: 0 20.05.2007, 15:28:18
 4. avatar
  [82] trdlo [*]

  Mne pripada, ze padlej na hlavu je tady chlap. Uz podle zpusobu vyjadrovani. Navic je to genius, kterej vi, co si holka mysli, i kdyz ona nic nerekne. Asi je to ticha osoba, ktera toho moc nenamluvi . Seminar ji ovsem prisel tak "uzasnej", ze to uz mlcet nevydrzela. Podle toho "umackani laskou" a podobnych perel usuzuju, ze seminare, o kterych pise a... pan asi frekventuje a holka vedela, ze se zase vrati celej sam sebou napumpovanej a bude zvatlat psychonesmysly ad nauseam. A hlavne ji bude vysvetlovat, co si holka mysli a proc.
  Davidovi bych doporucila zminenou damu s yorksirem, a jeho divcine normalniho chlapa.

  superkarma: 0 20.05.2007, 15:27:08
 5. [79] Karolina* [*]

  Rozhodne bych nebyla ve vztahu, ktery by zpusobil, ze bych byla cim dal vystihovanejsi, ac nevim, co to je.
  Zadnou jinou radu nemam, protoze zpusob uvazovani (ehm) Davida pro mne prilis exoticky. Treba predposledni odstavec je skutecna perla.


  superkarma: 0 19.05.2007, 01:35:29
 6. avatar
  [77] Canadian [*]

  a.... (65): taky jsem neco podobneho potkala (nastesti jsme se v inkriminovanem hotelu stretli jen na dva dny). V prvni chvili jsme si rikali, jak je dobre, ze se ti postizeni taky dostanou k mori. A on workshop

  Davide, film Co si zeny mysli, bys nemel tak zrat, ono je to ve skutecnosti malicko jinak

  superkarma: 0 18.05.2007, 19:42:34
 7. avatar
  [76] Vivian [*]

  Tak to je blbé, když ženská neumí říct na rovinu "vadí mi to a to" a místo toho hraje srdceryvné úsměvy...

  superkarma: 0 18.05.2007, 18:23:45
 8. avatar
  [75] DELCOP [*]

  jajija: tak to neni ale zadny partner, ale kamarad na prechodnou dobu a na partnera teprve cekas ne?

  superkarma: 0 18.05.2007, 16:07:34
 9. avatar
  [74] Meander [*]

  Subinka: Já bych prchala od něj.

  superkarma: 0 18.05.2007, 15:14:35
 10. avatar
  [73] Lilinka [*]

  Subinka: a jak ho vydírá?

  superkarma: 0 18.05.2007, 15:11:22
 11. avatar
  [72] Subinka [*]

  A nerika se tomuhle citovy vydirani? Neboj, ono Te to casem prestane bavit.

  Od takove buchty bych prchala, jen by se mi za patama prasilo

  superkarma: 0 18.05.2007, 15:08:43
 12. avatar
  [71] Kassy [*]

  Ona je otázka, co ten "psychoworkshop" měl být zač. Pod ten pojem se dá schovat celá škála možností od frašky jakou popisovala a...., přes "něco na zvednutí sebevědomí" až po skutečně odborně vedený seminář, ze kterého si člověk může odnést spoustu zajímavých a pro život užitečných poznatků. Záleží na tom, kdo ho pořádá, jak moc se v tom vyzná a nakolik chce opravdu účastníkům něco předat a nakolik spíš vydělat a nalákat lidi na atraktivní název...

  A k Davidovi: Neodvažuju se soudit, kde je pravda, obvykle to bývá tak, že je jí část na obou stranách. Dobře se radí rozumně si o tom promluvit, ale zrealizovat to nebývá jenoduché. Taky jsem zažila vztah s člověkem, který beze mně nedal ránu, když jsem měla svůj program, tvářil se smutně, ale přesvědčoval mě, že je to v pořádku, že se mám bavit a že na něm nezáleží. Na druhou stranu, když jsem mu nabízela, aby šel/jel se mnou, odmítal a dál se tvářil smutně. Jindy zase zrušil svůj dopředu domluvený program, aby mohl být se mnou, ačkoliv jsem ho o to nežádala a upřímně jsem mu přála, aby se bavil i sám. S takovým člověkem nic nenaděláte, nic nepomohlo, že jsem se opakovaně snažila si s ním o tom promluvit a vysvětlit mu co a proč mi vadí. Nakonec jsem se s ním po roce a půl rozešla.
  Takže, pokud si nedokážete všechno sami vyříkat bez přetvářek, obraťte se na odborníka v manželské poradně. Jestli teda opravdu stojíte o to vztah udržet a jste oba ochotni tomu něco obětovat. Jinak podle mě směřujete k rozchodu a ten bude o to těžší, čím déle spolu budete.

  superkarma: 0 18.05.2007, 14:16:00
 13. avatar
  [70] april [*]

  No můj názor je, že je to něco ve smyslu - mám se rád, mám rád všechny, jsem úžasnej, jsem dokonalej .. něco na zvednutí sebevědomí.

  superkarma: 0 18.05.2007, 13:58:25
 14. [69] a.... [*]

  ad.astra: Workshop v původním významu slova dílna, v přeneseném a dnes často užívaném seminář. Tenhle termín se používá např. při konferencích, kdy po přednáškách na určité téma jsou workshopy, na kterých se problém probírá podrobněji a je disuse k dílčím problémům. Workshopy mohou být úplně k čemukoli

  superkarma: 0 18.05.2007, 13:44:59
 15. avatar
  [68] ad.astra [*]

  psychoworkshop - může mi to prosím někdo přeložit do češtiny? ráda bych fakt věděla, co to je...obchod psychologické práce?

  superkarma: 0 18.05.2007, 13:20:54
 16. avatar
  [67] Lilinka [*]

  a....:

  superkarma: 0 18.05.2007, 13:10:44

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [66] kareta [*]

  a....: Mělas zábavu zadarmo. Pro mě by to blo jako Monty Python

  superkarma: 0 18.05.2007, 13:09:22
 2. [65] a.... [*]

  Muž, který si jako formu víkendové relaxace vybere psychoworkshop,
  je mi krajně podezřelý. Jednou jsem nechtěně zpovzdálí podobné seskupení lidí pozorovala, bylo to o dovolené na ostrově Hvar. Terapeutickou skupinu vedly dvě dámy pozdně středního věku, doprovázené dvěma jorkšíry s mašličkami na hlavičkách/ mašličky byly denně obměňovány /. Celá skupina se oslovovala zdrobělinami křestních jmen, případně drahoušku a zlatíčko .Výstupy jednotlivců, které patrně obsahovaly jakousi introspekci, byly doprovázeny potleskem či různým povzbuzováním. Po ukončení sezení se celá skupina šla hromadně koupat do moře a drželi se ve dvojicích za ruce.
  Z tohoto zážitku jsem usoudila, že stýkat se s lidmi tohoto typu je krajně nezdravé.

  superkarma: 0 18.05.2007, 13:00:53
 3. avatar
  [64] ad.astra [*]

  april: a čím déle je venku, tím lépe pro tebe - cítím to stejně, jen v bleděmodrém

  superkarma: 0 18.05.2007, 12:42:42
 4. avatar
  [63] april [*]

  Mě by zajímalo, jak by se tvářil, kdyby slečna jásala nad jeho odchodem. Ono myslím, že hoch má příliš bujnou fantazii a domýšlí si cosi, na co nejspíš jeho slečna ani nepomyslí - že žárlí, že je chuděrka ztrápená, že ho omezuje ... a přitom ona chuděra neřekne ani popel. A dobrý je to s tím víkendem - on nemyslel na to, jak je jeho přítelkyni, jak se chuděrka sama cítí, on myslel na to, jestli ona myslí na něj ... on kontoluje mobil, jestli ona mu náhodou nepíše (a ona nic, ona je asi nejspíš v pohodě) ... problém má on se sebou a svým egem, nikoliv s ní.
  Já se taky šklebím na přítele, když někam vyráží sám a je mi smutno, ovšem to nic nemění na tom, že jsem moc ráda, že vypadne a chvíli si bez něj dáchnu.

  superkarma: 0 18.05.2007, 12:16:04
 5. [62] Radka JS [*]

  Lilinka:

  superkarma: 0 18.05.2007, 12:12:33
 6. avatar
  [61] Amálie [*]

  Lilinka: Tomu se říká rána z milosti

  superkarma: 0 18.05.2007, 12:01:03
 7. avatar
  [60] Lilinka [*]

  Davide, nemysli si o sobě, jak jsi úžasnej a výjimečnej, že na tebe tvoje přítelkyně pořád musí myslet.

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:54:54
 8. avatar
  [59] lilithheta [*]

  Ty jo, mě přijde, že jste na hlavu oba dva - jak ona se chová a ty bys ji za to ještě samou láskou umačkal

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:54:51
 9. avatar
  [57] Z_U_Z_U [*]

  Amálie: tak to jsme se do puntíku shodly

  Meander: myslím že většině z nás je tenhle styl slohu natolik znám, že nikdo nepochybuje, kdo že je autorem, ale už jsme natolik zvyklé na tohle převtělování, že bereme debatu čistě akademicky jsem zvědavá, jestli se objeví zmrzlina, aby mě utřela

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:42:17
 10. avatar
  [56] Meander [*]

  Amálie: Taky bych řekla, že magor je spíš autor článku. Ale neříkám nic. Nene.

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:39:16
 11. avatar
  [55] Amálie [*]

  Nikdy mu nic nevyčetla, ale on stejně ví, jak se ona cítí....kontroluji mobil, jestli nenapsala... KDO že tady potřebuje lék?

  Třeba si je slečna vědoma mladíkovo lability a proto si zřejmě ne neodůvodněně myslela, že by mu psychoworkshop mohl ublížit.

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:35:13
 12. avatar
  [54] SENSITIVESKIN [*]

  skrytá !!!!!

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:11:50
 13. avatar
  [53] OlgaMarie [*]

  Ať se slečna poradí s psychologem.Má problém,ale zatím o něm neví.V této fázi nevidím dobře společné bydlení.

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:11:32
 14. avatar
  [52] SENSITIVESKIN [*]

  Z_U_Z_U: pravda, raději by si měli za , než aby jezdil na nějakej psychoworshop....nebo kecá a je to zkrytá bukvice,proto jí nikam s sebou nechce

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:11:06
 15. avatar
  [51] Meander [*]

  Hmmmm...

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:06:25
 16. avatar
  [50] Rybulka [*]

  Z_U_Z_U: Přesně!
  Slečna neomezuje, nevyčítá - ale dle názorů tady je citová vyděračka Kdyby omezovala a vyčítala, byla by co, prosím? Že není ze ho odchodů nadšená, to se dá vcelku pochopit, ale evidentně ho nechce omezovat a snaží se zpracovat si to v sobě. Holka mi přijde úplně normální, chlapec poněkud hysterický

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:55:19
 17. [49] jajija [*]

  elfos: půl roku není žádná krátká doba?????mno, jak pro koho... pro mě je například teď problém i rok docela intenzivního vztahu. Vidíme se často... Můj partner chce bydlet se mnou, ale já už jsem mu vysvětlila, že to prostě nepůjde... Mám ráda svůj klid, své pohodlí a nemám chuť se někomu svěřovat co dělám, proč to dělám a proč zrovna nemám náladu bla bla bla...

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:48:38
 18. avatar
  [48] Z_U_Z_U [*]

  mimochodem jsme měli známého, co si stěžoval na to samé.... litovali jsme ho do té doby, než jsem čirou náhodou potkala jeho slečnu. stěžovala si na to, že když někam odchází bez ní, neustále ji chlácholí jak nemá být smutná, jak se brzo vrátí, po návratu ji objímal že už je zpátky, že byla určitě smutná.... byla to milá holka, co byla ráda, že ho má na chvilku z krku, ale on z jejích pohledů neustále četl jak je neštastná když jde někam bez ní.... po dvou měsících ho kopla do pr. Takže jsem s těmihle soudy opatrná, zvláš´t když ona nic neřekla a nevyčetla, ale on to všechno ví a vytuší Co jsem pochopila, protestovala jjen proti tomu jeho "psychologickému víkendu" a sama za sebe říkám, že přijít s něčím takovým ten můj, asi bych si taky ťukala na čelo

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:47:36
 19. [47] jajija [*]

  Nevím, jestli se patří moje rekace, ale... Tak yjsem zažila vztah, který zezačátku vypadal takhle. V našem případě to byla trošku také otázka nepřejícnosti okolí, což jsme z 98% zdárně překonali, ale důležité je, že tenhle pocit znám. Já tento pocit znám dokonce z obou stran. Byla jsem v témže vztahu jak ta, která odpovídá, že vše je v pořádku, ale vnitřně trpí, tak jsem byla i ta, která když někam jde, myslí na to, jestli on myslí na mě, co asi dělá, jestli mu není smutno... Moje rada tedy zní, zkuste si o tom promluvit, ale dle mé zkušenosti, ono to vyprchá!!! Váš vztah bude buď normální a pokud ne, tak to bude zdravé tak na rozchod. DLouho se to opravdu vydržet nedá. Rozhodně bych ani jednoho neodsuzovala, láska je láska a ze začátku mnohdy velice podivná

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:45:07
 20. avatar
  [46] elfos [*]

  Věk se mi zdá být nepodstatný, lidi jsou přece různí. Co jeden nezvládne ještě ve 30 druhý může v pohodě zvládnout v 19ti. A půl roku není žádná krátká doba na to začít spolu žít. Kdykoliv, kdy k tomu dospějí - nezáleží, jestli po týdnu, nebo po roce. To je taky individuální. A my z pár vět v jednom článku nemůžem mít přesný a jasný obraz a posuzovat to, že.


  V každém případě, Davide, vám oběma moc držím palce a přeji štěstí.


  Ještě.. co mě napadlo při čtení tvého povídání. Možná jste spolu málo.. nediv se, že jí chybíš. A určitě na tebe myslí neustále v době, kdy jsi někde pryč. I když mlčí. To je normální - nevěř nikomu, kdo ti bude tvrdit opak. :-)
  Připadá mi trochu plachá. Možná by bylo dobré trochu víc spolu mluvit.... Ale myslím, že to zvládnete, oba.
  A taky si myslím, že až budete bydlet spolu, zlepší se to. Budete spolu víc.

  Tolik můj pocit. Asi ti tady moc neporadíme, jak už jsem řekla, z tvého krátkého povídání nemůžem poznat, jak to mezi vámi a s vámi je a už vůbec ne hodnotit a soudit. Hlavně, Davide - důležitý jsi TY a ONA. Na ženy-in (příp. muže-in) příliš nedbej.. nenech se zmást. :-)

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:45:05
 21. avatar
  [45] femme [*]

  jj, chlapy není radno v ničem omezovat, to potom píšou takovéhle nesmysle

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:36:32
 22. avatar
  [44] Trinii [*]

  tak a ona má nějaké zájmy a kamarádky? nebo sedí celé dny doma, když není s tebou.
  Byla jsme úplně stejná, protože jsem neměla krom něho nikoho. Takže mi bylo docela líto, že někam pořád chodí beze mne a má spoustu kamarádů, ta žárlivost v tom ani nebyla, možná trochu, když jsem si představila, že se setkává se společenskýma holkama a já sedím jak pecka doma.
  No ale on se tím netrápil jako David a teď už dlouho jsem úplně v pohodě, jsem ráda, když občas vypadne sám ven. Kamarády taky mám. A navíc mám psa, se kterým se nenudím.

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:32:59
 23. avatar
  [42] Z_U_Z_U [*]

  "Přitom mi nikdy vůbec nic nevyčetla, ale já stejně vím, jak se zhruba tak cítí."
  "ale místo toho jsem se nedokázal za celý víkend pořádně uvolnit, protože jsem příliš myslel na to, jestli na mě myslí moje přítelkyně."
  "protože když s ní nejsem, pořád kontroluju mobil, jestli náhodou nepíše. Nepíše. Většinou nepíše"

  nevím...buď jsou věty nešťastně stylizované, nebo mi přijde, jestli si David tak trošku nenamlouvá závislost své partnerky a netouží po tom, být pro ni středobod vesmíru.

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:15:00
 24. avatar
  [41] gwen [*]

  Mně to taky zavání citovým vydíráním. Buď si jistý, že jakmile spolu začnete bydlet, tak se to zhorší. Slečna totiž, když bude s něčím nesouhlasit, tak bude mlčet.
  Ale jo, nastěhuj se k ní, z náš ji pouze půl roku, je potřeba se otrávit navzájem co nejdřív. Pak ji budeš chtít taky umačkat, ale ne láskou.
  Tenhle vztah nebude mít dlouhé trvání.

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:14:03
 25. avatar
  [40] sanvean [*]

  pajda: Na výhrady má právo, ale tak ať mu je normálně sdělí a neřeší to vyčítavými úsměvy a řečmi, že je to v pořádku a ať si užije

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:08:07
 26. avatar
  [39] Rybulka [*]

  Teda nečetla jsem ještě diskusi, ale dle mého názoru nemá problém přítelkyně, ale ty, Davide. Pokud si to nesrvonáš v hlavě a váš vztah půjde do kopru, tak kvůli tobě, ne kvůli ní

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:02:57
 27. avatar
  [38] pajda [*]

  ...Nebydlíme od sebe zrovna kousek, což je hlavní důvod, proč chodím do společnosti občas bez ní a proč hledáme společné bydlení. Doufám, že najdeme něco rychle, protože když s ní nejsem, pořád kontroluju mobil, jestli náhodou nepíše. Nepíše. ...

  Z tohole bych vycházela. Pokud je to tak, že se kvůli odloučenému bydlení vídají málo, a na tu dobu si David "občas" domlouvá schůzky, pak je problém opravdu v něm...a nedivím se, že jeho partnerka má výhrady. Jestli si není schopen zogranizovat čas teď, tak jak to bude později? Až to "spolu" bude nepříjemné, protože ona bude unavená kvůli dětem? Nebude se četnost "obchodních jednání" stupňovat? Asi ano...

  A že je smutná, když namísto fyzického kontaktu jí David nabídne ICQ nebop SMS, to se nedivím...a nechápu, proč by ji nemohl vzít na psychologický workshop s sebou. Taky bych nejuchala, kdyby mi manžel sdělil, že si jede beze mě "odpočinout"...i když samozřejmě jezdíme každý tam, kde to tomu druhému vyhovuje, tak jezdíme i společně.

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:02:09
 28. avatar
  [37] elephant [*]

  Gabi: jo, taky to vidím tak, že je tu jak možnost toho, že ona je citová vyděračka, tak toho,že David se jí fakt nevěnuje. mě by zajímalo, jak často se vídají a jak daleko od sebe bydlí. jestli bydlí každý na jednom konci prahy a on si vyráží bez ní, tak je to podle mě něco jinýho, než kdyby od sebe bydleli 100 km a vídali se třeba jen o víkendech.....pak chápu, že například ve všední dny jde David bez ní, zvlášť pokud je to pracovní schůzka

  superkarma: 0 18.05.2007, 09:42:04
 29. [36] Asdareel [*]

  Zavání mi to citovým vydíráním, to nevěští nic dobrého do budoucnosti. V partnerském vztahu potřebují oba partneři jistou míru volnosti, mají-li udržet svůj vztah stále kvalitní a svěží. David si již nedokáže užívat samostatnou činnost, to je moc špatné.

  superkarma: 0 18.05.2007, 09:40:09
 30. [35] dkd [*]

  já jsem to nepochopila, jsem blbá?

  superkarma: 0 18.05.2007, 09:36:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme